Magia Run

1 minuta czytania

Magia runiczna dostępna jest wyłącznie dla czystych magów, którzy pomyślnie przejdą inicjację w klasztorze. Dzięki niej możesz poczuć się jak członek elity społecznej.

Pieczęć

pieczęć

Zrozumienie magicznych pieczęci jest potrzebne do używania run. Im wyższy poziom pieczęci, tym silniejsze związane z nią runy. Istnieją tylko 4 poziomy tych ostatnich, a ich tajniki wyjawi ci sam Ignatius. Jednakże nie wystarczy przejawiać zdolności magicznych, by poznać magię runiczną. Każdy poziom wtajemniczenia wymaga pewnej Mądrości – na pierwszym poziomie potrzeba jej 50, na drugim 100, trzecim 150 itd. Jedynym sposobem na rozwijanie tego atrybutu jest czytanie kamiennych tabliczek bądź ksiąg. Oczywiście nie można zapomnieć o wymaganych 5 punktach nauki, które trzeba poświęcić, by przyswoić wiedzę. Jak widać, nie łatwo jest być magiem. Jest to również kosztowne w sferze finansowej. Co prawda nie każdą runę kupisz u handlarza, ale gdy już znajdziesz takowego, zażąda on pokaźnej sumki za magiczny kamyk.

Tworzenie Zwojów

zwój

Ta zdolność pozwala na tworzenie własnych zwojów z zaklęciami. Zwoje to jedyny sposób na korzystanie z magii runicznej przez popleczników Don Estebana i podwładnych komendanta Carlosa. Do ich zapisania potrzebne jest gęsie pióro, odpowiedni składnik oraz pusty zwój. Ze sztuką zapozna cię Illumar, rezydujący w klasztorze. Ich kompletną listę znajdziecie w tym artykule.

Komentarze

0
·
Poziomów pieczęci jest oczywiście 4 a nie 6
0
·
Jestem już inkwizytorem i nie mogę się uczyć pieczęci, a mam mądrość 173, dlaczego?
0
·
http://www.worldofris.../rdb_items.htm Tutaj macie link do niemieckiej strony z położeniem wszystkich run w Risen'ie, Większość zaznaczona na mapkach, z opisem, ale jest po niemiecku, ale tłumaczenia z translatora są poprawne i da się zrozumieć.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...