Jaszczury grzmotów

1 minuta czytania

risen, jaszczur gromu

Jaszczury grzmotów są największymi naturalnymi mieszkańcami wyspy. Zwierzęta te, mierzące od ośmiu do dziesięciu metrów długości, są roślinożercami i zwykle bywają spokojne – przynajmniej dopóki nikt do nich nie podejdzie, ponieważ są niezwykle terytorialne i zawzięcie bronią brutalną siłą swojego obszaru przed każdym, kto stanie na ich ścieżce. By przeganiać tych, którzy mogą sprawiać kłopoty, jaszczury grzmotów uderzają swoimi potężnymi ogonami w ziemię, w ramach grożącego gestu, od którego wzięła się ich nazwa.

Zazwyczaj jaszczury grzmotów starają się poruszać swą olbrzymią masą tak mało, jak to tylko możliwe, w rezultacie czego, w grubej, szarej warstwie wulkanicznego popiołu, znajdującego się na ich grzbietach, mogą kiełkować rośliny. Jednakże, jeśli jeden z tych potworów zostanie sprowokowany, zaatakuje bezzwłocznie, okazując się zadziwiająco szybkim, co zgubiło już mnóstwo nieuważnych dusz.

Właśnie z tego powodu nierozsądnie jest stawać przeciwko jaszczurom grzmotów, jeśli nie jest się niezwykle silnym i zaprawionym w bojach.

Źródło: Risen.deepsilver.com

Komentarze

0
·
Bez problemu można zabić takiego w Pierwszym Rozdziale. Wystarczy solidny grad ciosów. Mi się udało nawet nie odnieść żadnych obrażeń.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...