dziki_lad
Mass Effect

Mass Effect – premiera dopiero za miesiąc

Dodał: , · Komentarzy: 0

Firma CD-Projekt, dystrybutor Mass Effect w Polsce, ujawniła datę premiery gry w naszym rodzimym kraju. Obsypana licznymi nagrodami najnowsza produkcja BioWare, trafi na polskie półki sklepowe dopiero 26 czerwca bieżącego roku.

Aby wynagrodzić graczom około miesiąc oczekiwania, dystrybutor przygotowuje aż cztery wersje językowe gry:

  • angielską.
  • angielską z polskimi napisami.
  • polską z dubbingiem (m.in. Magdalena Różczka czy Marcin Dorociński).
  • polską (z dubbingiem) z angielskimi napisami.

Firma szykuje także coś miłego dla kolekcjonerów – specjalną, limitowaną edycję. W tym momencie nie wiemy co znajdzie się w jej składzie, jednakże nie powinniśmy być zawiedzeni.

Cena gry została ustalona na poziomie 129,99 zł. Przypominamy, iż dla tych mniej cierpliwych graczy, dla których bariera językowa nie stanowi problemu, istnieje możliwość zakupu produkcji w EA Store, który należy do ogólnoświatowego wydawcy Mass Effect – Electronic Arts. Wtedy pudełko z grą dostaniemy już dniu światowej premiery, czyli pojutrze. Rezygnujemy tym samym z dodatków oferowanych przez CD-Projekt, ale życie to sztuka wyborów.

Mass Effect

Ostatnio informowaliśmy o dosyć upierdliwym i kontrowersyjnym zabezpieczeniu SecuROM, które miało się pojawić w komputerowej wersji Mass Effect. Jak można było oczekiwać, pomysł spotkał się z olbrzymim niezadowoleniem samych graczy. Widząc jakie emocje stwarza ów program i jakie straty może sprowadzić, firma BioWare oraz EA postanowiły go odrobinę zmienić, tak by stał się bardziej przyjazny dla uczciwych nabywców.

Tak więc Mass Effect nadal będzie wymagać aktywacji przez Internet, ale tylko jednorazowo, a nie jak ostatnio przy każdym uruchomieniu gry. Kolejne sprawdzanie prawidłowość klucza instalacyjnego, będzie wymagane tylko podczas instalacji łatek czy różnorakich dodatków. Program nadal będzie dopuszczał zarejestrowanie gry tylko na trzech komputerach mających połączenie z Internetem, jednakże wystarczy jeden kontakt z pomocą techniczną i szybkie wyjaśnienie sprawy, aby zdobyć możliwość instalacji na kolejnym.

Mass Effect

Przedstawiciel firmy Bioware, Derek French oświadczył, że najbardziej oczekiwany cRPG roku – Mass Effect, zostanie zabezpieczony specjalnym programem o nazwie SecuROM. Co to oznacza ? Nic dobrego dla piratów oraz.. uczciwych graczy.

Po pierwsze gra będzie wymagać aktywacji przez Internet. Po drugie prawidłowość klucza instalacyjnego, będzie sprawdzana przy każdym uruchomieniu gry. Na dodatek jeżeli połączenie do serwera, w celu zweryfikowania oryginalności, nie uda się przez dziesięć dni gra zwyczajnie odmówi posłuszeństwa i spokojnie poczeka aż operacja się powiedzie. Oznacza to, że nie mamy co marzyć o graniu przy braku dostępu do sieci. Program dopuści zarejestrowanie gry na trzech komputerach mających połączenie z Internetem.

Trzeba przyznać, SecuROM jest bardzo kontrowersyjnym i dość upierdliwym zabezpieczeniem. Na ile napsuję on krwi piratom, a na ile uczciwym graczom ? Dowiemy się już w czerwcu.

Mass Effect

Mass Effect – informacje o polskim wydaniu gry

Dodał: , · Komentarzy: 0

Firma CD-Projekt w związku z licznymi pytaniami graczy, związanymi ze szczegółami polskiego wydania gry Mass Effect na PC, postanowiła zdjąć zasłonę milczenia i ujawnić kilka ciekawych informacji na jego temat.

"Dla CD-Projektu wydanie Mass Effect na PC jest jednym z najważniejszych projektów w tym roku, i dołożymy wszelkich starań, aby gra została wydana jak najlepiej, oraz aby data polskiej premiery była jak najbardziej zbliżona do daty premiery światowej. Mass Effect ukaże się w trzech wersjach językowych: pełnej angielskiej, angielskiej z polskimi napisami i pełnej polskiej. Jako dodatkowy smaczek mogę zdradzić, iż w dubbing gry zostało zaangażowanych blisko 70 aktorów, a wśród nich znajdują się nazwiska osób z pierwszych stron gazet"Michał Gembicki, zastępca dyrektora Marketingu CD-Projekt

Dystrybutor powiadamia, że zrobi co w jego mocy, aby gra trafiła na półki sklepowe najpóźniej w czerwcu. Prócz standardowej edycji, za którą zapłacimy 129,90 zł., CD-Projekt planuje ekskluzywną i limitowaną edycję kolekcjonerską.

Mass Effect

Zadziwiająca wiadomość na polskim rynku wydawniczym. Jeden z największych dystrybutorów gier w Polsce, firma CD-Projekt, dzisiejszego dnia oświadczyła, iż podpisała umowę z BioWare dzięki której stała się oficjalnym polskim dystrybutorem gry Mass Effect na PC. Niespodziewana to informacja, gdyż jak wiadomo BioWare jest własnością Electronic Arts.

"Jesteśmy dumni, że firma BioWare powierzyła nam wydanie rewelacyjnej gry, jaką bez wątpienia jest Mass Effect. Dokonania BioWare w dziedzinie gier action RPG są wzorem, także dla nas, twórców gry Wiedźmin. Nasz tytuł zdobył bardzo wiele prestiżowych nagród dla najlepszej gry RPG na PC, tak jak Mass Effect jest laureatem licznych nagród dla najlepszej gry roku oraz najlepszego RPG na konsolę Xbox 360. Tym bardziej cieszy nas fakt, że to właśnie nasza firma wprowadzi na rynek Europy Środkowo-Wschodniej wersję PC najlepszej gry action RPG z konsoli nowej generacji"Marcin Marzęcki, dyrektor marketingu CD-Projekt.

Według niepotwierdzonych jeszcze informacji, gra na terenie naszego kraju ukaże się w pełnej polskiej wersji językowej. Premiera zapowiedziana jest na drugi kwartał bieżącego roku.

Mass Effect

To już pewne! Dzisiejszego dnia oficjalnie oświadczono, iż laureat wielu nagród podsumowujących rok 2007 oraz jeden z najbardziej oczekiwanych cRPG'ów, trafi na PC już na wiosnę!

Czego możemy się spodziewać po konwersji ? Przede wszystkim zostanie zmodyfikowany interfejs użytkownika, znacząco poprawi się grafika (dostęp do wyższych rozdzielczości ekranu) oraz pojawi się nowy ekwipunek. Obiecano także łatwiejszą obsługę inwentarza i systemu ulepszeń broni. Dodatkowo autorzy szykują miłą niespodziankę: mini-gierkę polegającą na rozszyfrowywaniu.

Mass Effect na PC trafi na półki sklepowe już w maju. Oficjalnym wydawcą gry został Electronic Arts.

Wczytywanie...