Cechy

2 minuty czytania

Charyzma

Charyzma wpływa na dostępne opcje dialogowe. Najczęściej jednak są one gorsze niż w przypadku posiadania identycznej liczby punktów dodanych do mądrości. Przydaje się jednak, gdy musisz kogoś przekonać do zrobienia czegoś. Często zwiększa nagrodę za wykonanie zadania.

Inteligencja

Inteligencja wpływa mocno na dostępne opcje dialogowe, choć i tak ustępuje miejsca mądrości na tym polu. Jest bardzo ważna dla Magów, wpływając na procent szans udanego przepisania czaru do księgi, zwiększając ilość możliwych do nauczenia czarów w każdym z poziomów zaklęć oraz zwiększając wiedzę.

Kondycja

Kondycja przyspiesza zdolność do regeneracji obrażeń oraz dodaje więcej punktów życia podczas awansów na kolejne poziomy. Dodawanie punktów do tej cechy w późniejszym okresie gry będzie miało taki sam wpływ na twoje punkty życia, jakbyś zrobił to na samym początku – wszystkie PŻ, które teoretycznie przepadły, zostaną ci dodane. Jednakże, jeżeli kondycja zmniejszy się, cały bonus do PŻ przepadnie.

Mądrość

Jest to najkorzystniejsza cecha w grze. Mądrość daje bonusy do zdobywanego doświadczenia, dzięki czemu szybciej awansujesz na kolejne poziomy. Przydaje się Kapłanom, gdyż zwiększa ilość możliwych do nauczenia czarów w każdym z poziomów zaklęć. Wpływa najbardziej ze wszystkich cech na opcje dialogowe. Dzięki niej możesz w pewnych momentach gry odzyskiwać swoje wspomnienia, a w niektórych przypadkach dostaniesz ostrzeżenie, aby nie wybierać danej linii dialogowej. Zwiększa wiedzę.

Siła

Podczas walki siła wpływa na twoją zdolność wyprowadzania uderzeń (TraK0 – trafienie przy klasie pancerza równej 0) oraz ilość obrażeń, jaką możesz zadać. Natomiast gdy nie walczysz, warunkuje ona jaki ciężar możesz unieść oraz jak trudne zamki w drzwiach czy skrzyniach możesz wyłamać. Wpływa także na niektóre opcje dialogowe. Przydaje się, ale nie jest to kluczowa cecha dla Bezimiennego.

Zręczność

Podczas walki zręczność wpływa na twoją zdolność unikania uderzeń. Natomiast gdy nie walczysz, przydaje się do złodziejskich zdolności, zwiększając je. Dzięki zręczności możesz np. złapać kogoś za rękę, gdy cię okrada.

Komentarze

0
·
Przydałoby się wypisać bonusy do stat'ów ze skilli.
Np Mądrość:
12 i mniej = bez bonusa do exp
13 - ok 2% bonusa do expa
14 - 5%
15 - 8%
16 - 10%
17 - 13%
18 - 15%
19 - 18%
20 - 20%
21 - 23%
22 - 25%
23 - 27%
24 - 30%
25 - 35%

etc.
0
·
A znasz bonusy do pozostałych statystyk? Jeżeli tak, zapraszam na PW

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...