Undercity

2 minuty czytania

Undercity to stolica Opuszczonych [the Forsaken], nieumarłych z Hordy. Leży na Polanach Tirisfal [Tirisfal Glades], na północnym krańcu Eastern Kingdoms, pod ruinami nieistniejącego już Miasta Lordaeron. By wejść do Undercity, należy iść przez ruiny zewnętrznych murów obronnych Lordaeronu oraz przez opuszczoną salę tronową, aż do jednej z trzech wind strzeżonych przez dwa odrażające Plugastwa.

Historia

Stolica Lordaeronu przez długie wieki swojego istnienia była pomnikiem ludzkich możliwości. Podczas Trzeciej Wojny, książę Arthas zabił w sali tronowej swego ojca Terenasa, ówczesnego króla, po czym splądrował miasto. Miał zamiar uczynić Lordaeron najważniejszym miastem kontynentu. Rozkazał swoim sługusom, aby poszerzyli podmiejskie katakumby. Wtedy Król Lisz wezwał Arthasa do Northrend i jego starania nie doszły do skutku.

Podczas wyprawy Arthasa, Sylvanas Windrunner uwolniła się z pod władzy Króla Lisza i zabrała ze sobą wiele Banshee i innych nieumarłych. Z pomocą Varimathrasa pokonała Upiornych Władców [Dreadlords], którzy rządzili miastem i rozkazała jej nowym podwładnym – Opuszczonym, zakończyć pracę Arthasa w lochach. Opuszczeni wyrzeźbili w podziemnych skałach Undercity i teraz panują nad otaczającymi je terenami.

Geografia

Undercity składa się z krypt i lochów pierwotnie znajdujących się pod stolicą Lordaeronu. Opuszczeni wykopali tam kompleks katakumb i pieczar. Miejsce to wypełnia odór ludzkich zwłok i wszechobecne poczucie zła. Pająki, szlamy i mnóstwo innych podziemnych potworów wypełnia jego długie, ciemne korytarze.

Dzielnice

Miasto składa się z dzielnic, z grubsza symetrycznie ułożonych wokół okrągłego centrum. Oto one:

  • Ruins of Lordaeron – ruiny Lordaeronu (leżące na powierzchni, w nich znajdują się windy prowadzące do podziemi)
  • Trade Quarter – Dzielnica Kupców (znajdująca się w centrum miasta, do niej bezpośrednio prowadzą windy)
  • Rogues' Quarter – Dzielnica Łotrów (na południowy wschód od Dzielnicy Kupców)
  • Magic Quarter – Dzielnica Magii (na północny wschód od Dzielnicy Kupców)
  • War Quarter – Dzielnica Wojny (na północny zachód od Dzielnicy Kupców)
  • The Apothecarium – kompleks Aptek (na południowy zachód od Dzielnicy Kupców)
  • Royal Quarter – Dzielnica Królewska (na południe od wejścia do Apotek)
  • Sewers – Kanalizacja (w tunelach na zachodzie miasta)
  • Canals – Kanały (ciągnące się pomiędzy różnymi dzielnicami)

Ważne osobistości

Królowa Banshee Lady Sylvanas Windrunner rządzi Undercity z jej tronu w Dzielnicy Królewskiej, wspomagana przez Upiornego Władcę Varimathrasa oraz widmową Shalindrę. Inną wybitną osobą jest Bethor Iceshard, potężny czarodziej rządzący wspólnotą czarowników oraz gildią magów Undercity.

Undercity
Mapa Undercity

Źródło: wowwiki.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...