Poszukiwanie rudy

2 minuty czytania

poszukiwanie rudy

Oto kolejna ważna umiejętność, jaką można nauczyć naszą postać. Szczególne znaczenie powinna mieć dla wszystkich tych, którzy praktykują kowalstwo czy jubilerstwo, bowiem jest z nimi ściśle powiązana. Zdecydowanie na pierwszy plan bardziej wysuwają się ciężkozbrojni wojownicy, aniżeli magowie, choć i tym nikt nie zabroni poświęcenia punktów na tę zdolność.

poszukiwanie rudy

Jest ona o tyle przydatna, iż pozwala eksploatować spotykane tu i ówdzie złoża, by wydobyć z nich wszelkie minerały, a w Risen składa się na nią jedynie jeden stopień, którego może nauczyć nas tylko i wyłącznie poszukiwacz skarbów, Olf, za poświęcenie 5 punktów nauki oraz 100 sztuk złota. Można rzec, że jest to wręcz niczym, a korzyści płynące z faktu posiadania tej umiejętności są naprawdę godne uwagi.

Podstawowym narzędziem wszystkich poszukiwaczy minerałów jest ogólnodostępny kilof. A miejsce pracy? Tu sprawa się nieco komplikuje. Otóż, twórcy Risena rozsiali po całej wyspie wystające z wszelkich ścian skał czy skarp złoża poszczególnych surowców, których najnaturalniej na świecie – trzeba szukać.

Można znaleźć ich trzy rodzaje, a są to:

1. Rudy żelaza

żelazo

2. Złoto

złoto

3. Obsydian

obsydian

Wystarczy bez pośpiechu przechadzać się po wyspie i dokładnie obserwować otoczenie, by odnaleźć powyższe złoża. Większość z nich znajduje się w różnych jaskiniach bądź tunelach, jednak wiele innych zostało w pewien sposób zamaskowanych, choćby przez bujną roślinność.

Minerały w Risen to jednak nie tylko rudy żelaza, złoto czy obsydian. Twórcy ubarwili tę kwestię i z wyżej wymienionych złóż możemy, aczkolwiek nie musimy, prócz przykładowego złota wydobyć rubin, szafir lub inny kamień szlachetny, których pełną listę znajdziecie w tym artykule.

poszukiwanie rudy

Na początku zapowiedziałem zyski płynące z posiadania umiejętności poszukiwania rudy, a tu jeszcze ani słowa. Przejdźmy więc do nich!

Wydobyte rudy żelaza oraz obsydian można wymienić u napotkanych kowali na nieobrobione ostrza, z których, dzięki umiejętności kowalstwa, będziemy w stanie wykuć różnego rodzaju miecze zadające większe obrażenia, aniżeli możliwe do kupienia w danym momencie rozgrywki. Złoto i kamienie szlachetne posłużą nam do wykucia posiadających magiczne właściwości pierścieni oraz amuletów, dzięki którym walka stanie się znacznie łatwiejsza.

Jak widać, korzyści nie brakuje, więc chwytajcie za kilofy i udajcie się na poszukiwania złóż!

Komentarze

0
·
Polecam od razu nauczyć się tej umiejętności gdy spotkacie go w mieście ponieważ później możecie spotkać go chyba w ruinach(do tego doszedłem) a tam są ghule i początkowo 2 rozdział te okolice może być naprawdę ciężko (ja sam właśnie progresuję tą grę krok po kroku bez większych solucji)

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...