Ner'zhul

4 minuty czytania

Starszy Szaman Ner'zhul był wodzem klanów z Draenor, które nie zostały schwytane po zniszczeniu Mrocznego Portalu [the Dark Portal]. Został przekabacony i podpisał z Kil'jaedenem Kłamcą [the Deceiver] pakt krwi, zmuszający Orków do służenia Płonącemu Legionowi. Podczas Drugiej Wojny otworzył kilka portali celu zamieszkania i podbicia nowych ziem, lecz został natychmiastowo złapany przez eredarskiego czarnoksiężnika. Jego cielesna forma została zniszczona, a dusza przetransformowana w Króla Licza, zamkniętego w mistycznych lodach Tronu Mrozu na szczycie Korony Lodu w dalekim Northrend.

wow, ner'zhul, world of warcraft, ork, horda, czarnoksiężnik
Ner'zhul

Biografia

Powstanie Hordy

Ner'zhul był wodzem i starszym szamanem klanu Cienistego Księżyca [the Shadowmoon Clan] oraz jedną z najpopularniejszych postaci w orkowym społeczeństwie. Był ubóstwiany, respektowany i czczony przez wszystkich za swe głębokie powiązania z duchami. Jednakże pragnął mocy, której nie posiadał...

Pewnego dnia Ork skontaktował się z duchem swej zmarłej towarzyszki, Rulkan (z którą prowadził regularną "korespondencję"), a ta przestrzegła go przed Draenei planującymi zniszczyć jego lud. Po kilku księżycach przedstawiła go Kil'jaedenowi, który zaczął instruować go w sztuce czarnoksięskiej oraz informować o zdradliwości Draenei. Chociaż Ner'zhul był rad, że ratował swoich braci (i zyskał moc oraz szacunek, na który zasługiwał), był zmieszany faktem, że przodkowie nie chcieli dłużej z nim rozmawiać i że duchy coraz bardziej oddalały się od niego.

Czarnoksiężnik postanowił zjednoczyć resztę klanów, by rozpocząć atak na siedliska niebieskoskórych, ponoć z rozkazu przodków, lecz wraz z częstszą obserwacją Draenei poczuł się zakłopotany, gdyż prócz swoich rogów, stroju oraz karnacji Kil'jaeden był dziwnie podobny do nich, jednocześnie odnosząc się z nienawiścią do Velena. Poszukując odpowiedzi, Ner'zhul próbował skontaktować się z praojcami na Oshu'gun, Górze Duchów. Zatrwożył się, gdy ci przyjęli go jak potwora i prawdziwa Rulkan powiedziała mu prawdę – Kil'jaeden kłamał przez cały czas.

Ork postanowił przeciwstawić się swemu demonicznemu mistrzowi, lecz Gul'dan, jego terminator, podążył za nim i, żądny mocy swego nauczyciela, poinformował Kil'jaedena o zdradzie szamana. Ten natomiast w ramach nagrody za dobrą służbę wyniósł go do rangi Ner'zhula, przez co starego czarnoksiężnika opuściły siły. Eredarski czarownik zmusił go do patrzenia, jak Orkowie popadają w rządzę krwi i czarnoksięską magię. Nie był w stanie przeciwstawić się Radzie Cienia [the Shadow Council], znając jej wszystkie sekrety, ale nie mogąc ujawnić żadnego.

Gul'dan stał się nieostrożny. Myśląc, że Ner'zhul jest kompletnie bezsilny, udostępnił mu wszystkie dokumenty rady. Właśnie z nich stary szaman dowiedział się, że Kil'jaeden planuje nakarmić krwią Mannorotha resztę Orków. Niska pozycja przywódcy klanu Cienistego Księżyca i szerokie wpływy jego byłego ucznia powodowały, że żaden z wodzów nie posłuchał jego ostrzeżeń, za wyjątkiem jednego.

Za radą Ner'zhula, Durotan z klanu Mroźnego Wilka [the Frostwolf Clan] odmówił wypicia krwi władcy otchłani i uratował członków swego klanu przed gorszymi skutkami skażenia. Niestety tylko orkowy wódz i jego towarzyszka Draka byli świadomi działalności Ner'zhula, którą zabrali ze sobą do grobu lata później. Obecnie nikt nie ma pojęcia, że jeden z największych wrogów Azeroth uchronił Orków przed kompletną i ostateczną anihilacją.

Za Mrocznym Portalem

Przymierze zachęcone przegraną Hordy w Drugiej Wojnie [the Second War] odparło wroga aż do Przeklętych Ziem [the Blasted Lands], ostatecznie niszcząc portal. Po draenorskiej stronie Ner'zhul dostał się w pole rażenia wybuchu i został dotkliwie ranny. Przez dwa lata jego rekonwalescencji, klany walczyły walczyły między sobą, aż Teron Gorefiend ujawnił plan otwarcia nowych międzywymiarowych wrót, dając szansę na znalezienie świeżych światów, które Horda mogłaby podbić. Teron poprosił starego szamana, by znów poprowadził klany. Ork wyzdrowiawszy, odizolował swój klan w Dolinie Cienistego Księżyca [the Shadowmoon Valley], gdzie zaczął doznawać wizji swego przyszłego losu. Na twarzy wymalował sobie białą czaszkę. Gdy Gorefiend, będąc nieumarłym, przybył do niego, Ner’zhul nie był zaskoczony i zgodził się otworzyć więcej portali. By wykonać plan, potrzebował kilku artefaktów z Azeroth: Czaszki Gul'dana [the Skull of Gul'dan], Księgi Medivha [the Book of Medivh], Wysadzanego Klejnotami Berła Sargerasa [the Jeweled Scepter of Sargeras] oraz Oka Dalaranu [the Eye of Dalaran].

Pierwszy zdobyty przedmiot – Czaszka Gul'dana – wkrótce zaczął wpływać na starego szamana. Jego szalony uczeń porozumiewał się z Ner'zhulem poprzez swe szczątki, przez co ten drugi coraz bardziej skupiał się na własnej mocy i samozadowoleniu niż na kierowaniu się dobrem Hordy.

Po odzyskaniu wszystkich artefaktów rozpoczął otwierać portale w całym Draenor. Czując nagły przypływ mocy, która pojawiła się wraz z przejęciem kontroli nad draenorską magią, Ner'zhul przestał interesować się dobrem Hordy i zaczął myśleć wyłącznie o wykorzystaniu swoich nowych mocy. W swej nieposkromionej pysze poprowadził swoich popleczników przez wrota wymiarów, pozostawiając za sobą inne klany. Obris, jeden z jego sługusów, przeciwstawił się wyborowi szamana. W odpowiedzi Ner'zhul rozerwał go na strzępy – nic go nie obchodziło. Wypełnionym mocą szamanem, o której mógł wcześniej tylko marzyć, kierowała chciwość i jakiekolwiek ślady honoru oraz altruizmu istniejące w nim przedtem zniknęły po przekroczeniu pierwszego portalu, pozostawiając resztę Orków własnemu losowi. Ogromna energia wytworzona przez zaklęcie podzieliła planetę po ucieczce Ner'zhula, dzięki czemu powstał Outland.

Narodziny Króla Lisza

Po przekroczeniu portali Ner'zhul i jego poplecznicy zostali natychmiastowo pojmani przez Kil'jaedena. Starszy Szaman został rozdarty, lecz jego dusza była utrzymywana przy życiu. Zgodziwszy się na ponowne poddanie się woli demona, Ork związał się z Tronem Mrozu. Jego percepcja, siły psychiczne oraz magiczne zdolności znacząco się rozwinęły. Tak narodził się Król Licz.

Cytaty

  • I... have dreamed of you. I have had visions of death, and now you are here. // Ja... śniłem o tobie. Miałem wizje śmierci i teraz ty tu jesteś.
  • Gul'dan and his twisted schemes – they reach out and destroy lives even from beyond the grave! You and your plans! And how much power would you gain from success? Power is all you Shadow Council bastards care about! // Gul'dan i te jego szalone intrygi – nawet zza grobu sięgają, by zniszczyć życie! Wy i te wasze plany! I ile zyskalibyście mocy, gdyby się powiodły? Potęga to wszystko na czym wam, psubraty z Rady Cienia, zależy!
  • The other orcs are lost. They have served their purpose. From this point on, all that we gain will be ours alone. I am the Horde, and I will survive. Choose me, or choose death! // Inni Orkowie są zgubieni. Spełnili swoją powinność. Od teraz wszystko co zdobędziemy, będzie wyłącznie nasze. Wybierzcie mnie lub wybierzcie śmierć!

Źródło: wowwiki.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...