Gnomy

1 minuta czytania

risen, gnom

Odkąd ludzie wiele lat temu po raz pierwszy postawili stopę na wyspie Faranga, rodzime gnomy były tak znienawidzone, jak są obecnie popularne. To czujne – jeżeli nie bardzo wrażliwe – istoty z niewysłowionym zamiłowaniem do wszystkiego, co do nich nie należy.

RisenRisen

Podobnie jak sroki, kradną wszystko, co nie jest przybite do podłoża. Nie wykorzystują większości rzeczy, układając je na stertach sięgających sklepień ich mieszkań. Jednakże nigdy nie wiedząc, czy coś się kiedyś nie przyda, gromadzą wszystko co mogą dostać w swoje łapki i udają się na kolejne wyprawy po więcej i więcej. By móc wziąć tyle, ile to tylko możliwe, typowy gnom ma z grubsza tuzin mniejszych i większych toreb oraz sakiewek, opasanych wokół jego ciała.

Źródło: Risen.deepsilver.com

Komentarze

0
·
Można też dodać, że są to stworzenia występujące w grupach, więc nie można się dziwić wpadając na nawet siedmioosobowe grupy. Szczególnie na skalistym półwyspie, gdzie mieści się ich obóz. Spotykane są wszędzie, szczególnie przy małych obozach (odznacza się to ogniskiem). W większość przypadków mają w grupie co najmniej jednego wodza, który jest silniejszy i wytrzymalszy od pozostałych. Posługują się każdą znalezioną bronią, najczęściej sierpem i maczugami. Spotykane podczas gry standardowo stanowią od trzech do pięciu osobników, jednak jest dużo miejsc gdzie występują w dość licznej "małej armii"
0
·
Duże grupy bardzo denerwują atakując z dystansu. Walczysz z 2-3 w zwarciu, już masz zadać cios, a u trafia Cię jakiś śmieć przerywając animację ataku. Jak każde potwory najlepiej jest trzymać je cały czas po swojej jednej stronie (nie dać sobie wejść na plecy) i atakować ciosami poprzecznymi, które będą ranić kilku wrogów naraz.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...