Silvermoon City

4 minuty czytania

Silvermoon City jest stolicą Krwawych Elfów, położoną w północno-wschodniej części Eversong Woods, w królestwie Quel’Thalas. Zapierające dech w piersiach miasto mogłoby rywalizować z krasnoludzką stolicą Ironfoge, jako najstarsza na świecie istniejąca stolica.

Dzisiejsze Silvermoon zawiera się tylko we wschodniej części dawnego miasta; zachodnia połowa została niemal doszczętnie zniszczona przez Plagę [the Scoruge] podczas Trzeciej Wojny. Falconwing Square, obecnie oddzielne miasteczko, jest jedyną kontrolowaną przez nich częścią zachodniego Silvermoon. The Dead Scar (droga, którą przebyła przeklęta armia Arthasa Menethila, podczas misji wskrzeszenia Kel’Thuzada, przecinająca całe Eversong Woods) oddziela odbudowane Silvermoon od ruin jego zachodniej części. Co ciekawe, pozostałości Silvermoon nie zajmują Nieumarli – zamiast tego panują oni nad Wretched i niesprawnymi Arcane Guardian. Ruiny miasta wciąż są większe niż inne miasta Hordy.

Historia

Wysokie Elfy obrały Silvermoon na swą stolicę po przybyciu do Lordaeronu tysiące lat temu. Miasto zostało zbudowane z białego kamienia i żywych roślin w stylu starożytnego Imperium Kaldorei i przeplatają je naturalne krajobrazy. Tutaj znajdowały się słynne Akademie Silvermoon, będące ośrodkami nauki o magii mistycznej i Sunstrider Spire, majestatyczny pałac zamieszkany przez rodzinę królewską. Rada Silvermoon [The Council of Silvermoon/The Convocation of Silvermoon], zgromadzenie elfich władców, także miało tu swoją siedzibę. Na północy, na oceanie leży wyspa, gdzie znajduje się Słoneczna Studnia [the Sunwell].

Silvermoon istniało od tysiącleci, podczas Drugiej Wojny było niemal nietknięte, jednakże w czasie trzeciej Rycerz Śmierci Arthas poprowadził Plagę przeciwko miastu, atakując je w swej misji dotarcia do Słonecznej Studni. Król Wysokich Elfów, Rada i większość ludności zostały zgładzone. Siły Plagi opanowały miasto na jakiś czas, lecz opuściły je, gdy wszystkie zasoby Silvermoon się wyczerpały.

Chociaż miasto było atakowane przez Plagę, nieumarli pozostawili budynki niemal nienaruszone. Przez jakiś czas było tylko siedzibą duchów, zupełnie pustą, nie licząc martwych roślin, ciał sporadycznie rozrzuconych na bruku i elfich zjaw. Jedynymi odwiedzającymi miasto byli poszukiwacze skarbów, łaknący wartościowych artefaktów pozostawionych przez elfy przed ucieczką z miasta, ale duchy przeszłych mieszkańców Silvermoon utrudniały kradzieże.

W World of Warcraft: The Burning Crusade Silvermoon został stolicą Krwawych Elfów. Według trylogii "The Sunwell", Silvermoon był ponownie przejęty przez Krwawe Elfy dzięki magicznej pomocy Wielkiego Magistra Rommatha [Grand Magister Rommath], który powrócił z Outland z nową wiedzą od księcia Kael'thasa i wiadomością o Anveenie, awatarze Słonecznej Studni. Z nowymi mocami, Krwawe Elfy odbudowały wschodnią część miasta przywracając jej dawną świetność, natomiast zachodnią część pozostawiły w ruinie i nędzy. Nie wiadomo, co się stało z duchami Wysokich Elfów polującymi w starożytnych salach.

W tym celu została użyta ogromna ilość energii mistycznej. Połączone magiczną więzią kryształy objęły miasto i dały moc wszystkim magicznym urządzeniom, włączając w to unoszące się iglice i zamki. Odkąd Krwawe Elfy zostały odcięte od świata przez niebezpieczne Plagueland, Kula Przemieszczania [Orb of Translocation] stała się połączeniem między Silvermoon i Undercity.

Magiczne zautomatyzowani strażnicy wciąż przypominają wszystkim w mieście o przywódcy i wybawicielu Krwawych Elfów, księciu Kael'Thasie, powtarzając dokładnie dobrane słowa propagandy. To pomaga zapobiec elfim mieszkańcom w zapomnieniu o tym, komu winni są całkowitą lojalność. Jakkolwiek, w 2.4, Magiczni Strażnicy [Arcane Guardians] zaczęli myśleć o zdradzie Kael'Thasa i propagowaniu Lor'themara Therona jako wybawiciela Krwawych Elfów.

Lustereczko powiedz przecie...

Krwawe Elfy borykają się z głodem magii, tkwią pomiędzy władzą nad tym pożądaniem, a poddaniu się jego kontroli. Podwójność Silvermoon odzwierciedla tę wewnętrzną walkę. Z jednej strony ruiny, z drugiej powrót dawnej świetności; wspaniałość na zewnątrz i ciemność w środku. Szczegóły, takie jak pływające doniczki i wszechobecne, żarzące się zielone kryształy podkreślają kompletne upojenie władców miasta magią. Ale prawdziwe interesujące rzeczy może spostrzec tylko gracz, który uważnie kroczy po mieście. Za pięknymi alejami, po drugiej stronie bogatych, falujących zasłon, leży ciemność i przygnębiające wnętrze, a ci, którzy badają drugą część Silvermoon, mogą odkryć, że cudowne fronty miasta służą tylko do skrywania, prawdy, złowieszczej drugiej strony miasta…

Tereny

Zamieszkana część miasta jest podzielona, ale połączone części dają niezwykłe uczucie.

  • The Shepherd's Gate (główne wrota)
  • Walk of Elders (teren zaraz za głównymi wrotami)
  • The Bazaar (wielki teren handlowy na północny zachód od Walk of Elders)
  • The Royal Exchange (drugi wielki teren handlowy na północny wschód od Walk of Elders)
  • Murder Row (obskurne miejsce na północ od Walk of Elders)
  • The Sanctum (gildia Czarnoksiężników)
  • Farstriders' Square (okręg militarny na północ od Royal Exchange)
  • Court of the Sun (okręg królewski za Murder Row i Royal Exchange)
  • Sunfury Spire (pałac królewski)
  • Inner Sanctum (teleport do Undercity za salą tronową)

Ważne osobistości

Lor'themar Theron jest regentem Quel'Thalas i dowódcą Krwawych Elfów w Azeroth pod nieobecność księcia Kael'Thasa. Halduron Brightwing jest nowym generałem strażników Silvermoon i militarnym dowódcą. Wielki Magister Rommath to dowódca wszystkich elfich magów w Azeroth i lojalnym sługa Kael'thasa.

M’uru to Naaru, którego złapały Krwawe Elfy, i który jest źródłem mocy krwawych rycerzy w Light. Zwykle przebywa pod miejscem treningu Paladynów, gdzie jest strzeżony przez Magistra Astalora Bloodsworna, który stoi za całym pomysłem, i Lady Liadrin, która zgłosiła się na ochotnika do zostania pierwszym krwawym rycerzem.

Inną oczywistą i wciąż nieznaną postacią jest Czempion Vranesh. Pierwotnie widziano go patrolującego ulice miasta na swoim epickim Rumaku [epic Charger mount]. Jego ulubioną rozrywką jest krytykowanie strażników miejskich. Kim jest i dlaczego podróżuje po okolicach Silvermoon? Nie wiadomo.

Silvermoon
Mapa Silvermoon

Źródło: wowwiki.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...