Orgrimmar

1 minuta czytania

Orgrimmar jest stolicą orków i trolli. Znaleźć je można na północnym krańcu Durotaru. To wspaniałe miasto jest domem dla orkowego wodza Thralla. Jak większość stolic, posiada bank i trenerów większości klas.

Historia

Thrall, lider orków w Kalimdorze, stworzył nową ojczyznę, by wspomóc braci taurenów. Thrall nazwał swoje ziemie Durotar, na cześć swojego ojca, gdzie orkowie się osiedlili i odbudowali swoje społeczeństwo. Ich demoniczna klątwa zakończyła się, zmieniając orki z lubiących wojnę podwładnych w coś więcej, niż tylko przegrywającą koalicję, poświęcając się przeżyciu i dobrobytu niżeli podbojowi. Wspomagani przez szlachetnych taurenów oraz przebiegłe trolle z plemienia Darkspear, Thrall i jego orkowie wypatrują nowej ery pokoju, która nastanie na ich ziemiach.

Stąd zaczęło się tworzenie miasta wielkich wojowników, Orgrimmaru. Nazwane na cześć wodza Orgrimma Doomhammer, miasto powstało w krótkim czasie, dzięki pomocy goblinów, taurenów, trolli oraz Rexxara z klanu Mok’Nathal. Mimo początkowych problemów z harpiami, centaurami, rozwścieczonymi jaszczurami gromu, koboldami, diabelnymi orkami czarnoksiężnikami, ostrogrzywymi oraz, niestety z Przymierzem, Orgrimmar stał się domem dla orków i trolli Darkspear.

Dziś Orgrimmar jest górską bazą pomiędzy Durotarem a Azsharą. Wojownicze miasto jest faktycznie domem dla wielu taurenów, trolli i orków, oraz powiększającą się liczbą Opuszczonych [the Forsaken]. Również krwawe elfy zostały akceptowane w mieście.

Znane postacie

Ze swojego tronu w Valley of Wisdom, wódz Thrall rządzi wraz ze swoimi doradcami: Nazgrelem (Tetrazem w Thrallmarze), wróżbitą Zor Lonetree oraz bohaterem Darkspear’ów – Vol’Jinem. Razem tworzą mądre i szlachetne dowództwo, gotowe do walki z Przymierzem, Plagą i Płonącym Legionem.

Orgrimmar
Mapa Orgrimmar'u

Źródło: wowwiki.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...