Exodar

3 minuty czytania

Exodar jest zaczarowaną stolicą Draenei, zbudowaną z największej pozostałej części ich zniszczonego wymiarowego statku o tej samej nazwie. Znajduje się na zachodniej części Wyspy Azuremyst [Azuremyst Isle].

Exodar
Wnętrze Exodar'u

Historia

Historia Exodaru w Azeroth jest krótka, a rozpoczyna się od zdobycia go przez Draenei i podróży nim przez Twisting Nether do Azeroth.

Jakiś czas temu, naaru przybyły do królestwa Outland wraz z wymiarową fortecą znaną jako Twierdza Tempest [Tempest Keep]. Naaru rozproszyły się po zniszczonym świecie, pozostawiając fortecę bez obrony. Zauważywszy okazję do ataku, Kael'thas Sunstrider wraz z legionami Krwawych Elfów zaatakował i zdobył ją, po czym wziął w posiadanie jej skarby i porwał jedynego mieszkańca naaru, M’uru, którego odesłał z powrotem do Silvermoon dla magów, aby spożytkowali swoje pragnienie magii.

Velen, odważny prorok, który stał na czele Draenei od czasu ich exodusu z Argus tysiące lat wcześniej, ukrył się wraz z resztkami swoich ludzi przed szturmem przebudzonych orków, naznaczonych przez Legion. Wraz z Wróźbitą Nobundo, pierwszym szamanem wśród Draenei, prorok osobiście dowodził najazdem na Twierdzę Tempest, mając na celu zdobycie kontroli nad jedną z jego struktur satelitarnych – Exodaru. Krwawe Elfy, odkrywszy, co planują Draenei, sabotowały wymiarowe silniki Exodaru. Gdy je aktywowali, te wymknęły się spod kontroli i sprawiły, że Exodar z wielką prędkością zaczął się przemieszczać przez Twisting Nether, aż pojawił się na niebie nad Azeroth. Uszkodzony Exodar wył, pędząc przez niebo nad północnym Kalimdor i wyrzucając z siebie kawałki kryształów, aż w końcu rozbił się na małej wysepce niedaleko wybrzeży Darkshore. Rozbitkowie obrali wyspę za swój nowy dom i założyli nową stolicę w największej, nienaruszonej części wciąż dymiącego Exodaru.

Exodar posiada niezliczone ilości cudów technologicznych (na co wpływ miało jego początkowe powiązanie z Twierdzą Tempest, takich jak zaczarowane „kable”, które pozwalają przewozić na statkach świętą energię zasilającą rozmaite systemy, ogrzewanie, oświetlenie i wzmacniając moce Draenei.

Exodar
Rozbity Exodar

Tereny

Exodar jest podzielony na cztery główne części – wielką salę centralną i trzy skrzydła. Wszystkie skrzydła połączone są korytarzami, co jest zaznaczone na mapie.

  • Seat of the Naaru – Siedziba Naaru (sala centralna)
  • The Crystal Hall – Kryształowa Sala (skrzydło północne)
  • Vault of Lights – Krypta Świateł (skrzydło zachodnie)
  • Traders' Tier – Poziom Kupców (skrzydło południowe)

Wejścia

Draenei i inni gracze Przymierza mogą wejść do miasta używając albo spiralnej rampy prowadzącej do serca Exodaru z głównego wejścia, albo innej rampy ciągnącej się w dół od wejścia ukierunkowanego na przystań do Kryty Świateł [Vault of Lights].

Rampa przy głównym wejściu ma dodatkową sub-lokację, w której znajduje się gospoda. Można tam znaleźć również nauczyciela gotowania oraz sprzedawców, u których o zapasy nietrudno.

Rampa od strony przystani jest używana przez graczy z Hordy do prób najazdów na Exodar.

Ważne osobistości

Dowódcą frakcji Exodaru jest Prorok Velen, który znajduje się niedaleko mistrzów bitwy w Krypcie Świateł. Naaru O’ros przebywa na najniższym piętrze Siedziby Naaru [Seat of the Naaru]. Wróżbita Nobundo, Załamany [the Broken], który towarzyszył Draenei poza Outland, jest szamańskim nauczycielem.

W Exodarze znajdują się następujące interesujące miejsca:

  • Bank, leżący w Siedzibie Naaru.
  • Gospoda, leżąca na małej platformie przy głównym wejściu.
  • Dom aukcji należący do Przymierza.
  • Cztery skrzynki pocztowe – jedna w gospodzie, jedna w banku, jedna w domu aukcyjnym i jedna przy hodowcy Hipogryfów poza miastem.
Exodar
Mapa Exodar'u

Źródło: wowwiki.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...