Małżeństwa

4 minuty czytania

W 'skyrimowym' życiu każdego z nas nadchodzi taki moment, w którym zaczynamy myśleć o odstawieniu młota bojowego w kąt i ustatkowaniu się, zamieszkaniu w małym domku na wsi z ukochaną osobą i gromadką małych, człekopodobnych jaszczurek. Wydaje się to trudnym marzeniem do spełnienia, na szczęście wcale takie nie jest i, jak wszystkie piękne przygody, rozpoczyna się w Pękninie...

skyrim, elder scrolls v, małżeństwo, maramal, świątynia mary, ślub, , amulet mary, nieruchomości, pęknina, domowy posiłek

Zadanie umożliwiające naszemu bohaterowi związek małżeński, zaczyna się po rozmowie z kapłanem Maramalem, którego znajdziemy w Świątyni Mary (we wspomnianej w poprzednim akapicie Pękninie). Należy wypytać się go o wszystko i zakupić za dwieście sztuk złota Amulet Mary. Od tego momentu, możemy skupić się na poszukiwaniu wymarzonego partnera. Pamiętajcie, by podczas rozmowy z NPC mieć go założonego! W innym razie opcja dialogowa pozwalająca na posunięcie wątku do przodu się nie pojawi. Wszystkich możliwych kandydatów znajdziecie w tabelkach na końcu tego artykułu. Warto nadmienić, iż ani rasa, ani płeć naszej postaci nie mają żadnego znaczenia – wszelkie konfiguracje są możliwe. Nim dokonacie ostatecznego wyboru, dobrze się zastanówcie – w Skyrim nie ma możliwości wzięcia rozwodu ani powtórnego zawarcia związku małżeńskiego w przypadku śmierci partnera!

skyrim, elder scrolls v, małżeństwo, maramal, świątynia mary, ślub, , amulet mary, nieruchomości, pęknina, domowy posiłek

Mając amulet oraz wybranego NPC, musicie spełnić jeszcze jeden warunek: sprawić, by was polubił. W większości przypadków oznacza to wykonanie drobnej przysługi dla danej postaci, o którą i tak by poprosiła – porąbania drewna czy przyniesienia czegoś. Trochę inaczej sytuacja wygląda z osobami związanymi z frakcjami, do których można dołączyć (np. Towarzyszy) czy pojedynczymi zadaniami. Wtedy należy najpierw ukończyć linię fabularną konkretnej gildii bądź też wykonać danego questa, by opcja rozmowy o związku była dostępna. Tak czy siak, dopiero gdy zdobędziecie sympatię wybranej osoby, zauważy ona, iż nosicie Amulet Mary. Powinna wtedy stwierdzić, iż się wami interesuje. Jeśli również okażecie zainteresowanie, staniecie się parą i przyjdzie czas na załatwienie formalności. Polegają one na udaniu się do Świątyni Mary i poproszeniu Marmala o udzielenie ślubu. Po tym wystarczy poczekać do następnego dnia na uroczystość, podczas której dojdzie do zaślubin. Dostaniecie również obrączki, które zmniejszają koszt magii przemiany – przydatny gadżet podczas nocy poślubnej!

skyrim, elder scrolls v, małżeństwo, maramal, świątynia mary, ślub, , amulet mary, nieruchomości, pęknina, domowy posiłek

Korzyści płynące z małżeństwa

  • Pierwszą decyzją, jaką przyjdzie wam podjąć po ślubie, jest wybranie miejsca zamieszkania. Jeśli wasz partner posiada jakąś nieruchomość, staje się ona wspólnym majątkiem i możecie się do niej wprowadzić. Natomiast jeśli posiadacie dom, możecie wprowadzić się do niego z drugą połową (uwaga – liczą się wyłącznie domy przez was zakupione, nie te, które dostajecie od danej gildii jak np. kwatery arcymaga). Decyzję o wybranym lokum można w każdej chwili zmienić i się przeprowadzić.
  • Jeżeli wybierzecie własny dom jako miejsce do życia, wasza druga połowa stanie się kupcem. Będziecie mogli sprzedawać/kupować od niej przedmioty. Jej asortyment zależy od tego, czym zajmowała się przed ślubem – jeśli była kowalem, będą to towary związane z kowalstwem itd. Jeśli nie zajmowała się handlem, stanie się ogólnym kupcem.
  • Bez względu na to, gdzie zamieszkacie, wasz partner zajmie się działalnością gospodarczą. Będziecie mogli odbierać od niego sto sztuk złota dziennie.
  • Niektórzy z potencjalnych małżonków są nauczycielami i towarzyszami jednocześnie (patrz tabelki). Oznacza to możliwość treningu danych umiejętności za darmo, wydane na szkolenie złoto można wyjąć im z ekwipunku, wybierając opcję poniesienia przedmiotów.
  • Spanie z partnerem w jednym łóżku daje wam premię 15% do szybkości rozwoju wszystkich umiejętności przez osiem godzin.
  • Raz dziennie możecie poprosić partnera o przygotowanie posiłku:
skyrim, elder scrolls v, małżeństwo, maramal, świątynia mary, ślub, , amulet mary, nieruchomości, pęknina, domowy posiłek

Potencjalni kandydaci – kobiety

Imię Rasa Lokacja Towarzysz Trener
Łowczyni Aela Nord Biała Grań Tak Łucznictwo
Aeri Nord Młyn Angi Nie Nie
Anwen Redgard Markart Nie Nie
Avrusa Sarethi Mroczny Elf Farma Sarethi Nie Nie
Borgakh Stalowe-Serce Ork Mor Khazgur Tak Nie
Brelyna Maryon Mroczny Elf Zimowa Twierdza Tak Nie
Camilla Valerius Cesarski Rzeczna Puszcza Nie Nie
Dravynea Tkająca-Kamień Mroczny Elf Gajkyne Nie Przemiana
Ghorza gra-Bagol Ork Markart Nie Kowalstwo
Gilfre Cesarski Młyn Zmieszanych Wód Nie Nie
Grelka Nord Pęknina Nie Lekki pancerz
Iona Nord Pęknina Tak Nie
Jenassa Mroczny Elf Biała Grań Tak Nie
Jordis Siostra-Miecz Nord Samotnia Tak Nie
Lwica Mjoll Nord Pęknina Tak Nie
Muiri Breton Markart Nie Nie
Njada Kamiennoręka Nord Biała Grań Tak Blok
Orla Nord Markart Nie Nie
Ria Cesarski Biała Grań Tak Nie
Senna Breton Markart Nie Nie
Shahvee Argonianin Wichrowy Tron Nie Nie
Sylgja Nord Skała Shora Nie Nie
Taarie Elf Wys. Rodu Samotnia Nie Nie
Temba Wide-Arm Nord Ivarstead Nie Nie
Uthgerd Nieugięta Nord Biała Grań Tak Nie
Viola Giordano Cesarski Wichrowy Tron Nie Nie
Ysolda Nord Biała Grań Nie Nie

Potencjalni kandydaci – mężczyźni

Imię Rasa Lokacja Towarzysz Trener
Ainethach Breton Karwasten Nie Nie
Angrenor Niegdyś-Wielbiany Nord Wichrowy Tron Nie Nie
Argis Nieustępliwy Nord Markart Tak Nie
Athis Mroczny Elf Biała Grań Tak Broń jednoręczna
Balimund Nord Pęknina Nie Kowalstwo
Belrand Nord Samotnia Tak Nie
Benord Nord Morthal Tak Nie
Calder Nord Wichrowy Tron Tak Nie
Cosnach Breton Markart Tak Nie
Derkeethus Argonianin Czarny Ruczaj Tak Nie
Erik Zabójca Nord Rorikstead Tak Nie
Farkas Nord Biała Grań Tak Ciężki pancerz
Filnjar Nord Skała Shora Nie Nie
Gat gro-Shargakh Ork Kopalnia Kolskeggr Nie Nie
Ghorbash Żelazna-Dłoń Ork Dushnikh Yal Tak Nie
Marcurio Cesarski Pęknina Tak Nie
Moth gro-Bagol Ork Markart Nie Nie
Octieve San Breton Samotnia Nie Nie
Omluag Breton Markart Nie Nie
Onmund Nord Zimowa Twierdza Tak Nie
Pavo Attius Cesarski Kopalnia Kolskeggr Nie Nie
Perth Breton Jama Soljunda Nie Nie
Quintus Navale Cesarski Wichrowy Tron Nie Nie
Revyn Sadri Mroczny Elf Wichrowy Tron Nie Retoryka
Roggi Splątana-Broda Nord Gajkyne Tak Nie
Romlyn Dreth Mroczny Elf Pęknina Nie Nie
Poznaje-Wiele-Moczarów Argonianin Wichrowy Tron Nie Lekki pancerz
Sondas Drenim Mroczny Elf Czarny Ruczaj Nie Nie
Sorex Vinius Cesarski Samotnia Nie Nie
Stenvar Nord Wichrowy Tron Tak Nie
Torvar Nord Biała Grań Tak Nie
Vilkas Nord Biała Grań Tak Broń dwuręczna
Vorstag Nord Markart Tak Nie
Wilhelm Nord Ivarstead Nie Nie

Komentarze

0
·
jak wziąć ślub z lwicą Mjioll
0
·
Wzialem Slub z Jenassa - mroczny elf z bialej grani tj. "pijany łowca". Zaraz po slubie udala sie do swojego domu gdyz swojego nie kupilem jeszcze..niestety udala sie do swego domu nie mowiac gdzie on jest / badz nie doczytalem uwaznie..

Prosze o pomoc gdzie ona sie teraz znajduje bo napewno w pijanym lowcy jej juz nie ma..tam na poczatku ja wynajalem jako towarzysza..
0
·
wiem juz..jak od razu udalem sie do pijanego lowcy jej tam nie bylo jeszcze ..po ponownym urucheomieniu gry przypadkiem w trakcie misji trafilem do bialej grani i zajrzalem do pijanego lowcy i czekala na mnie..po rozmowie z nia okazuje sie ze to jest jej dom - czyli krzeslo i stolik.
Teraz trzeba kabinowac jak kupic dom
0
·
Mam amulet Mary i wzięłam go od takiej kapłanki za questy, a Marmal (czy Maramal) zniknął, czekałam cały dzień i nawet się nie pojawił w świątyni, patrzyłam wszędzie w tym budynku
A co gorsza, nie rozumiem czemu nie ma mężów Khajiitów, bo akurat mam taką rasę, no totalna beznadzieja! ;(
I jeśli można, chcę zadać pytanie : myślałam o zignorowaniu ras i ożenić się z Farkasem, a ponieważ go nie było, to chciałam z Vilkasem i nie mam tej opcji.
Pytanie wychodzi takie, czy rasa zależy od małżeństwa? Proszę o pomoc :<.
Jeśli nie będzie takiej możliwości, to cóż, trzeba wyciągnąć Wuutharda z kąta i ruszać z domu na kolejne potwory i questy...
( PS: Wiem, że strasznie duży komentarz, ale nie chce mi się zakładać konta i pisanie tutaj bez zakładania jest wygodne.)
0
·
Uh masakra... nie ma ani jednego Khajiit ;/
0
·
Gdzie można znaleść tego Maramala bo go szukam i znaleść nie mogę w tej Świątyni
0
·
Jeżeli nie możesz znaleść Maramala w siątyni to znaczy że jest w gospodzie
0
·
Mam problem z tym Maramalem czy jak mu tam odnośnie tego całego dialogu. Mam amulet (kupiłem od niego), założyłem ale nie mam tak czy siak tej opcji dialogowej. Czy to jakiś bug czy coś nie tak z moją postacią (Kobieta, mroczny elf, mag)
0
·
Jest jeden Khajt, podróżnik, spotkałem gościa 2 razy nazywa się Ma' mura czy jakoś tak...
0
·
Do kitu. A ja tak chciałam ohajtać sie z Veezarą! Ten jego głos *O*
0
·
Co zrobić żeby ożenić się z Poznaje-Wiele-Moczarów ?
0
·
Nie mogę mieć ślubu z Taarie ( mam wszystko zrobione, ale sie nie da) pomóżcie bo to jedyna elfka wysokiego rodu, a jam mam akurat taka postac
0
·
Cytując z wiki Elder Scrolls:

Cytat

After completing the quest, the option to marry might not become available. (Console) There are several ways around this, the most common fix is to simply take off the Amulet of Mara and and wait 24 hours. Put the amulet back on and talk to her again and the option should come up. Also don't forget you MUST invest in her company AND do the sidequest, then she will give you the option.
0
·
cytat Jest jeden Khajt, podróżnik, spotkałem gościa 2 razy nazywa się Ma' mura czy jakoś tak... może ktoś napisać gdzie go znaleść ?
0
·
Nie można mieć dzieci? xd
0
·
Poszedłem do pijanego łowcy.Jenassa zgodziła się ale gdy wchodzę na ceremonie na podłodze pojawia się trup i wszyscy mówią wynoś się.Co mam zrobić?
0
·
Czy jeśli gram moja postać ma płeć żeńską to mogę się ożenić z drugą kobietą?
0
·
Tak ; 3
0
·
Nie ma Leśnych Elfów, Cat-shit(XD) i Elfów Wysokiego Rodu -,-
0
·
o co chodzi z tą nocą polubną że przydatny gadżet te obrączi
0
·
Czemu nie ma Lydii w tym spisie kobiet !?
0
·
Ożeniłem się z Brelyną tą mroczną elfką z akademii.
Po ślubie powiedziała że będziemy mieszkać u niej albo u mnie.
Chciałem to z nią obgadać ale ona gdzieś zniknęła, szukałem jej u mnie w domku, szukalem jej u niej w akademii ale jej tam nie ma.
Pomóżcie proszę bo bardzo mi na niej zależy.
0
·
Ja chce kootka ;-; A nigdzie nie widzę :< Na YT widziłam tylko poradnik z kodami ale gram na xboxie ;-;
0
·
Polecam Brelyne.Dobrze walczy.
0
·
Ożeniłem się z Brelyną tą mroczną elfką z akademii.
Po ślubie powiedziała że będziemy mieszkać u niej albo u mnie.
Chciałem to z nią obgadać ale ona gdzieś zniknęła, szukałem jej u mnie w domku, szukalem jej u niej w akademii ale jej tam nie ma. Prosze o pomoc
0
·
Wprowadź jej Ref ID, 0001C1A4, a następnie wklep do konsoli kod moveto player i zobacz co się stanie.

Jak po odnalezieniu baba dalej będzie fikać, to ją usadź tym modem: https://www.nexusmods....im/mods/18045/

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...