Ironforge

3 minuty czytania

Ironforge jest stolicą członków Sojuszu, krasnoludów. Król Magni Bronzebeard rządzi królestwem Khaz’Modan ze swojego tronu w Ironforge. High Tinker Gelbin Mekkatorque – lider gnomów, sprawuje tymczasowo władzę w Tinker Town po tym, jak upadł Gnomeregan.

Ironforge
Ironforge z lotu ptaka

Historia

Ironforge jest starożytną siedzibą krasnoludów. Przed tymi wydarzeniami, (jakimi wydarzeniami?) klan Dark Iron został wygnany z miasta. Ostatecznie po wojnie trzech młotów, Ironforge było handlową i społeczną stolicą wszystkich krasnoludzkich klanów. Teraz jest domem klanu Bronzebeard.

Wiele krasnoludzkich warowni, zostało zniszczonych, podczas Drugiej Wojny pomiędzy Hordą i Sojuszem Lordaeronu. Los ten ominął potężne miasto Ironforge, gnieżdżące się w lodowatych szczytach Dun Morogh oraz bronione przez swoje wielkie wrota, dzięki czemu nie zostało nigdy naruszone przez najazdy Hordy.

Stosunkowo niedawno, Ironforge stało się domem dla gnomich uchodźców. Po Trzeciej Wojnie, Gnomeregan zostało spustoszone przez Troggi. Część gnomów zbiegła do Ironforge, zmieniając fragment tego miasta do swych upodobań, nazywając je Tinker Town.

Ironforge jest jednym z najbardziej zaludnionych miast na świecie, zaraz za Stormwind. Jego populacja wynosi około 20,000 osób. Cudowną umiejętnością krasnoludów, jest kształtowanie skał i kamieni. Ironforge zostało skonstruowane w sercu góry, stając się obszernym domem dla górników, odkrywców i wojowników. Masywne drzwi bronią miasta podczas wojny, lawa zaś, odpowiednio pokierowana i podzielona, stała się energią dla kowalskich celów.

Opis

Miasto jest prawdopodobnie najbardziej zawiłym spośród miast Alliance – może się pochwalić wieloma wąskimi przejściami, oraz sklepami i pokojami wyrzeźbionymi w skałach. Miasto wygląda na gwarne, hałaśliwe, a także w pewnym stopniu uprzemysłowione, jednakże daje ono wrażenie bezpieczeństwa i przytulności; ogień trzaska w gospodach i sklepach, słychać tu frywolny śmiech Dwarve’ów. W przeciwieństwie do Stormwind czy Darnassus, Ironforge w istocie jest olbrzymią jaskinią wyrzeźbioną przez Dwarve’ów; całe, od sufitu po podłogę, jest litą skałą. Daje to każdemu przebywającemu tutaj poczucie bezpiecznego azylu.

Dzięki Deeprun Tram łączącemu Ironforge ze Stormwind, miasto to jest jednym z najbardziej zróżnicowanych w świecie Alliance. Oczywiście najwięcej jest tu Dwarve’ów, ale można tu też znaleźć wielu gnomów przebywających poza Tinker Town, a także ludzi. Dotyczy to zarówno graczy, jak i bohaterów niezależnych. Jest tu wszakże bardzo niewielu nocnych elfów, będących na boku innych ras.

Ironforge
Ironforge

Obrona

Ironforge pod względem bezpieczeństwa jest drugą, po Darnassus, stolicą w grze. Każdy będzie się tu czuł bezpiecznie – dużo bezpieczniej niż w elfich stolicach. Demony i chowańce są tu zwykle odrzucane, a broń spoczywa w pochwach. Miasto, ogólnie rzecz biorąc, jest bezpieczne. Jego główne wejście prowadzi do góry krętą ścieżką, na której porozstawiani są strażnicy Dwarve. Każdy więc dowie się tu o przybyciu Horde, zanim ci dotrą do właściwej części miasta, i zdąży przywołać swych chowańców oraz przygotować broń, aby walczyć lub skryć się w bezpiecznym miejscu. Także, jeśli Horde dostanie się do Ironforge przez Deeprun Tram, każdy się o tym dowie dzięki kanałom, które łączą Stolice Alliance. Tak więc ze Stormwind usłyszysz tu słowa takie jak „omg horde!”, zanim wrogowie przedrą się przez stację Tram i wkroczą do miasta.

Strażnicy są tu rozmieszczeni strategicznie, jest tu także wielu graczy wysokopoziomowych, gotowych i chętnych do walki. W Ironforge możesz czuć się bezpieczny.

Ironforge
Brama Ironforge

Sławne postacie

Król Magni Bronzebeard, wraz ze swoimi dwoma doradcami: królewskim historykiem Archesonus’em oraz senatorem Barin’em Redstone, rządzi z Wysokiego Tronu w sercu miasta. High Tinker Mekkatorque, lider gnomich uchodźców, zasiada w Tinker Town, skąd wysyła poszukiwaczy przygód, próbując odzyskać swoje królestwo. Wysoki Odkrywca Magellas, lider Ligi Odkrywców (Explorers' League), stara się odsłonić tajemnice krasnoludów w Hali Odkrywców (Hall of Explorers).

Notatki i rady

Mistina Steelshield posiada powtarzalne zadanie Runecloth – quest dla nie-krasnoludzkich graczy Sojuszu, pozwalający na dosiadanie Rams.

Bubulo Acerbus posiada powtarzalne zadanie Runecloth – quest dla krasnoludów, pozwalający na dosiadanie mechanostriders.

The Deeprun Tram to pociąg, który jeździ między Stormwind a Ironforge. Można go znaleźć w Tinker Town.

Dobrą drogą na zdobycie reputacji w Ironforge, jest battle quest w Alterac Valley. Oddanie jednego przedmiotu daje nam 10 punktów reputacji, z możliwymi 100 punktami od dropa. Jest to dodatek dp hnoru i punktów reputacji Alterac Valley.

Ironforge
Mapa Ironforge

Źródło: wowwiki.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...