The Elder Scrolls V: Skyrim

"Skywind", czyli Morrowind na silniku Skyrima

Dodał: , · Komentarzy: 3

W branży gier komputerowych grasuje mnóstwo śmiałkow, którzy swoją pracą i chęcią odświeżenia niegdyś świetnych tytułów zasługują na uznanie. Wśród nich są autorzy modyfikacji "Moroblivion", odtwarzająca Morrowinda na silniku z czwartej części cyklu "The Elder Scrolls", Obliviona. Niedawno został wydany mod działający na tej samej zasadzie, lecz korzystający z silnika graficznego "Skyrima". I trzeba przyznać, że "Skywind" – bo tak został nazwany – robi oszałamiające wrażenie.

skywind
The Elder Scrolls V: Skyrim

Bethesda zapowiedziała wydanie kompletne cyklu "The Elders Scrolls". Jak możecie przeczytać w tytule – premiera przewidziana została na wrzesień. W kartonowym pudle upchnięty zostanie kawał growej historii – od premiery "Areny" w 1994, aż do wydania "Skyrim" minęło już 17 lat. Oprócz podstawowych wersji gier, edycja zawiera też wszystkie oficjalne rozszerzenia do "Morrowind", "Oblivion" i "Skyrim".

antologia, tes
The Elder Scrolls V: Skyrim

Legendy rodzą się nieoczekiwanie. Wczoraj narodziła się jedna z nich – Lewandowski (nazwisko zobowiązuje). Ale growe legendy mają swoją premierę.

skyrim, legendary edition

"Skyrim" hucznie obwołany został najlepszą grą 2011 roku. Legenda to najlepsze słowo do opisania produkcji Bethesdy. Nadszedł więc czas, aby ukazała się ona w nowej edycji – rzecz jasna, legendarnej. Jej europejska premiera wypada 7 czerwca (amerykańska wyjdzie trzy dni wcześniej) i jest to doskonała okazja do nadrobienia zaległości przez tych, którzy w piątą część serii "The Elder Scrolls" jeszcze nie grali. Gra ukaże się na PC, PS3 i Xbox 360. Cena to 59,99 dolarów, czyli około 190 zł, ale w skład legendarnej edycji wchodzą wszystkie DLC ("Dawnguard", "Hearthfire", "Dragonborn") oraz najnowsza aktualizacja 1.9.

The Elder Scrolls V: Skyrim

Bethesda poinformowała graczy o zakończeniu rozdziału związanego ze Skyrimem. Stworzyła do niego dwa duże dodatki ("Dawnguard" i "Dragonborn") i jeden mały ("Hearthfire"), ale teraz amerykańskich producentów wzywa Nowy Wielki Projekt. Pewne jest jednak, że pojawić się mogą pomniejsze aktualizacje do piątej części serii "TES". Ale znacznie ciekawszym tematem jest pytanie, czym teraz zajmą/zajmują się się twórcy. Gracze stawiają na "Fallouta 4", choć kto wie, czy Bethesda nas nie zaskoczy.

skyrim
The Elder Scrolls V: Skyrim

Tropical Skyrim to kolejny mod do hitu Bethesdy z 2011 roku. Zwykła modyfikacja, powiecie, ale tak naprawdę wcale taka nie jest, bo zmienia śnieżną krainę w tropikalny świat rodem z "Far Cry 3"! Tropical Skyrim całkowicie przebudowuje tekstury i obiekty, dzięki czemu w czasie zabawy możemy zwiedzić skąpane w słońcu dżungle, tereny pustynne i plaże. Nic tylko podziwiać! Zainteresowanych modem zapraszam na stronę Skyrim Nexus, skąd można go pobrać, a jeśli ktoś nadal się waha, niech obejrzy poniższy zwiastun:

The Elder Scrolls V: Skyrim

Od dziś w polskich sklepach można nabyć pudełkowe, w pełni zlokalizowane dzięki staraniom Cenegi, wydanie Dragonborn, rozszerzenia do obsypanej nagrodami gry "Skyrim". Tym razem odwiedzimy dobrze znaną z Bloodmoon, dodatku do kultowego już "Morrowinda", wyspę Solstheim. Tam przyjdzie nam stanąć na drodze złowrogiemu kultowi, kierowanemu przez pierwsze Smocze Dziecię. Zaraz, zaraz – przecież to my jesteśmy Smoczym... Ha! Czyli szykuje się starcie: Dragonborn vs Dragonborn. Brzmi to dość "EPICKO", czyż nie? Skusicie się?

The Elder Scrolls V: Skyrim

Trochę szumu było w sprawie dodatków do Skyrima na PS3. Nie ma, co ukrywać – gracze byli bardzo niezadowoleni, lecz wreszcie doczekali się pewnej informacji o rozszerzeniach – ich daty premier. I to wcale nie odległych!

skyrim

Pierwsze DLC, jakie pojawi się na PSN-nie, to "Dragonborn", którego premiera została zaplanowana na 12 lutego. Tydzień później ukaże się "Hearthfire", a na końcu – 26 lutego – pojawi się "Dawnguard". Trzeba jednak zaznaczyć, że są to amerykańskie daty premier, europejskie mogą się nieznacznie – prawdopodobnie o 1-2 dni – opóźnić. Miejmy nadzieję, że tak długi czas oczekiwania zostanie wynagrodzony graczom w postaci dobrze działającego rozszerzenia. Warto też przypomnieć, że w pierwszym tygodniu każdy dodatek będzie przeceniony o 50%.

The Elder Scrolls V: Skyrim

DLC do "Skyrima" także dla Polaków!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Polscy gracze, narzekający na opóźnienia w związku z premierami DLC do Skyrima, mogą przestać marudzić. Bethesda zdjęła blokadę regionalną na Steamie, dając w ten sposób Polakom możliwość zakupu i pobrania wszystkich rozszerzeń do gry, które wcześniej były wyświetlane jako niedostępne.

steam, skyrim

Oznacza to, że już w dniu premiery – 5 lutego – będzie można zagrać na komputerach osobistych w "Dragonborna", który jest największym, jak do tej pory, dodatkiem do piątej części serii "TES". Oczywiście jedynie w wersji angielskiej. Polska wersja językowa, jak ujawniła Cenega, ma pojawić się 3-4 tygodnie później (oficjalna zapowiedź niedługo), co myślę, że jest także dobrą wieścią, bo najpewniej zostanie opatrzona w polski dubbing i napisy. Jednak to już tylko domysły, jak także to, co polski wydawca planuje z mniejszym DLC, "Hearthfire", które nie doczekało się jeszcze spolszczenia, mimo że od jego premiery minęło już sporo czasu.

The Elder Scrolls V: Skyrim

"Dragonborn" na PS3 w lutym!

Dodał: , · Komentarzy: 1

Na blogu Bethesdy pojawiła się informacja o przybliżonej dacie premiery dlc do "Skyrim" – "Dragonborn" – na konsolę PS3. Dostępny będzie do pobrania w sieci PSN od lutego, po nim mają pojawić się (wreszcie!) zaległe dodatki – "Hearthfire" i "Dawnguard" – jak i łatka numer 1.8.

skyrim, dragonborn

W końcu Bethsoft postanowił zakończyć, żenujący jak na firmę takiej klasy, proces zwodzenia obietnicami nabywców "Skyrim" na konsolę PS3. Przy okazji wyjawił też datę premiery "Dragonborn" na PC – na Steamie gra dostępna ma być od 5 lutego. Zatem: czekamy!

The Elder Scrolls V: Skyrim

Na forum Reddit jeden z użytkowników zdradził plany Bethesdy w stosunku do Skyrima. Nie jest to pewna informacja, bo sam użytkownik podaje się za przyjaciela jednego z twórców, co jest mało wiarygodne, ale nie wykluczone, że może się w tym kryć ziarnko prawdy. Na ten temat wypowiedział się Ricardo Gonzalez, programista z Bethesdy, twierdząc, że są to półprawdy zebrane z różnych wywiadów i kłamstw. Nie mniej, warto się temu przyjrzeć.

skyrim

Zdaniem informatora, producenci mają w planach jeszcze dwa DLC do "Skyrima", zbliżone wielkością do "Dragonborna" (jeden ma być od niego mniejszy, a drugi większy). Pierwszy ma skupić się na początkach Nordów i kulturze Skyrim, ale także na śnieżnych elfach i krasnoludach. W drugim gracz będzie mógł wybrać nowego władcę regionu i weźmie udział w wojnie z elfami.

Wczytywanie...