The Elder Scrolls V: Skyrim

150 godzin modyfikacji Skyrima

Dodał: , · Komentarzy: 1

Pamiętacie mod do "The Elder Scrolls IV: Oblvion" pt. "Nehrim: At Fate's Edge" od SureAI. Jeżeli tak to mamy dla was dobrą informację, a jeżeli nie to... właściwie też. Otóż twórcy tej ogromnej modyfikacji wzięli się za kolejny projekt i tym razem postanowili stworzyć grę na silniku "The Elder Scrolls V: Skyrim".

skryim

Nadchodzące dzieło nosi tytuł "Enderal – The Shards of Order" i ma być mieszanką "The Elder Scrolls" i "Gothica", jednak nie będzie w żadnym wypadku czerpało z ich warstwy fabularnej. Produkcja zapowiadana jest jako zupełnie nowa historia, bohaterowie i świat – dużo mroczniejszy od tego, który zaproponowali nam twórcy "Skyrima". Gra ma oferować do 150 godzin zabawy.

The Elder Scrolls V: Skyrim

Skywind – znakomity przedsmak muzyczny

Dodał: , · Komentarzy: 3

Modyfikacje do "Skyrim" przybierają różne formy. Przydatne, dzięki którym interfejs staje się bardziej przyjazny lub ubogacające grę o nowe zestawy uzbrojenia. Te rozszerzające tytuł o świeże przygody, regiony oraz postacie. No i, rzecz jasna, o wyraźnej nutce ironicznej, jak możliwość wstawienia psiego pyska w kreatorze postaci lub zamiana majestatycznych smoków na parowce znane z "Tomka i przyjaciół".

skywind, wybrzeże azury

Aha... No i jest jeszcze "Skywind". Perła w koronie. O tym koncepcie pisaliśmy już kilkakrotnie, więc nie ma sensu kolejny raz nakreślać jego olbrzymiej skali. Co jest istotne, to jedna z najświeższych aktualizacji muzycznych, pokazująca ogrom profesjonalizmu tej modyfikacji. Twórcy postanowili pochwalić się zupełnie nowym kawałkiem, stworzonym na potrzeby projektu, który będzie umilał graczom eksploracje Wybrzeża Azury. Klimat i geniusz bijący z tego utworu są niezaprzeczalne.

The Elder Scrolls V: Skyrim

Bethesda niewątpliwie niejednokrotnie udowodniła, że potrafi wytrzymać negatywną presję ze strony graczy i nie straszne są jej hektolitry pomyj, jakie nierzadko są na nią wylewane. Trudno więc zarzucać impulsywność w tym przypadku, raczej studio doszło do wniosku, że nie ma sensu iść na wojnę ze społecznością (szczególnie tą najbardziej oddaną), ponieważ ciężko tutaj o jakikolwiek większy zysk, a można tylko wiele na tym stracić.

skyrim, mody

Tak. Burzliwa kariera płatnych modyfikacji do "Skyrim" na Steamie została zakończona tak niespodziewanie jak rozpoczęła swój krótki żywot. Raczej możemy uważać to za ostateczne epitafium, giganci z Rockville nie pozostawiają żadnych złudzeń.

"Po ponownym przedyskutowaniu tematu z Valve i wsłuchaniu się w głos naszej społeczności, postanowiliśmy zrezygnować ze wsparcia dla płatnych modów na Warsztacie Steam. Mieliśmy dobre intencje, ale jasno daliście nam do zrozumienia – nie chcecie tej opcji. Wasze oddanie jest dla nas najważniejsze, podobnie jak opinie, w które się wczytujemy" – stwierdziła Bethesda.

The Elder Scrolls V: Skyrim

Jak pewnie doskonale zdajecie sobie sprawę, Warsztat na Steamie daje możliwość sprzedawania modyfikacji, różnorakich fanowskich przygód, nowych skórek czy przedmiotów za prawdziwe pieniądze. Wymóg jest jednak jeden – twórcy danej produkcji muszą zezwolić na wprowadzenie takiej ewentualności. Jeżeli dadzą oni "zielone światło", wtedy pasjonaci-projektanci mogą ustalić dowolną cenę za swoje dzieło (choć mogą je nadal udostępniać za całkowitą darmochę, o ile taka ich wola), a pewien procent ze sprzedaży leci do developerów.

skrym, modyfikacja

W zeszłym tygodniu taka opcja została wprowadzona do uwielbianego przez modderów "The Elder Scrolls V: Skyrim" i nie trzeba mieć w sobie genów Holmesa, aby wydedukować, że wywoła to wściekłość wielu graczy, którzy przyzwyczaili się do szeregu bezpłatnych projektów. Tym bardziej, że tylko 25% kwoty idzie prosto do kieszeni autorów, reszta zostaje podzielona pomiędzy ZeniMax Media oraz Valve.

The Elder Scrolls V: Skyrim

Powrót do przeszłości #2

Dodał: , · Komentarzy: 0
logo, skyrim

Wszystko przez Ati. Kto czytał, ten wie. Tym razem wracamy do Skyrima. Właściwie Ati wraca, bo to w pełni autorska aktualizacja.

Co robi heros, jeśli akurat nie ratuje świata? Doskonali ciało i umysł, uprawiając rozmaite rzemiosła (garbarstwo, drwalstwo, górnictwo, hutnictwo) i pomnaża kapitał (handel), by wrócić na szlak przygody w odpowiedniej formie.

Po co mu zabawa w dom? Prawdziwy bohater nie powinien wydawać krwawicy na bzdurne mebelki i dekoracje? To jednak nie tak działa. Pomijając aspekty fabularne i praktyczne, podkreślone w sygnalizowanym tekście, należy mu się przecież chwila satysfakcji oraz możliwość napawania się i chwalenia zgromadzonymi łupami. To buduje morale, a ono jest istotą bohatera.

The Elder Scrolls V: Skyrim

Jeszcze potężniejsze mody do Skyrima?

Dodał: , · Komentarzy: 1

Dzięki modom Skryim nie tylko nadal żyje, zamiast umrzeć po pojedynczym przejściu, wręcz zyskuje nowe życia! Fanowskie dodatki to nie tylko lepsza grafika, ale także poprawione bądź nowe lokacje, postacie, a nawet nowe linie fabularne (nie mówiąc o całej gałęzi tej bardziej perwersyjnej strony gry). To również nieporównywalnie zwiększa popularność pecetowego Skyrima względem jego konsolowych braci.

skyrim, dawngaurd

Jednak do tej pory moderzy udostępniający swoje twory przez Steam byli ograniczeni do jedynie 100MB workshopu. Bethesda postanowiła tę restrykcję zdjąć wraz z aktualizacją narzędzia Creation Kit do wersji 1.9.33. Teraz każdy projekt będzie mógł zająć tyle miejsca ile będzie wymagał! Więcej informacji znajdziecie na blogu Bethesdy. Strach się bać jakie to kreatywne mocy wyzwoli w już i tak dość frywolnych moderach. A jakie są wasze ulubione mody?

The Elder Scrolls V: Skyrim
skyrim, dragonborn, dragonborn solucja

Stalhrim, wilki, niedźwiedzie, śnieg i lód. Brzmi znajomo? Nie? A bieganie od Kamienia do Kamienia, transformacja w wilkołaka? Tak, nie mylicie się, mówię o Solstheim. Kraina Nordów, miejsce, gdzie odbywały się łowy Hircyna. Ale to było w trzeciej części TES, teraz zaś...

Mowa o drugim DLC do "Skyrim" – "Dragonborn". Courun tym razem na ofiarę dla Lolth obrał sobie Miraaka. Nie byłby sobą, gdyby nie pozostawił podręcznika dla młodych wyznawców tej bogini, by ołtarze ku jej czci spłynęły krwią. Zatem...

... łowy czas zacząć!

Wczytywanie...