Łotrzyk

3 minuty czytania

Ostatnią rzeczą, którą zobaczysz to ostrze w twojej piersi oraz złość w mych oczach.

Łotrzyk [Rogue] jest klasą zadającą obrażenia bronią, może mu dorównać jedynie Wojownik lub Druid z bardzo dobrym sprzętem. Łotrzyk posiada szereg umiejętności, które w większości zależą od energii. W odróżnieniu od Maga czy Łowcy, którzy zadają obrażenia z dystansu, Łotrzyk musi znajdować się blisko.

Mottem łotrzyków jest: "Im szybciej skończysz, tym szybciej umrze."

Łotrzykowie bazują na zręczności [agility], lecz powinni także zbierać ekwipunek z dodatkową wytrzymałością [stamina]. Na wyższych poziomach używają także Attack Power.

Łotrzykowie mogą używać tylko pancerzy typu 'cloth' oraz 'leather'. Nie mogą posługiwać się tarczami oraz broniami dwuręcznymi. Ich 'narzędziami' są m.in. jednoręczne miecze, sztylety czy jednoręczne buławy oraz bronie dystansowe takie jak: łuki, kusze, strzelby bądź bronie miotane.

Dodatkowo na poziomie 20, po wykonany zadania, Łotrzyk ma do dyspozycji umiejętność ważenia trucizn.

Ta klasa jest najlepsza dla ludzi, którzy lubią atakować z zaskoczenia, zadawać ogromne obrażenia wręcz oraz zniknąć, gdy sytuacja stanie się nieciekawa.

Łotrzyk
Łotrzyk

Wstęp

Łotrzykowie Azerothu są mistrzami przenikania. Wyszkoleni w likwidowaniu cwaniaczków którzy są zbyt pewni siebie, by patrzeć w otaczające ich cienie. Łotrostwo to profesja dla tych, którzy szukają przygody w likwidowaniu swoich przeciwników nim oni zdążą się zorientować co się dzieje. Jest to klasa, która może dostać się do pilnie strzeżonych twierdz, beż wszczęcia alarmu.

Łotrzykowie, używają w walce wiele trików i nieczystych posunięć. Potrafią ogłuszać, oślepiać a także podcinać swych przeciwników. W sytuacji, kiedy zaskoczenie nie skutkuje, a przeciwnik wydaje się być ulepiony z lepszej gliny, Łotrzyk używa sowich dezorientacyjnych przedmiotów, aby wymknąć się z walki i uderzyć ponownie.

Idealni szpiedzy, potrafią przemknąć obok niezauważeni. Nie mają problemów z znalezieniem swojego miejsca w świecie. Zabójczy mistrzowie podstępu, są szeptem w cieniach, są mrocznymi figurami kroczącymi w mrocznych miejscach. Wyćwiczeni w sztyletach oraz w sztuce cichej śmierci. Są bandytami oraz wagabundami podróżującymi po Azeroth w poszukiwaniu celu oraz zysku. Członkowie prawie wszystkich ras mogą poznać tajniki Łotrzyka i zostać jednym z nich. Jedynie Łotrzykowie Draenei oraz Taurenów praktycznie nie istnieją. Kimkolwiek są, znajdują prace jako dyplomaci, szpiedzy, złodzieje, zwiadowcy oraz prości poszukiwacze przygód. Można ich znaleźć od góry Hyjal do Ratchet.

Wszędzie, gdzie będą mroczne alejki oraz potrzebujący mrocznych usług, tam są łotrzykowie. Jest to najstarsza profesja w Azeroth. Jedyną rzeczą z którą się liczą, jest kontrakt. Ich umiejętności są tak dobre, jak złoto za nie zapłacone. Dla wykonania zadania, łotrzykowie posługują się umiejętnością otwierania zamków, toksykologią, podstawą alchemii oraz hałaburdą.

W walce, Łotrzykowie wykorzystują element zaskoczenia oraz taktykę, często mylone z okrucieństwem i tchórzostwem. Dobry Łotrzyk, nie zaczyna walki bez zatrutych broni, oraz bez zapasu Oślepiającego Pyłu. Atakujący Łotrzyk, koncentruje się na słabych punktach przeciwnika, załatwiając go szybko i brutalnie.

Klasa Łotrzyka, ogrywa wielką rolę w społeczeństwie – jednakże rzadko jakakolwiek postać parająca się tym zawodem jest opisana na kartach historii. Dzieje się tak, ponieważ nigdy nic nie wiadomo o tej osobie, która działa w otoczeniu cieni.

Od wysoko płatnych zabójców, wynajętych w tajemnicy przez szanowaną arystokrację, do drogowego rzezimieszka, Łotrzykowie są tymi, których zatrudnia się, gdy osoby zachowujące status quo mają "niewygodny" problem – i poprzez uporanie się z nim, Łotrzykowie staja się wyrzutkami społeczeństwa, które korzysta z ich usług.

W Azeroth, jest kilka wolnych agentów, lecz większość preferuje wstąpienie do gildii dla bezpieczeństwa oraz liczby zadań. Przykładem takich gildii to the Ravenholdt oraz the Syndicate. Poza tym są także inne gildia takie jak the Shattered Hand, the Deathstalkers i SI:7 (Stormwind Intelligence).

Łotrzyk
Gnomi łotrzyk

Rasy

Przymierze

Horda

Źródło: wowwiki.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...