Paladyn

3 minuty czytania

Paladyni są świętymi wojownikami, mieszaną klasą. Ich głównym zadaniem jest walka wręcz, zaś pobocznym – leczenie. Paladyn posiada umiejętności, dzięki którym może spełniać różne role, takie jak DPS (Retribution), Tankowanie (Protection) oraz Leczenie (Holy). Potrafi rzucać błogosławieństwa oraz obdarowywać aurami, które są bardzo użyteczne dla innych graczy. Ciężkie obrażenia fizyczne z reguły nie robią na Paladynach wrażenia, gdyż noszą oni zbroje płytowe oraz posiadają dobre umiejętności obronne.

Paladyn
Paladyn

Wstęp

Paladyni są cnotliwymi obrońcami słabych oraz niestrudzonymi wrogami nieumarłych. Łączą w sobie wojownika z kapłanem. To wytrzymali bojownicy walczący wręcz. Tradycja Świętego Światła jest unikalna dla nielicznych ras Przymierza oraz Krwawych Elfów z Hordy.

Paladyn jest wojownikiem Świętego Światła. Utrzymuje pokój oraz dobro na świecie, przeklina wszystko co złe – zwłaszcza nieumarłych oraz Płonący Legion. Pomaga wszystkim potrzebującym i niszczy wrogów ze świętym zapałem. Przygotowania militarne dokonywane przez zło są straszne dla paladyna, ale jest on skoncentrowany na tym, by pokonać swego wroga. Ci wojownicy podtrzymują tradycję Świętego Światła oraz bronią Przymierze przed Hordą, bowiem znajduje się ona w prawie każdym zakamarku Azeroth. Wojownicy wiary nieustannie zatrzymują nadciągające fale zła z Mrocznego Portalu. Ludzie oraz Krasnoludy z Ironforgea przede wszystkim ci, którzy czczą tradycję Świętego Światła nadają się, by stać się Paladynami. Zakon paladynów – Rycerze Srebrnej Ręki – rozwijał się poza kulturą człowieka. Wywodzą się z niego najznamienitsi bohaterowie. Krasnoludy z Ironforge opanowali wytrzymałość potrzebną do przeciwstawienia się szturmom wroga. Wysokie Elfy z kolei rzadko się nimi stają. Paladyni są ucieleśnieniem dobra. Pomagają potrzebującym i niszczą tych, którzy prześladują innych. Każdy z nich jest wymarzonym sprzymierzeńcem.

Podczas Drugiej Wojny oczy niektórych Paladynów zaczęły błyszczeć, przepełniającą ich mocą Świętego Światła, np. paladynowi Turalyonowi. Nie jest to jednak przeznaczone wojownikom Świętego Światła.

Paladyn
Paladyn Draenei

Historia

Srebrna Ręka została utworzona podczas Drugiej Wojny, gdy rozpowszechniała się Plaga. Paladyni, dzięki swojej odporności, byli głównymi oddziałami do jej zwalczania. Niestety zarażony Arthas Menethil zabił bardzo wielu paladynów (w tym wielkiego Uthera Lightbringera), przez co zostało ich bardzo niewielu.

Podczas inwazji Plagi [the Scouge] wiele oddziałów dołączyło do fanatycznej grupy, podążającej za Światłem Purpurowej Krucjaty [the Scarlet Crusade]. Po opuszczaniu fanatyków, dołączali do The Argent Dawn.

Inni uciekli na południe do królestwa Stormwind. Paladyni nadal nie zapomnieli o Srebrnej Ręce i założyli Katedrę Światła w Stormwind. W międzyczasie podzielili się swą wiedzą z Krasnoludami, którzy stali się też świetnymi wojownikami światła.

Paladyn
Krasnoludzki paladyn walczący przeciwko nieumarłym szkieletom

W skrócie

Paladyn jest jedną z używających many klasą, posiadającą silne czary leczące. Ich efektywne leczenie sprawia, że są świetnymi towarzyszami podczas bitwy. Paladyni mogą leczyć się także dzięki umiejętności Judgment of Light, jednak sprawdza się to tylko podczas, gdy otrzymują obrażenia wręcz oraz nie zaliczą premii od leczenia.

Paladyni są także doskonałymi tankami. Tak jak wojownicy mogą uzbrajać się w sprzęt do tankowania. Świetnie sprawdza się to w walce z kilkoma potworami naraz, gdyż dzięki czarom Holy Shield oraz Consecration trzymają aggro. Paladyni nie mają jednak tak dużo umiejętności do przetrwania jak Wojownik tank, np. Shield Wall.

Obrażenia Paladyna nie są tak duże jak pozostałych klas, jednakże może wzmocnić swój DPS, rozdając punkty w Retribution.

Paladyn posiada kilka umiejętności przeciw nieumarłym oraz demonom, takich jak: Exorcism, Holy Wrath czy Turn Undead, dzięki czemu jest bardzo efektywny podczas walki z nimi.

W PvP Paladyn znany jest z siły, co pozwala mu przetrwać walkę z jego przeciwnikiem – nosi płytową zbroję, może leczyć siebie oraz sprzymierzeńca. Ponadto istnieje opcja, by stał się niewrażliwy na obrażenia oraz posiada dobre umiejętności ogłuszające.

Rasy

Paladynem może zostać:

Przymierze

Horda

Źródło: wowwiki.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...