Darnassus

2 minuty czytania

Darnassus to stolica Nocnych Elfów z Przymierza. Arcykapłanka Tyrande Whisperwind, rezyduje w the Temple of the Moon, otoczona przez inne siostry Elune. W the Cenarion Enclave, Arcydruid Fandral Staghelm przewodzi the Cenarion Circle, często wyraźnie sprzeciwia się swoim towarzyszom druidom z Moonglade i samej Tyrande.

Historia

Następstwem Trzeciej Wojny było zrzeknięcie się nieśmiertelności przez elfy. Nie było to łatwe, wiele nocnych elfów nie mogło się pogodzić z tym, że będą się starzeć, podlegać chorobom i będą słabi. Poszukując ponownej nieśmiertelności, wielu druidów samowolnie stworzyło sadzonkę drzewa, które mogłoby przywrócić połączenie pomiędzy ich duszami a światem nieśmiertelnych.

Wraz z zaginięciem Malfuriona, Fandral Staghelm – lider tych, którzy pragnęli zasadzić nowe Drzewo Świata – został nowym Arcydruidem. W krótkim czasie, on i jego towarzysze druidzi zasadzili cudowne drzewo, Teldrassil, nieopodal burzliwego wybrzeża w północnej części Kalimdoru. Pod ich opieką, drzewo wyrosło ponad chmury. Pośród cienistych konarów kolosalnego drzewa cudowne miasto Darnassus zapuściło korzenie. Jednakże, drzewo nie zostało poddane błogosławieństwu natury i wkrótce padło ofiarą zepsucia Płonącego Legionu. Teraz dzikie życie i nawet konary Teldrassil są splamione przez rosnący mrok.

Tarasy

Darnassus składa się z tarasów na północnej, wschodniej i południowej stronie jeziora, które znajduje się pośrodku.

  • Warrior's Terrace – Taras Wojowników (brama miasta oraz obszary za nią)
  • The Temple Gardens – Świątynne Ogrody (na zachód od Warrior's Terrace)
  • Craftsmen's Terrace – Taras rzemieślników (na północ od Warrior's Terrace)
  • Tradesmen's Terrace – Taras Handlarzy (na południe od Warrior's Terrace)
  • The Temple of the Moon – Świątynia Księżyca (na południe od Temple Gardens)
  • Cenarion Enclave – Enklawa Cenariona (na zachód od Craftsmen's Terrace)

Szlachetne Postacie

Z the Temple of the Moon, arcykapłanka Tyrande Whisperwind rządzi wraz z jej towarzyszkami kapłankami Księżyca. W the Cenarion Enclave, Arcydruid Fandral Staghelm przewodniczy druidom, niezgodnie z rozkazami arcykapłanki. The Darnassus Sentinels (Wartownicy Darnassus) są pod dowództwem Elanarii, która ma bliskie stosunki z nauczycielami na Warrior's Terrace.

Ciekawostki

Darnassus nie ma bezpośrednich dróg transportu, inaczej jest w innych miastach. Gniazda Hipogryfów i przystań są w Rut'theran Village.

Portal w Rut'theran Village jest również dostępny dla członków Hordy, pozwalając Hordzie na ataki na miasto.

Raedon Duskstriker daje zadanie Runecloth używane przez innych członków Przymierza, prócz Nocnych Elfów, by móc dosiąść szablastozębne tygrysy.

Parnassus była to góra w centralnej Grecji, gdzie (według greckiej mitologii) mieszkały Muzy; znana jako miejsce muzyki i poezji (Liakoura to dzisiejsza nazwa Parnassus).

Główna brama Darnassus była wzorowana na Sungnyemun, starożytnych wrotach położonych w Seulu, Południowa Korea.

Mapa Daranassus
Mapa Daranassus

Źródło: wowwiki.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...