Instrumenty

2 minuty czytania

Poniżej oprócz nowego ekwipunku podane są również miejsca, w których można znaleźć co ciekawsze przedmioty z podstawowej wersji gry.

harfa bez strun Harfa bez strun

Jest to instrument beatyfikowanej wyznawczyni Ilmatera. Niegdyś harfa ta była własnością Sephiki z Ordulin. Była ona bardem, ale nie należała do wyznawców boga pieśni, Milila. Poświęciła się natomiast śpiewaniu ballad cierpiącym Ilmaterianom, gdziekolwiek by byli. Pewnego razu, kiedy podróżowała z ilmateriańskimi pielgrzymami, zostali oni wszyscy napadnięci przez bandytów, którzy zabili bądź poważnie zranili wielu spośród pątników. Poprzecinali też struny w harfie Sephiki, gdy próbowała przynieść w jakiś sposób ulgę podróżnikom. Po tym, jak bandyci odjechali, Sephica zaniosła modły do Ilmatera o wspomożenie w tej tak trudnej dla wszystkich chwili. Kiedy jej palce dotknęły strun harfy, podczas gdy ona sama pogrążona była w modlitwie i miała oczy zamknięte, cudownym zrządzeniem losu z harfy wypłynęła muzyka i uleczyła wszystkich, którzy ją słyszeli. Następnego dnia bandyci wrócili i zamordowali Sephikę za wyleczenie pielgrzymów. Mimo że Sephica została zamordowana, pątnicy przechowywali wspomnienie cudu, jaki miał miejsce za jej pośrednictwem. Ich społeczność podjęła wysiłki zmierzające do jej beatyfikacji, które uwieńczone zostały powodzeniem w roku 1218 KD.

  • Właściwości: dzięki harfie można skorzystać z Uzdrowienia 1 raz dziennie. Może na niej grać tylko Bard wyjątkowej prawości, mądrości i talentu
  • Waga: 3
  • Minimalna mądrość: 13
  • Może używać: Bard dobry lub neutralny
  • Miejsce: słój na trzecim poziomie Wyspy Wielkiego Gada

lira postępu Lira Postępu

Przedmiot z podstawowej wersji gry.

  • Miejsce: ma ją predefiniowana postać – Mordana

róg bardów z valhalli Róg Bardów z Valhalli

Przedmiot z podstawowej wersji gry.

  • Miejsce: ma go predefiniowana postać – Mordana

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...