Myśliwy

2 minuty czytania

Taś, taś, taś, alahamko…

Czasy się zmieniły. Nie ma supermarketów. Nie ma warzywniaków. Nie ma małych sklepików. To nie oznacza, że nie masz wyboru. Możesz dać się zeżreć jakiemuś przerośniętemu psu, możesz także strzelić sobie w łeb, a przy braku naboi, możesz skoczyć z urwiska. Jeśli nie znajdziesz urwiska to poszukaj sznura. Ten zawsze się znajdzie. Równie dobrze możesz wziąć broń i iść zapolować. Nie ważne, co weźmiesz… dmuchawkę, łuk, procę, Springfield’a, Winchestera czy po prostu zwykły nóż. Pójdziesz w tango. Jak będziesz za słaby, to zamiast coś upolować, sam zostaniesz upolowany. Musisz umieć się skradać, rozstawiać zasadzki, robić sidła, ukrywać się, strzelać i przyrządzać trucizny. Prócz tego musisz jeszcze umieć oprawiać całą tą mniej lub bardziej zmutowaną menażerię przyrządzać i wyjmować z niej co przydatniejsze „Komponenty”…. Umiesz to wszystko? Tak, zatem witaj w klubie.

Cechy (wybierz jedną z nich):

  • Tak jak przodkowie

Broń palna nie jest najlepszym pomysłem przy polowaniu. Ten hałas… spłoszyłby nawet węża. Dlatego ty podczas polowania srasz na broń palną. Zamiast tego bierzesz swoją ukochaną dmuchawkę, łuk albo, od biedy, procę. A co masz z tego w mechanice? Wybierasz sobie jedną broń: łuk, procę lub dmuchawkę. Podczas polowania (i tylko wtedy!!!) zadajesz za jej pomocą obrażenia o poziom wyższe, niż wynika to z zasad.

  • Trofea

Nie wszyscy polują z głodu. Niektórzy robią to dla trofeów. Rogi, skóry i inne takie cholerstwa… Kiedy ubijesz jakiegoś wyjątkowego zwierza, MG może przydzielić ci od 1 do 6 Punktów Reputacji na danym terenie. Punkty te działają tylko wtedy, kiedy masz przy sobie dane trofeum.

  • Tak to się robi

Jesteś specem nad specami w obrabiania zwierzaków. Nie ma co języka strzępić. Za każdym razem jak obrabiasz jakieś stworzenie otrzymujesz bonus 2+ do „Łowiectwa”. Jeżeli tego zwierza spotkałeś już chociaż raz bonus rośnie do 4+.

  • Podstawy

Jak mawiają starcy: „Dach nad fundamentem stoi”… Co to niby ma znaczyć? Eeee… ja tam nie wiem… dobra olać. Powiedzmy, że zaczynasz grę z umiejętnościami „Przygotowanie zasadzki”, „Skradanie się” i „Łowiectwo” na poziomie 2 i nie wracajmy już do tej mądrości.

Komentarze

0
·
Całkiem przyjemna, lekko napisana. Podoba się. Tylko z trofeów zrobiłbym ogólną regułkę (osłabioną- rzecz jasna), a nie cechę. Reszta cech całkiem ciekawa.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...