Maciej Janiszyn – Fenomen Gór

1 minuta czytania

Praca konkursowa z serii "Fenomen gór z nutką fantastyki"

Góry… nie sposób ich nie kochać i nie podziwiać. Przede wszystkim, dlatego, że górują nad całym otaczającym ich światem, są od niego starsze, okazalsze, bardziej dostojne… i również tajemnicze. Od dawien dawna uważam bowiem, iż każda góra kryje w sobie jakąś tajemnicę, której nikomu nigdy nie udało się dotąd poznać.

Uważam bowiem, że każda góra to tak na prawdę mieszkanie jednego z pradawnych smoków… które uśpione w ich wnętrzach czekają tylko na odpowiedni dzień by się zbudzić i powstać na nowo…Czasem tylko któryś z mniej niecierpliwych smoków przebudzi się na chwilę, parsknie swym wielkim smoczym nosem i ponowne zapadnie w sen… Nie, to jeszcze nie ten czas… Zaś My wszyscy na nizinach obserwujemy wówczas zjawiska nazywane powszechnie erupcjami wulkanów, z lejąca się gorącą lawą i unoszącym się ponad światem pyłem wulkanicznym.

Smoki nie są groźne i złe, czekają po prostu na odpowiedni dzień, gdy będą mogły oto powstać i żyć wspólnie z wszystkimi ludźmi jak to miało miejsce w najodleglejszych czasach. Lecz dziś nie pozostaje nam nic innego, jak wciąż wspinać się na najwyższe szczyty, podziwiać ich piękno oraz potęgę… i czekać...
Ocena użytkowników
10 Średnia z 1 ocen
Twoja ocena

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...