Jubilerstwo

1 minuta czytania

Jubilerstwa nie można nazwać w pełni samodzielną profesją, bowiem możliwość wcielenia się w złotnika zyskujemy jedynie wtedy, gdy zainwestujemy punkty nauki w umiejętność Kowalstwo. Należy więc uznać je za pewien jego odłam, rządzący się własnymi prawami. Zanim przejdę do meritum, trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, po co komu ta niecodzienna zdolność w dobie drewnianych chat, załatwiania wszelkich spraw za pomocą miecza i gracujących dookoła potworów? Cóż, może fakt, że dzięki niej będzie można ze znalezionych podczas rozgrywki składników wykuć magiczne pierścienie oraz amulety, które niejednokrotnie mogą wpłynąć na wynik potyczki i przechylić szalę zwycięstwa na tę właściwą stronę, okaże się przekonującym argumentem.

jubilerstwo

Jako że jubilerstwo jest ściśle powiązane z kowalstwem, również dzieli się na trzy stopnie, pozwalające wykuć kolejno:

I stopień: prostą biżuterię

II stopień: magiczne pierścienie

III stopień: magiczne amulety

Jubiler, jak każdy inny rzemieślnik, potrzebuje swego miejsca pracy, a jest nim warsztat złotnika, który można znaleźć między innymi w Wulkanicznej Twierdzy. Prócz stanowiska, szanujący się jubiler powinien posiadać odpowiednie do tego fachu narzędzia – młotek złotnika oraz szczypce złotnika, dzięki którym będzie mógł z pełną satysfakcją wykonywać swą powinność.

jubilerstwo

Ostatnim elementem jubilerskiej układanki są składniki. W tym fachu kluczową rolę odgrywają grudy złota oraz wszelkie kamienie szlachetne, których listę znajdziecie tutaj. Po zdobyciu odpowiednich materiałów, nie pozostaje nam nic innego, jak udać się do warsztatu złotnika i za pomocą narzędzi wykuć wymarzony pierścień bądź amulet.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...