Dalaran

3 minuty czytania

Dalaran to miasto, w którym rządy sprawują magowie z Kirin Tor. Niegdyś położone było przy Jeziorze Lordamere, u stóp Gór Alterac we Wschodnich Królestwach. W wyniku późniejszych wydarzeń, zostało ono przeniesione jednak do Lasu Kryształowej Pieśni w Northrend, nad którym obecnie lewituje. Najważniejszym budynkiem tego wspaniałego miasta jest Fioletowa Cytadela, która przez pokolenia pozwalała rozwijać czarodziejom swe magiczne umiejętności. Narodowym kolorem miasta jest kolor fioletowy widniejący również na fladze.

Historia

flaga, dalaran, kirin tor, flaga kirin torFlaga Kirin Tor

Dalaran było jednym z królestw, które wchodziło w skład Imperium Arathoru. Większość ludzkich magów żyła wówczas w mieście zwanym Storm. Pragnąc jednak miejsca bardziej odpowiedniego do studiowania magii, udali się na północ do Gór Alterac, gdzie z pomocą wysokich elfów założyli Dalaran. Ich śladami podążyli również inni, dzięki czemu miasto stało się rajem dla czarodziejów. Zostało ono zbudowane bowiem na potężnych żyłach magii, które pomagały im czerpać wiedzę i pogłębiać swe umiejętności.

Za korzystanie z nieograniczonych zasobów magicznych przyszło im jednak zapłacić wysoką cenę. Ich działania ściągnęły do świata Azeroth Płonący Legion, który przedostał się przez luki w rzeczywistości i zaczął mordować lokalnych magów tak długo, aż ci musieli zwrócić się o pomoc do wysokich elfów. Te poradziły im zaprzestać praktyk magicznych, aby zażegnać niebezpieczeństwo na zawsze. Mieszkańcy Dalaran nieskorzy do podjęcia takiej decyzji, postanowili, że wybiorą śmiertelnego obrońcę, który będzie ich ochraniał przed Płonącym Legionem. Wybraniec miał mieć dostęp do wszystkich znanych czarodziejom mocy. W ten sposób utworzony został Zakon Tirisfal dobierający Strażników. Niedługo później liderzy Dalaran rozkazali grupce magów poszukiwać i katalogować każdy napotkany rodzaj ludzkiej magii, dając tym samym początek Kirin Tor.

Kirin Tor z czasem przejęło władzę w Dalaran, a za swą siedzibę obrali Fioletową Cytadelę, która została nazwana tak na cześć swych murów, dających lekką fioletową poświatę. Budynek był wypełniony salami treningowymi, bibliotekami, aulami, sypialniami oraz laboratoriami.

Miasto było dwukrotnie atakowane. Pierwszy atak miał miejsce podczas Drugiej Wojny. Dalaran wszedł wówczas w sojusz z Przymierzem Loarderonu, aby powstrzymać inwazję Hordy. Po zakończeniu działań zbrojnych, Teron Gorefiend oraz jego rycerze śmierci wspierani przez Skrzydło Śmierci wdarli się do miasta i splądrowali skarbiec, z którego ukradli cenny artefakt zwany Okiem Dalaranu.

mapa dalaranu, mapa, dalaran

Drugiego ataku dopuścił się książę Arthas Menethil wraz z armią nieumarłych. Jego działania zakończyły się sukcesem. Zdołał pozyskać księgę zaklęć Medivha, która została użyta przez Kel'Thuzada do przyzwania jednego z najpotężniejszych generałów Płonącego Legionu, Archimonde'a. Demon doprowadził miasto do ruiny.

Kirin Tor nie porzucili jednak swego domu. Wrócili do miasta po kilku miesiącach, odzyskując je z rąk nieumarłych. Otoczyli Dalaran potężną barierą, która była w stanie zabić każdego, kto się do niej zbliży i zabrali się do odbudowy.

Gniew Króla Lisza

Wraz z rozpoczęciem działań wojennych w Northrend przeciwko Królowi Liszowi, czarodzieje z Kirin Tor zdecydowali przenieść swoje miasto do Lasu Kryształowej Pieśni, znajdującego się obok Korony Lodu. Dalaran stał się latającą fortecą. Dał schronienie dzielnym wojownikom Hordy oraz Przymierza, którzy wspierani przez potężnych czarodziejów mieli zamiar położyć kres istnieniu hordzie nieumarłych i ich dowódcy. Do miasta dostać się można było jedynie za pomocą latającego wierzchowca lub używając kamienia teleportacji, znajdującego się w lesie pod miastem.

dalaran

Obecnymi liderami w tej stolicy magii są: Arcymag Modera, Veressa Windrunner, Arcymag Aethas Sunreaver, a na ich czele stoi Rhonin.

Źródło: wowwiki.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...