Thunder Bluff

3 minuty czytania

Thunder Bluff to stolica Taurenów, która znajduje się w północnej części Mulgore, na kontynencie Kalimdor. Całe miasto zbudowane zostało na urwiskach, kilkaset metrów nad ziemią. Dostęp zapewniają windy po południowo-zachodniej oraz północno-wschodniej stronie.

Thunder bluff
Thunder Bluff

Opis

Thunder Bluff było zbudowane całkowicie niedawno przez Taurenów, którzy wypędzili Centaury ze swoich ziem. To pierwsze miasto ich rasy – przez wieki wędrowali przez równiny jak nomadzi, bez osiedlenia się. Wszyscy członkowie Hordy są mile widziani i znajdą tu ekspertów z każdej dziedziny, od kuśnierstwa po szamanizm, druidyzmu czy łowiectwo. Na szczęście pokojowa natura Taurenów sprzyja wizytom członków Przymierza i tworzy z Thunder Bluff najbardziej dostępne z głównych miast Hordy.

Lokacja miasta nie sprzyja wrogim atakom. Goście muszą dolecieć na wywernach do jednej z czterech mes by dotrzeć do Thunder Bluff lub być podniesionym przez drewniane linowe windy, które są wyjątkowym wynalazkiem Taurenów. LoM 46

Mieszkańcy i Kultura

Szamani bez przeszkód używają tu swych mocy. Taureni bez przerwy pracują, aby ulepszyć i rozszerzyć swoje ogromne miasto, co tłumaczy jego stworzenie praktycznie z powietrza. Chociaż pewna część Taurenów prawdopodobnie żałuje, że porzuciło koczowniczy styl życia, to wszyscy oni są dumni z tego, że mają wreszcie dom i mogą większość swego czasu poświęcić jego ulepszaniu. Są również wdzięczni za pomoc Orków i Trolli, lecz mniej z obecności Forsaken, których niechętnie przyjęli do swojego przymierza. Filozofia Taurenów kładzie duży nacisk na wartość życia, a Nieumarli uwłaczają ich wierzeniom.

Geografia

Thunder Bluff złożone jest z czterech strażniczych mes. Jedynym wejściem z równin są windy, które prowadzą na główną platformę. Jest ona połączona z innymi poprzez drewniane mosty.

Miasto jest położone na dalekiej północy Mulgore, wśród żyznych pól Golden Plains. Gulden, z powodu dużej wysokości, na której zbudowane zostało Thunder Bluff sprawia, że powietrze jest rzadsze niż na podłożu, lecz nie tak rzadkie, by było to nie komfortowe. Na Górze Hyjal na przykład jest o wiele gorzej. Pogoda prawie zawsze jest słoneczna i ciepła ze sporadycznymi wiatrami z Barrens.

Historia

Centaury wypędziły Taurenów z ich ojczyzny w czasie Trzeciej Wojny. Kiedy Thrall i jego Horda przybyli na kontynent, Przymierze znajdowało się pomiędzy nimi. Po pokonaniu Archimonda i zakończeniu wojny, Thrall pomógł Taurenom rozgromić Centaury i odzyskać ziemie. W krótkim czasie Taureni wznieśli Thunder Bluff i rozpoczęli proces osiedlania się w starych okolicach, naprawiając ekologiczne zniszczenia dokonane przez Centaury. Miasto wciąż rośnie i rozwija się w ogromnym tempie.

Wzniesienia

Rozmaite wzniesienia w Thunder Bluff są nieco podobne jak sąsiedztwa lub też kwatery w ludzkich miastach.

Thunder Bluff ma centralne płaskowzgórze podzielone na trzy wzniesienia, otoczone przez trzy dodatkowe płaskowzgórza o odmiennych nazwach:

  • Central Rise (W grze podzielone na dolne, środkowe i górne wzniesienie)
  • Lower Rise (Południowo-zachodnie windy z głównej drogi na północy)
  • Middle Rise (Północno-wschodnie windy od strony pól)
  • High Rise (Na wschód od Wind Ridera)
  • Elder Rise (Mosty linowe ze środkowego i górnego wzniesienia)
  • Hunter Rise (Mosty linowe z dolnego i górnego wzniesienia)
  • Spirit Rise (Mosty linowe z dolnego i środkowego wzniesienia)
  • Pools of Viosion (Wejście do jaskini ze Wzniesienia Duchowego)

Znane postacie

Starożytny wódz Klanu Bloodhoof, Cairne Bloodhoof stał się wodzem rasy Taurenów. Obserwuje Thunder Bluff oraz swój lud w coraz mroczniejszych czasach. Wielu wierzy, iż trenuje on swojego syna Baine’a Bloodhoof, którego możemy spotkać w Bloodhoof Village, by ten pewnego dnia przejął schedę po ojcu. Cairne’a możemy znaleźć w Chieftain's Tent, we wschodniej części głównego miasta, gdzie jest chroniony przez straż honorową.

Magatha Grimtotem należy do starszyzny potężnego Klanu Grimtotem. Pobłogosławiono ją mocami szamanów gdy była małą dziewczynką, lecz całe życie poszukiwała mocy i prestiżu. Grimtotemowie wierzą, że Magatha poprowadzi ich w wytępieniu pomniejszych ras z Kalimdoru i przejęciu w całości ojczystych ziem Taurenów. To właśnie ona nieustannie spiera się z Cairne Bloodhoof'em odnośnie przyszłości Taurenów i czuje, że to jedyna trafna droga do zjednoczenia swojego ludu.

Hamuul Runetotem jest starszym druidem Thunder Bluff i przyjacielem Cairne z dzieciństwa. Czas pokaże po czyjej stronie stanie Hamuul w konflikcie, który może powstać między jego wodzem a Magathą.

Thunder bluff
Mapa Thunder Bluff

Źródło: wowwiki.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...