Mikstury

1 minuta czytania

olej drugiej szansy Olej drugiej szansy

Kapłani Tymory wytwarzają mnóstwo tego rzadkiego rodzaju oleju, jednak sprzedają go tak szybko, że poszukiwacze przygód wpadają we wściekłość, bo rzadko kiedy uda im się go nabyć. Kapłani innych religii często trzymają zapasy takich mikstur na wypadek, gdyby ich magia nie była w stanie zdjąć jakiejś klątwy. Przeciwnicy tymorańskiej wiary, tacy jak na przykład wrogo nastawieni Beshabanowie, szukają sposobów na stworzenie podobnej mikstury, której efekty działania byłyby podobne do klątwy.

wyciąg thrymowy Wyciąg thrymowy

Gęsta ciecz, otrzymywana z gruczołów martwych polarnych robaków. Jest to substancja, która pomaga olbrzymim istotom utrzymać ciepło w dalekich i niegościnnych krainach północy. Wypicie płynu wprost z robaka jest prawie zawsze śmiertelne, dlatego alchemicy próbują przedestylować tę substancję do postaci, w której będzie już względnie bezpieczna do wypicia. Jednakowoż mikstura ta nawet w obecnej postaci może się okazać zabójcza.

  • Waga: 1
  • Właściwości: jeżeli użytkownikowi nie powiedzie się rzut obronny przeciwko śmierci, otrzymuje 8-48 punktów obrażenia. W przypadku pomyślnie wykonanego rzutu użytkownik zyskuje 100% odporności na zimno na 4 rundy
  • Może używać: wszyscy
  • Miejsce:
    • do kupienia u Kierana Nye w Gwiżdżącej Szubienicy w Samotnej Kniei po odkryciu sekretnych drzwi w jego sypialni
    • do kupienia u Tiernona na pierwszym poziomie Posępnego Mrozu

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...