dziki_lad
Mass Effect

Co z Mass Effect na PlayStation 3?

Dodał: , · Komentarzy: 0

Oficjalna zapowiedź prac nad drugą częścią gry Mass Effect nie przyniosła żadnych istotnych informacji w sprawie konwersji na konsolę Sony. Czy zatem posiadacze tych konsol mogą mieć jeszcze jakieś nadzieję na przeniesienie marki?

Właśnie takie pytanie zadali redaktorzy serwisu VideoGamer.com. Zdania na ten temat szukali u przedstawicieli firmy Electronic Arts, wydawcy pierwszej i zbliżającej się już drugiej części Mass Effect. Ci ani nie potwierdzili, ani nie zaprzeczyli mówiąc, że w obecnym momencie nie mogą się podzielić żadnymi informacjami na ten temat.

Mass Effect

Jakiś czas temu informowaliśmy o nowej, dwupłytowej edycji Mass Effect na Xboxa 360. Zestaw ten pojawił się już na pułkach amerykańskich sklepów. Jedną z ciekawostek jest dodatkowa płyta DVD zawierająca bardzo ciekawy materiał video The Future of Mass Effect, w którym twórcy gry wypowiadają się o nowym, skupionym na walce DLC. Dodatek ten zapowiadany jest jako arena pojedynków.

Kolejny z tematów poruszonych w materiale video, to sequel gry. Historia przedstawiona w grze ma być znacznie bardziej skomplikowana. Według obietnic BioWare stwierdzenie, kto jest wrogiem, a kto przyjacielem do łatwych należeć nie będzie.

Dodatkowo Mass Effect 2 ma robić użytek z końcowego save "jedynki". Najwidoczniej planowane jest umożliwienie rozgrywki postacią z poprzedniej części, ale nie zostało to potwierdzone. Zapowiedziano za to, że skorzystanie z takiego save przedstawi w bardzo wyraźny sposób konsekwencje działań. Zapisany stan gry zdecyduje, czy np. dana postać pojawi się w sequelu. Mogła przecież zostać zabita.

Mass Effect

Mass Effect – nowy DLC w produkcji

Dodał: , · Komentarzy: 0

Firma BioWare na brak pracy narzekać nie może. Premiera ich najnowszego dzieła Dragon Age już na dniach, a prace na pełnoprawną kontynuacją Mass Effect idą pełną parą. Jednak jak się bowiem okazuje, pomimo tego firma nie zapomina o fanach, którzy zakupili pierwszą część produkcji i stale główkuje nad usprawnieniem oraz uatrakcyjnieniem gry.

Nowa łatka mająca wychwycić ostatnie z najbardziej uciążliwych błędów jest już w drodze, a tymczasem BioWare poinformowało nas, że to jeszcze nie koniec niespodzianek. Ustami swojego przedstawiciela, Jaya Watamaniuka, twórcy zapowiedzieli prace nad kolejnym rozszerzeniem DLC.

Niestety na samej krótkiej informacji zwiastującej nadchodzący dodatek się skończyło. Community manager nagle "nabrał wody w usta" i nie uchylił choćby rąbka tajemnicy na temat jego zawartości. Zatem póki co nie wiemy nic o fabule, o nowinkach czy nawet nie znamy tytułu owego rozszerzenia. Pozostaje nam tylko uzbroić się w cierpliwość i czekać na informacje, które według obietnic mają pojawić się już na dniach.

Mass Effect

Nowy patch do Mass Effect w drodze

Dodał: , · Komentarzy: 1

Kanadyjskie BioWare poinformowało, iż powstaje już nowy patch do Mass Effect.

Ma on naprawiać większość wychwyconych przez fanów błędy. Chris Priestly z BioWare podziękował im za spostrzegawczość i ogromną pomoc. Nowy patch ma współpracować z każdą wersją gry na PC – kupioną rzecz jasna legalnie w jednym ze sklepów, czy też poprzez system Steam.

Mass Effect

Plotki o Mass Effect na PS3 są nieprawdziwe!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Serwis videogaming247 poinformował, iż EA określiło plotki, które narodziły się niedługo po tym, jak firma BioWare została przejęta przez Electronic Arts, mówiące o przeniesieniu Mass Effect na PlayStation3 są błędne. „Plotki na temat produkcji „ME” na PS3 są nietrafne. Mam nadzieję, że to pomoże.” – powiedział jeden z pracowników EA.

Jest niemożliwym, by Electronic Arts to skomentowało, jako że takie gry nie zostały zapowiedziane.” – odpowiedział pracownik EA na pytanie o przyszłość serii i, w razie czego, pozostanie przy konsoli Xbox 360 oraz PC. To dziwne, gdyż na targach GDC 09 Corey Andruko i Dusty Everman mają komentować projektowanie poziomów w Mass Effect 2.

Mass Effect

Rozszerzone wydanie Mass Effect

Dodał: , · Komentarzy: 0

Na stronie sklepu internetowego Gamestop można składać zamówienia na specjalną, dwupłytową edycję Mass Effecta w wersji na Xboxa 360.

Dodatkowa płyta będzie zawierać materiały dotyczące produkcji, muzykę z gry, trailery, galerię artworków oraz dodatek Bring Down the Sky.

Na razie nie wiadomo, czy nowa edycja gry studia BioWare zawita do Europy.

Mass Effect

Firma CD-Projekt, dystrybutor Mass Effect na terenie Polski, z ulgą poinformowała, że dostępny jest już do ściągnięcia rodzimy patch do tejże gry, wraz z darmowym dodatkiem Bring Down the Sky. Łatka oznaczona numerkiem 1.0.1a, wprowadza szereg zmian usprawniających, a co za tym idzie, umilających rozgrywkę.

Przy okazji dystrybutor przeprosił wszystkich fanów produkcji, za tak długie oczekiwanie (kilka miesięcy) na możliwość pogrania w mini-rozszerzenie oraz podziękować za ich iście anielską cierpliwość.

W Bring Down the Sky ponownie wcielimy się w skórę dzielnego komandora Sheparda, któremu tym razem przyjdzie się potykać z batariańskimi zamachowcami. Otóż owi terroryści wymyślili sprytny i szatański plan, który jak zwykle zagrozi setkom istnień ludzkich. Skierowali asteroidę X57 na kurs kolizyjny z planetą Terra Nova w systemie Asgard. Jak zwykle tylko dzielny bohater i jego załoga może uratować ten glob przed niechybną zagładą, wyłączając silniki napędzające planetoidę.

Rzekomą łatkę wraz z rozszerzeniem możecie pobrać stąd. Idealny prezent na mikołajkowy wieczór?

Mass Effect

Mass Effect – wyłap babola !

Dodał: , · Komentarzy: 0

Firma CD-Projekt, wyłączny dystrybutor Mass Effect na terenie Polski, zwróciła się z ogromną prośbą do fanów produkcji, w celu wychwycenia jak największej liczby wszelakich baboli, literówek czy powtórzeń, jakie pojawiły się w rodzimej wersji gry.

E-maile zgłoszeniowe należy wysyłać pod adres localizer@cdprojekt.com, z nazwą tematu "Mass Effect – błędy lokalizacyjne". Błędy lokalizacyjne należy przesłać w postaci obrazka, w podanej poniżej formie:

Zgłoszenia będą przyjmowane do 10 września.

Obecnie dystrybutor w pocie czoła pracuje nad polonizacją darmowego dodatku Bring Down the Sky i łatką z poprawkami do polskiej wersji podstawki, które powinny pojawić się równocześnie. Oczywiście jak to zwykle bywa, premiera usprawnień nie została ujawniona.

Mass Effect

5 gwiazdek dla Mass Effect

Dodał: , · Komentarzy: 0

Dzieło Bioware nie przestaje zbierać wysokich not. Serwis XPlay przyznał 5 gwiazdek na 5 możliwych konwersji Mass Effect na PC.

It's a must-have title for any RPG fan who missed out on the original version or who couldn't get past some of its control and interface quirks. Computer owners are getting everything found in the Xbox 360 game, including achievements and online leaderboards, but with better visuals, smoother action, and a more streamlined interface. That the game rings up at a lower retail price and offers the first expansion pack as a free download is simply icing on the cake.

Zachęcamy do lektury tekstu oraz obejrzenia filmiku pod tym adresem.

Wczytywanie...