Kucharz

2 minuty czytania

To naprawdę jest świeże… Może mi pan wierzyć… Przecież nie okłamałbym klienta…

W dzisiejszych czasach nie ma supermarketów. Nie ma restauracji ani pizzerii. Nie ma budek z kebabami. Większość roślin nie nadaje się do jedzenia. A „zwierzętom” dużo częściej to my służymy za obiad. Po co więc komu Kucharz?

Ano po to, że jak już sobie upolujesz, to on ci to przyrządzi. Co? Prawda, w naszych wspaniałych czasach mało komu zależy na smaku… Ale czy naprawdę myślisz, że wielki Boss z Miami albo Vegas będzie żarł codziennie to samo? No właśnie. Poza tym to nie wszystko. Prawdziwy profesjonalista od razu pozna czy owy „piesek”, którego upolowałeś, jest jadalny. A nawet jeśli nie jest, to wytnie wszystkie gruczoły i inne świństwa, co są w nim niejadalne i et Voila! No chyba, że cię nie lubi, wtedy będzie troszkę inaczej.

W tej robocie występuje tylko jeden problem – zaopatrzenie. Musisz umieć upolować swoje przyszłe danie albo chociaż mieć kumpla, który ci je upoluje.

Cechy (wybierz jedną z nich)

  • Zaopatrzenie – jak już mówiłem, w naszych czasach nie ma cateringu i hurtowni z mrożonkami. Wszystko musisz nałapać sam. Dlatego zaczynasz grę z umiejętnościami „Łowiectwo” oraz „Zdobywanie Wody” na poziomie trzecim.
  • To naprawdę jest świeże! – klienci są marudni. A to włos, a to chrząstka, a to niedogotowane, a to inna cholera. Musisz umieć z nimi gadać. Dlatego każde testy blefu dotyczące stanu twoich dań (świeżość, składniki, przygotowanie) są dla ciebie dwa poziomy łatwiejsze.
  • Grunt to przepis – jak mawiał kuchmistrz. I dlatego ty jesteś chodzącą książką z przepisami. Zaczynasz grę z umiejętnością Wiedza: przepisy na poziomie drugim. A żeby nie było ci smutno, dorzucam jeszcze umiejętność gotowanie na drugi. Gratis.
  • Nie takie rzeczy się gotowało – smutna prawda naszego świata to fakt, że większość zwierząt nie nadaje się już do jedzenia i hodowli. Ludzie głodują, bo ich jedyny świniak ma na łbie jelenie rogi i pluje kwasem. Czasami jest gorzej. Zjada się niby normalnie wyglądającego zwierzaka, a ten okazuje się być trujący. Tobie się tak nie zdarzy, bo po bardzo trudnym teście percepcji umiesz ustalić czy dane zwierzę jest jadalne lub co jest w nim niejadalnego. Oprócz tego na początku gry możesz wykupić sztuczkę „Odtrucie Żarcia” na obniżonych wymaganiach (Potrzeba „Zdobywanie wody” na 4+, a nie na 6+). Niestety, dotyczy to tylko kupowania podczas tworzenia postaci, później wymagania są już normalne.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...