dziki_lad

Nieprzerwany Krąg Zerthimona

3 minuty czytania

Wraz z przyłączeniem Dak'kona do drużyny, znajdziesz w jego ekwipunku przedmiot zwany Nieprzerwanym Kręgiem Zerthimona. Możesz go użyć jednakże dopiero po zostaniu magiem, co stanie się na Placu Szmaciarzy w Chacie znachorki. Po zmianie klasy zagadaj do Dak'kona i poproś o nauczenie arkanów Sztuki. Przekaże ci on wiedzę o Drodze Zerthimona.

Wejdź do jego ekwipunku i użyj Kręgu. Przestudiuj cały Pierwszy Krąg Zerthimona, po czym ponownie zagadaj do Githa. Mając co najmniej 12 mądrości, będziesz mógł odpowiedzieć mu prawidłowo: "Siła tkwi w poznaniu samego siebie. Nauczyłem się, że kiedy ktoś nie *zna* siebie, jest zgubiony. Staje się narzędziem w rękach innych." Otrzymasz 300 punktów doświadczenia.

Mając co najmniej 12 mądrości, zrozumiesz Drugi Krąg Zerthimona. Prawidłowa odpowiedź brzmi: "Nauczyłem się, że brak *poznania* czegoś może być narzędziem, jak ciało czy stal, jeśli – gdy je napotkasz – podejmujesz próbę *poznania* jego natury i tego, jak zaistniało." Otrzymasz 600 punktów doświadczenia oraz Drugi Krąg Zerthimona.

nieprzerwany krąg zerthimona Drugi Krąg Zerthimona Umożliwia przepisanie zaklęcia "Święta księga stali" do Księgi czarów

Mając co najmniej 14 mądrości, zrozumiesz Trzeci Krąg Zerthimona. Prawidłowa odpowiedź brzmi: "Wytrwaj. Poprzez wytrwanie, rośnij w siłę." Otrzymasz 900 punktów doświadczenia oraz Trzeci Krąg Zerthimona.

nieprzerwany krąg zerthimona Trzeci Krąg Zerthimona Umożliwia przepisanie zaklęcia "Opanowanie woli" do Księgi czarów

Mając co najmniej 15 mądrości, zrozumiesz Czwarty Krąg Zerthimona. Prawidłowa odpowiedź brzmi: "Kiedy ktoś dokonuje wyboru, by widzieć jedynie to, co leży przed nim, widzi jedynie fragment całości. Jest niewidomy. Tak jak Vilquara zaślepiła obiecana nagroda, tak i *ilithidzi* ślepi byli na prawdziwe Powstanie. Gdyż kiedy usłyszeli słowa Vilquara, znów odwrócili swój wzrok, czyż nie? I Powstanie mogło swobodnie wybuchnąć?" Otrzymasz 1500 punktów doświadczenia oraz Czwarty Krąg Zerthimona.

nieprzerwany krąg zerthimona Czwarty Krąg Zerthimona Umożliwia przepisanie zaklęcia "Oka Vilquara" do Księgi czarów

Mając co najmniej 16 mądrości, zrozumiesz Piąty Krąg Zerthimona. Prawidłowa odpowiedź brzmi: "W mnogości istnieje wielka siła, ale i w jednostce tkwi ogromna moc, gdyż siła jej woli może wielu do siebie przyciągnąć. Siła kryje się nie tylko w *poznaniu* samego siebie, ale i w *poznaniu*, jak wywołać ją u innych." Otrzymasz 3000 punktów doświadczenia oraz Piąty Krąg Zerthimona.

nieprzerwany krąg zerthimona Piąty Krąg Zerthimona Umożliwia przepisanie zaklęcia "Potęga jednostki" do Księgi czarów

Mając co najmniej 18 mądrości, zrozumiesz Szósty Krąg Zerthimona. Prawidłowa odpowiedź brzmi: "Wiem, że oddanie Zerthimona wobec Ludu poległo na tym, iż chciał on ochronić ich od samych siebie. Wiedział, że przez swą obsesję kontrolowania i dominacji, *illithidzi* nie *poznali* samych siebie. Dlatego też postanowił powstrzymać Gith, nim doprowadzi ona ich Lud do zagłady. We wszystkim musi istnieć równowaga, albo całość zostanie zachwiana." Otrzymasz 5000 punktów doświadczenia oraz 2 Szóste Kręgi Zerthimona.

nieprzerwany krąg zerthimona Szósty Krąg Zerthimona Umożliwia przepisanie zaklęcia "Równowaga we wszystkim" do Księgi czarów

Mając co najmniej 16 inteligencji, odkryjesz Siódmy Krąg Zerthimona. Dostaniesz 3000 doświadczenia. Porozmawiaj z Dak'konem i powiedz mu o tym. Mając co najmniej 19 mądrości, możesz powiedzieć mu prawidłową odpowiedź: "Mówi on o czasie jako o sprzymierzeńcu, nie wrogu. Mówi, że cierpliwość jest w stanie z nawet najmniej znaczących wysiłków wyciosać broń, która może przeszyć serce imperium. Twe zwycięstwa mogą mieć małe znaczenie, z czasem jednak uzyskać możesz ogromne zwycięstwo." Otrzymasz 5000 punktów doświadczenia oraz 2 Siódme Kręgi Zerthimona.

nieprzerwany krąg zerthimona Siódmy Krąg Zerthimona Umożliwia przepisanie zaklęcia "Pocisk cierpliwości" do Księgi czarów

Mając co najmniej 18 inteligencji, odkryjesz Ósmy Krąg Zerthimona. Dostaniesz 6000 punktów doświadczenia. Porozmawiaj z Dak'konem i powiedz mu o tym. Mając co najmniej 19 mądrości, możesz powiedzieć mu prawidłową odpowiedź: "Mówi on o koncentracji i dyscyplinie... O tym, ja brak *poznania* samego siebie jest w stanie fizycznie rozproszyć człowieka. Mówi też o słabościach, które takie rozproszenie powoduje. Wydaje mi się, iż mówi on, iż należy nie tylko *poznawać* samego siebie i czerpać z tego siłę, ale również to, że poprzez koncentrację ujawnić można czułe punkty twego wroga." Otrzymasz 10000 punktów doświadczenia oraz 2 Ósme Kręgi Zerthimona. Dodatkowo Dak'kon dostanie bonusy:

  • +2 do kondycji
  • +1 do siły
  • +2 do zręczności
nieprzerwany krąg zerthimona Ósmy Krąg Zerthimona Umożliwia przepisanie zaklęcia "Skupienie Zerthimona" do Księgi czarów

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...