wampir_maskarada
Mass Effect

Fani serii Mass Effect dostali dzisiaj miłą niespodziankę – możliwość zdobycia ukochanego statku Normandia SR1 w grze "No Man's Sky". Trzeba się spieszyć, bo statek można odblokować tylko do 31 maja! Aby go zdobyć należy wziąć udział i ukończyć obecnie trwającą drugą Ekspedycję. Gdy to zrobimy, fregata stanie się częścią naszej floty w grze. Przyznam, że statek świetnie się prezentuje w innym uniwersum i pasuje do jego retro-futurystycznej stylistyki.

Mass Effect
mass effect: edycja legendarna

Niestety, wcześniejsze przewidywania naszych czytelników okazały się prawdziwe. Electronic Arts Polska ponownie pokpił sprawę w kwestii lokalizacji sagi “Mass Effect” i także w przypadku “Edycji Legendarnej” mamy do wyboru albo klasyczną angielską wersję, albo z polskim dubbingiem. Nie ma możliwości raczenia się rozgrywką z lokalizacją kinową (angielskie głosy, polskie napisy) oprócz “Mass Effect 3” (gdzie taka była w standardzie), a dodatkowo – nie przetłumaczono w ogóle dodatków “Lair of the Shadow Broker” i “Arrival”, więc w pewnych fragmentach “Mass Effect 2” słyszymy mieszaninę obu wersji.

Biorąc pod uwagę, że każda część ma zupełnie inną lokalizację i głosy, a brak przetłumaczonych rozszerzeń pokazuje, że dystrybutor nie zrobił kompletnie nic w tej sprawie, inaczej nie da się tego określić jako gigantyczną fuszerkę. Gracze są rozczarowani i dają temu wyraz, a polski oddział Electronic Arts potwierdza, że czyta wiadomości od fanów i prosi o cierpliwość.

Mass Effect
mass effect,coplay

“Mass Effect: Edycja Legendarna” w końcu trafiła do rąk wszystkich zainteresowanych graczy – zarówno tych, którzy nie mieli jeszcze okazji zapoznać się z trylogią shepardowską, jak również graczy pragnących przeżyć kolejny nostalgiczny powrót do epickiej przygody w odświeżonej oprawie. Tytuł zbiera niesamowicie ciepłe opinie wśród krytyków, a kilku z nich nawet stwierdziło, że to jeden z najlepszych remasterów w historii.

BioWare jest jednak świadom, że każda marka jest na tyle silna, na ile skonsolidowana wokół niej jest oddana społeczność. Dlatego najświeższy materiał promocyjny nie skupia się na zawiłościach rozgrywki i prezentacji nowości, a na pasjonatach, dla których “Mass Effect” był inspiracją do pracy, miłości czy akceptacji. Studio stara się przekazać, że epicka trylogia ukształtowała stare pokolenie, a teraz jej odświeżona wersja będzie miała ogromny wpływ na kolejne.

Mass Effect
mass effect: legendary edition

Jeżeli miałeś obawy, że w “Mass Effect: Legendary Edition” zabraknie przesadnie wulgarnego Wrexa czy Marcina Dorocińskiego próbującego swoich sił w roli dziarskiego komandora Sheparda, to Electronic Arts uspokaja. Odświeżona wersja kosmicznej sagi przywróci klasyczny dubbing, podobny do tego z oryginalnej trylogii. Co to oznacza? Ano to, że będzie on częściowy.

Mass Effect
m35 mako

Kto zagrał w pierwszy "Mass Effect" ten wie, że prowadzenie pojazdu opancerzonego M35 Mako było koszmarem. Cieszy zatem fakt, że w ramach "Edycji Legendarnej" poprawiono sterowanie, pracę kamery, szybkość regeneracji tarczy ochronnej oraz dodano dwa nowe silniki odrzutowe na tył pojazdu. Ale panowie i panie z BioWare liczą się również z tym, że na świecie istnieją masochiści, którzy uwielbiali stary system sterowania i nie mogą bez niego żyć. Specjalnie dla nich zapowiedziano dzisiaj opcję włączenia modelu prowadzenia bliższego oryginałowi, dla tego autentycznego uczucia frustracji i chęci rozwalenia klawiatury, bez którego nie mogą żyć. I nie muszą długo czekać, premiera gry już równo za tydzień.

Mass Effect

Bonus Edycji Legendarnej

Dodał: , · Komentarzy: 0
mass effect edycja legendarna

Wielkimi krokami, bo już 14 maja, zbliża się dzień, w którym Legenda Mass Effecta raz jeszcze powstanie w odświeżonej edycji. W związku z tym ludzie z BioWare postanowili sprawić swym fanom mały prezent na czas oczekiwania, mianowicie swobodną możliwość pobrania zawartości dodatkowej dorzucanej do części drugiej i trzeciej.

Mass Effect
mass effect edycja legendarna

Do premiery odświeżonej wersji trylogii Mass Effect zostało trochę ponad tydzień. BioWare podzieliło się garścią informacji na temat ustawień jakości graficznej w grze oraz jej wydajności, które będą zależne od platformy. Najlepiej mają oczywiście posiadacze najnowszych PC, którzy będą mogli grać w 240 klatkach na sekundę z odświeżaniem 240 Hz. Posiadacze konsol będą mogli przełączać między dwoma trybami – pierwszy zorientowany na najwyższą jakość grafiki kosztem liczby klatek na sekundę oraz drugi stawiający na płynniejszą rozgrywkę kosztem grafiki. Proste? Tak, dopóki nie rozbijemy to na poszczególne konsole, wtedy robi się dość skomplikowane. Te dane znajdziecie na oficjalnym blogu BioWare.

Mass Effect
mass effect: legendary edition

Do premiery "Mass Effect: Legendary Edition" został mniej niż miesiąc, a BioWare stara się utrzymać hype na odpowiednim poziomie. Tym razem na Twitterze pojawiła się informacja, iż wszystkie trzy części na każdej platformie będą posiadały tryb fotograficzny. Póki co nie wiadomo, jak daleko będzie można posunąć się w opcjach ustawienia "aparatu". Dostęp do trybu ma być dostępny z komputera pokładowego. W rozwinięciu newsa garść przykładowych screenów.

Mass Effect

Mass Effect: Legendary Edition w złocie

Dodał: , · Komentarzy: 1
mass effect: legendary edition

Do premiery "Mass Effect: Legendary Edition" został jeszcze miesiąc, tymczasem uzyskała ona już status złoty. Oznacza to, że wypalono matrycę, z której powstaną kopie pudełkowe gry. W teorii produkcja mogłaby więc już teraz trafić do sprzedaży, jednak twórcy nadal pracują nad kolejnymi usprawnieniami, które mają znaleźć się na serwerach w formie patcha w dniu wydania remastera.

Aby osłodzić czekanie, do sieci trafił zwiastun porównujący starą oraz nową wersję gry. Zachęceni?

Mass Effect
mass effect legendary edition

14 maja zostanie wydany "Mass Effect: Legendary Edition". BioWare zdecydowało się na omówienie zmian oraz ulepszeń rozgrywki. Obejmują one poprawki mechaniki walki części pierwszej, pojazdu M-35 Mako, ujednolicenie całej trylogii czy nowe wyważenie Galaktycznej Wojny. O większości ulepszeń wiedzieliśmy wcześniej, jednak teraz podane zostały w zgrabnej liście. Więcej informacji tutaj.

Po tym, jak zapowiedzieliśmy grę Mass Effect™ Edycja Legendarna podczas obchodów dnia N7 i pokazaliśmy wam ją po raz pierwszy wcześniej w tym roku, wasza pasja i ekscytacja dosłownie zwaliły nas z nóg. Dziś chcielibyśmy opowiedzieć wam szerzej o tym, czego możecie spodziewać się po tym remasterze. Znajdziecie tu najświeższe informacje dotyczące Edycji Legendarnej, od usprawnień rozgrywki po zmiany w wyważeniu gry i nie tylko. W przyszłym tygodniu będziecie mogli dodatkowo zobaczyć, jak przebiegał proces tworzenia nowej wersji z naciskiem na zmiany wizualne w całej trylogii.

Wczytywanie...