Inkwizycja

1 minuta czytania

Inkwizycja jest drugą z trzech organizacji, do których gracz może dołączyć w czasie pobytu na Farandze.

inkwizycja
Puk! Puk! Jest tam kto?!

Na rekrutów wybierani są ochotnicy wykazujący swe dobre intencje oraz... ludzie przebywający poza miastem. Tak, jeśli patrol przyłapie cię szwendającego się za murami miejskimi, to chcąc nie chcąc zostaniesz zamknięty w klasztorze, gdzie przejdziesz ciężki trening psychiczny i fizyczny, mający uczynić cię wojownikiem Inkwizycji. Często początkujący rekruci zostają wysyłani do mrocznych ruin świątyń, w których czeka ich okrutna śmierć.

carlos
Komendant Carlos

Gdy tylko z ziemi zaczęły wyrastać tajemnicze i niebezpieczne świątynie, na wyspę przybył Inkwizytor Mendoza wraz ze swoimi wojownikami. W pierwszej kolejności pozbawił Dona Estebana władzy nad miastem, którą następnie przekazał komendantowi Carlosowi – jednemu z najbardziej zaufanych ludzi. Właśnie od tego dnia bramy do miasta zostały zamknięte dla niemal wszystkich. Sam Inkwizytor udał się do klasztoru, by prowadzić swe badania nad nieznanym złem.

inkwizycja
A co tu robi mój obiad?!

Wojownika Inkwizycji można nazwać odpowiednikiem Paladyna z serii Gothic. Każdy rekrut przechodzi trening władania kosturem, który jest podstawową bronią członków tej frakcji. Dodatkowo w czasie nauk wpajana jest wiedza tworzenia zwojów oraz posługiwania się kryształami – magicznymi artefaktami umożliwiającymi walkę na dystans. Znajomość tej ostatniej umiejętności sprawia, że gracz nie musi poświęcać punktów nauki w umiejętność posługiwania się kuszą bądź łukiem.

Komentarze

0
·
Inkwizytor nie udał się do Klasztoru by prowadzić badania nad nieznanym złem, tylko zamierzał to zło odkryć. To, czy tym złem były np. smoki, dinozaury itp. nie interesowało go. Chciał po prostu znaleźć drogę do zła i na miejscu założył, że się go raz dwa pozbędzie.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...