Nieprzerwany Krąg Zerthimona

3 minuty czytania

Wraz z przyłączeniem Dak'kona do drużyny, znajdziesz w jego ekwipunku przedmiot zwany Nieprzerwanym Kręgiem Zerthimona. Możesz go użyć jednakże dopiero po zostaniu magiem, co stanie się na Placu Szmaciarzy w Chacie znachorki. Po zmianie klasy zagadaj do Dak'kona i poproś o nauczenie arkanów Sztuki. Przekaże ci on wiedzę o Drodze Zerthimona.

Wejdź do jego ekwipunku i użyj Kręgu. Przestudiuj cały Pierwszy Krąg Zerthimona, po czym ponownie zagadaj do Githa. Mając co najmniej 12 mądrości, będziesz mógł odpowiedzieć mu prawidłowo: "Siła tkwi w poznaniu samego siebie. Nauczyłem się, że kiedy ktoś nie *zna* siebie, jest zgubiony. Staje się narzędziem w rękach innych." Otrzymasz 300 punktów doświadczenia.

nieprzerwany krąg zerthimona Drugi Krąg Zerthimona

  • Umożliwia przepisanie zaklęcia "Święta księga stali" do Księgi czarów

Mając co najmniej 12 mądrości, zrozumiesz Drugi Krąg Zerthimona. Prawidłowa odpowiedź brzmi: "Nauczyłem się, że brak *poznania* czegoś może być narzędziem, jak ciało czy stal, jeśli – gdy je napotkasz – podejmujesz próbę *poznania* jego natury i tego, jak zaistniało." Otrzymasz 600 punktów doświadczenia oraz Drugi Krąg Zerthimona.

nieprzerwany krąg zerthimona Trzeci Krąg Zerthimona

  • Umożliwia przepisanie zaklęcia "Opanowanie woli" do Księgi czarów

Mając co najmniej 14 mądrości, zrozumiesz Trzeci Krąg Zerthimona. Prawidłowa odpowiedź brzmi: "Wytrwaj. Poprzez wytrwanie, rośnij w siłę." Otrzymasz 900 punktów doświadczenia oraz Trzeci Krąg Zerthimona.

nieprzerwany krąg zerthimona Czwarty Krąg Zerthimona

  • Umożliwia przepisanie zaklęcia "Oka Vilquara" do Księgi czarów

Mając co najmniej 15 mądrości, zrozumiesz Czwarty Krąg Zerthimona. Prawidłowa odpowiedź brzmi: "Kiedy ktoś dokonuje wyboru, by widzieć jedynie to, co leży przed nim, widzi jedynie fragment całości. Jest niewidomy. Tak jak Vilquara zaślepiła obiecana nagroda, tak i *ilithidzi* ślepi byli na prawdziwe Powstanie. Gdyż kiedy usłyszeli słowa Vilquara, znów odwrócili swój wzrok, czyż nie? I Powstanie mogło swobodnie wybuchnąć?" Otrzymasz 1500 punktów doświadczenia oraz Czwarty Krąg Zerthimona.

nieprzerwany krąg zerthimona Piąty Krąg Zerthimona

  • Umożliwia przepisanie zaklęcia "Potęga jednostki" do Księgi czarów

Mając co najmniej 16 mądrości, zrozumiesz Piąty Krąg Zerthimona. Prawidłowa odpowiedź brzmi: "W mnogości istnieje wielka siła, ale i w jednostce tkwi ogromna moc, gdyż siła jej woli może wielu do siebie przyciągnąć. Siła kryje się nie tylko w *poznaniu* samego siebie, ale i w *poznaniu*, jak wywołać ją u innych." Otrzymasz 3000 punktów doświadczenia oraz Piąty Krąg Zerthimona.

nieprzerwany krąg zerthimona Szósty Krąg Zerthimona

  • Umożliwia przepisanie zaklęcia "Równowaga we wszystkim" do Księgi czarów

Mając co najmniej 18 mądrości, zrozumiesz Szósty Krąg Zerthimona. Prawidłowa odpowiedź brzmi: "Wiem, że oddanie Zerthimona wobec Ludu poległo na tym, iż chciał on ochronić ich od samych siebie. Wiedział, że przez swą obsesję kontrolowania i dominacji, *illithidzi* nie *poznali* samych siebie. Dlatego też postanowił powstrzymać Gith, nim doprowadzi ona ich Lud do zagłady. We wszystkim musi istnieć równowaga, albo całość zostanie zachwiana." Otrzymasz 5000 punktów doświadczenia oraz 2 Szóste Kręgi Zerthimona.

nieprzerwany krąg zerthimona Siódmy Krąg Zerthimona

  • Umożliwia przepisanie zaklęcia "Pocisk cierpliwości" do Księgi czarów

Mając co najmniej 16 inteligencji, odkryjesz Siódmy Krąg Zerthimona. Dostaniesz 3000 doświadczenia. Porozmawiaj z Dak'konem i powiedz mu o tym. Mając co najmniej 19 mądrości, możesz powiedzieć mu prawidłową odpowiedź: "Mówi on o czasie jako o sprzymierzeńcu, nie wrogu. Mówi, że cierpliwość jest w stanie z nawet najmniej znaczących wysiłków wyciosać broń, która może przeszyć serce imperium. Twe zwycięstwa mogą mieć małe znaczenie, z czasem jednak uzyskać możesz ogromne zwycięstwo." Otrzymasz 5000 punktów doświadczenia oraz 2 Siódme Kręgi Zerthimona.

nieprzerwany krąg zerthimona Ósmy Krąg Zerthimona

  • Umożliwia przepisanie zaklęcia "Skupienie Zerthimona" do Księgi czarów

Mając co najmniej 18 inteligencji, odkryjesz Ósmy Krąg Zerthimona. Dostaniesz 6000 punktów doświadczenia. Porozmawiaj z Dak'konem i powiedz mu o tym. Mając co najmniej 19 mądrości, możesz powiedzieć mu prawidłową odpowiedź: "Mówi on o koncentracji i dyscyplinie... O tym, ja brak *poznania* samego siebie jest w stanie fizycznie rozproszyć człowieka. Mówi też o słabościach, które takie rozproszenie powoduje. Wydaje mi się, iż mówi on, iż należy nie tylko *poznawać* samego siebie i czerpać z tego siłę, ale również to, że poprzez koncentrację ujawnić można czułe punkty twego wroga." Otrzymasz 10000 punktów doświadczenia oraz 2 Ósme Kręgi Zerthimona. Dodatkowo Dak'kon dostanie bonusy:

  • +2 do kondycji
  • +1 do siły
  • +2 do zręczności

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...