Poszukiwacz wody

2 minuty czytania

Tu proszę kopać!

Od ładnych trzech dekad wodociągi mają urlop. Moloch sumiennie doprawia wszelkie zbiorniki wodne swoimi przyprawami, a opad radioaktywny i inne zanieczyszczenia zmieniają większość wód gruntowych w trutkę. Żeby było weselej, to większa część Zasranych Stanów jest zajęta przez pustynię. Zaraz, kto by się przejmował jakimś jeziorkiem, studnią czy czym tam jeszcze? Strata czasu. Ok, olać wodę. Samobójców nie brakuje.

Większość ludzi jednak zdaje sobie sprawę, że bez wody ani rusz. Skoro znane zbiorniki są skażone, to czysta woda stała się cenniejsza od złota. A jeszcze cenniejsi są ludzie, którzy potrafią ją znaleźć.

Ty jesteś jednym z nich. Co nieco wiesz o fizyce, chemii, geografii, a przede wszystkim masz jakiś cholerny szósty zmysł. Nie wnikam. Ważne, że znasz się na swojej robocie.

Każda osada marzy o medyku, monterze, jak będzie fajnie to o kilku innych specach. Ty nie jesteś marzeniem, tylko rozpaczliwą koniecznością, bo bez źródła czystej wody osada się nie utrzyma. Ludzie muszą coś pić, czymś trzeba nawadniać pola, a te dusigrosze i krwiopijcy z karawan raczej tanio nie sprzedadzą tyle wody, ile będzie potrzeba. Także chłopie, dbaj o nos, rób swoje, a gwarantuję ci, że na pustyni będziesz uwielbiany jak sam Chrystus. Eee… Kim jest Chrystus? No dobra, nieważne, bierz się do roboty…

Cechy (wybierz jedną z nich):

  • Szósty zmysł

Idziesz, idziesz i nagle trach! Masz czuja. Pad na kolana, machasz łapami jak jakiś pies szukający kości i… Eureka! Mamy wodę. No, może nie zawsze jest dokładnie tak, ale szukając wody lub po prostu po udanym teście Czujności, twoja Percepcja rośnie o 1 (Trudny test), 2 (Bardzo trudny) lub 3 (Fart). Efekt działa przez cały okres poszukiwań lub przez dwie godziny.

  • Szycha

Zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie chciał ci zaaplikować nieco ołowiu domięśniowo tudzież do łba. Ale zawsze taki gość chwilę się zastanowi nad medykiem, monterem, super laską lub… choćby tobą. W końcu taki mafioso czy Aniołek ma masę ważniejszych rzeczy do roboty, niż uganianie się za karawanami z wodą. Gdy sytuacja staje się nieciekawa, potrafisz (trudny lub bardzo trudny test charakteru) przekonać takiego, by nie zabijał cię z miejsca. Co prawda pewnie zaraz zaczniesz robić za żywy wykrywacz, ale ciesz się, że żyjesz.

  • Czujnik

Znaleźć wilgotną żburę to potrafi w sumie sporo cwaniaczków. Tobie jednak płacą za to, by ta żbura była czyściusieńka, słodziutka i żeby ludzie nie dostali po niej sraczki lub zawrotów głowy. Dlatego musisz wyczuć czy w powietrzu lub wodzie nie ma jakichś niespodzianek. Trudny test Percepcji (możesz pomagać sobie Czujnością) i MG musi dać ci znać, że lepiej nie pić tego, co dają albo założyć gazmaskę.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...