07) Mistrz ostrza

1 minuta czytania

Hej! Nie wymachuj tak tym mieczem. Co ci mówiłem? – Edgar pochylił się nad kamieniem szlifierskim i litościwie pokiwał głową.

Stary nauczyciel walki mieczem ukrył się w cieniu ściany, by obserwować swojego ucznia. Następnie raz jeszcze wyjaśnił od początku:

Trzymaj miecz spokojnie. Ściskaj rękojeść mocno, żeby już pierwsze uderzenie wroga nie wybiło ci broni z ręki. Czubek skieruj w stronę przeciwnika.

Uczeń Edgara starał się spełniać wszelkie porady, ku satysfakcji nauczyciela.

Nie bądź taki wyprostowany i sztywny. To wygląda okropnie.

Kiedy będę mógł wreszcie z kimś walczyć? – narzekał młodzieniec, znudzony nadmiarem wskazówek. Chcę wykończyć popiołaka!

Edgar się zaśmiał. Młody człowieku. Wybij sobie to z głowy. Najpierw musisz się nauczyć podstaw atakowania i parowania. Kiedy je sobie przyswoisz, będziesz mógł uczyć się serii ataków, by uniemożliwić je przeciwnikowi. Następnie trzeba będzie poprawić pracę stóp, więc potrenujesz też uniki. I w końcu będziesz uczyć się redukować blok przeciwnika.

Edgar zrobił znaczną przerwę. I wtedy, młody chłopcze, będziesz mógł myśleć o stawieniu czoła którejś z tych bestii. Widzisz, ludzie są przewidywalni. Możesz nauczyć się ich zachowania i uprzedzać ataki. Potwory, w przeciwieństwie do nich, reagują kompletnie nie do przewidzenia. Pokonać je... to już zupełnie co innego. Tobie nadal do tego bardzo daleko.

Źródło: Risen.deepsilver.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...