08) Cień nocy

1 minuta czytania

Noc była wspaniała. Wąski sierp księżyca zniknął przed chwilą za chmurami gnanymi przez morską bryzę. Nawet najbielsze i najbardziej lśniące za dnia ściany domów były teraz ciemne. Nocny strażnik właśnie odszedł i minie krótka chwila, zanim ruszy przemierzaną już wielokrotnie drogą.

Zza rogu ukrytego w mroku nocy oderwał się cień. Po cichu pobiegł wzdłuż domu i skręcił w alejkę. Czerwona kropka pojawiła się przy ostatnim zaciągnięciu się papierosem, a następnie ciemna postać podciągnęła się do góry, wspięła na dach i zniknęła w najbliższym oknie sąsiedniego domu.

Równomierny oddech świadczył, że nie musi bać się obecności mieszkańców. Skrzynia z dobytkami stała u nóg łóżka. Ludzie byli tacy przewidywalni... Stało się to jeszcze bardziej oczywiste, gdy kombinacja zamku, którą dostał od swojego informatora, okazała się poprawna. Wytrych cicho trzasnął w zamku. Wieko skrzypiąc odskoczyło. Równe oddechy ucichły. A niech to! – pomyślał, wstrzymując powietrze.

Jednakże głośne chrapnięcie spowodowało, że napięcie opadło. Powoli i ostrożnie opróżnił skrzynię, szukając starego, wartościowego amuletu, na który czekał jego klient.

Źródło: Risen.deepsilver.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...