Zdolności specjalne

2 minuty czytania

zdolności specjalne, p:t, czuciowy dotyk Czuciowy dotyk

Mogą używać: Nie-Sława i Bezimienny

Czuciowy dotyk to umiejętność, która pozwoli na uleczenie wskazanej postaci, kosztem zadania tych obrażeń osobie używającej zdolności. Aby użyć czuciowego dotyku, należy dotknąć wybrany cel. Leczy od 1 do 10 punktów życia wybranej postaci, ale tyle samo zadaje obrażeń osobie używającej zdolności. Można użyć raz dziennie. Dostępna dla Bezimiennego po dołączeniu do Czuciowców. Nie-Sława ma ją od początku.

zdolności specjalne, p:t, gadaj-kości-opowieści Gadaj-Kości-Opowieści

Mogą używać: Bezimienny

Umiejętność, która pozwoli nam na rozwinięcie wielu wątków pobocznych. Umożliwia rozmowę z większością umarłych i zombie, co często skutkuje pokaźną ilością doświadczenia. Można użyć nieskończenie wiele razy dziennie. Alternatywą dla tej umiejętności jest czar kapłana "Rozmowa z umarłym". Bezimienny nauczy się tej zdolności od Czerstwej Mary w Katakumbach Ziem Umarłych.

zdolności specjalne, p:t, horda czaszek Horda czaszek

Mogą używać: Morte

Z domu Lotara nadlatują kumple Mortego, inne czaszki, które atakują wskazanego przeciwnika. Ich ilość i zadawane przez nie obrażenia zależą od poziomu naszego towarzysza. Można użyć trzy razy dziennie. Morte zdobywa tę umiejętność po przymusowym pobycie na półce Lotara w Kościach Nocy.

zdolności specjalne, p:t, litania przekleństw Litania Przekleństw

Mogą używać: Morte

Polega na zwyzywaniu przeciwnika – a ten może rzucić dotychczasowe zajęcie (tj. najczęściej atakowanie któregoś z członków drużyny) i próbować za wszelką cenę dorwać Mortego. Przy okazji wróg otrzymuje -2 do KP, -2 do trafienia i -2 do zadawanych obrażeń. Nieumarli są na tę zdolność odporni. Ponadto, im więcej czaszka usłyszy przekleństw, tym litania będzie skuteczniejsza. Można użyć nieskończenie wiele razy dziennie. Morte ma tę zdolność od początku.

Pakt umarłych

Mogą używać: Bezimienny

W odniesieniu do Bezimiennego ta umiejętność działa zupełnie inaczej, niż zwykły pakt umarłych – dostajemy bonus +4 do KP przeciwko nieumarłym, zaś zwykły Pakt Umarłych pozwala atakować nieumarłym Grabarza tylko i wyłącznie, jeśli agresorem był ten drugi. Powodem innego niż zwykłe działania jest to, że Nieśmiertelny popełnił w przeszłości wiele niewybaczalnych zbrodni przeciwko nieumarłym. Bezimienny uczy się tej zdolności po dołączeniu do Grabarzy i działa ona automatycznie.

zdolności specjalne, p:t, pocałunek nie-sławy Pocałunek Nie-Sławy

Mogą używać: Nie-Sława

Zdolność ta zabiera od 1 do 10 punktów życia wybranemu celowi i daje je Nie-Sławie. By użyć tej umiejętności, należy być bardzo blisko przeciwnika, a wtedy nasza towarzyszka obdarzy go pocałunkiem Sukkuba. Jako że kobieta jest kapłanem, rzadko będzie w pierwszej linii, co eliminuje tę zdolność. Można użyć 10 razy dziennie. Nie-Sława posiada tę umiejętność od początku.

zdolności specjalne, p:t, wskrzeszenie Wskrzeszenie

Mogą używać: Bezimienny

Umiejętność, która, jak sama nazwa mówi, pozwala wskrzesić poległych towarzyszy (uwaga: wskrzeszeni towarzysze posiadają tylko 1 punkt życia). Można użyć 3 razy dziennie. Alternatywą jest użycie zaklęcia kapłana "Wskrzeszenie" i przedmiotów: Boskiej Kadzielnicy oraz tatuażu śmierci-w-życiu. Bezimienny uczy się tej umiejętności po rozmowie z Deionarrą w Kostnicy.

Wykrywanie portali

Mogą używać: Nordom

Jeśli Nordom znajduje się w pobliżu portalu, to ma 80-90% szansy, że go wykryje. Powie wtedy: "Portal wykryty". Używana jest automatycznie, więc można użyć jej nieskończenie wiele razy dziennie. Nordom posiada tę umiejętność od początku.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...