Ogry

1 minuta czytania

risen, ogr

W przeciwieństwie do ślepych popiołaków, które unikają dziennego światła, ogry preferują życie na powierzchni świata, gdzie spotykane są przede wszystkim w odległych, jałowych górskich regionach.

Risen

Prymitywne, jednak bardzo mocne, bronie ogrów są zbyt wielkie, by ludzie byli w stanie się nimi posługiwać. Zwykle już pierwsze uderzenie takową jest śmiertelne. Ogry są mniej bądź bardziej inteligentne: krążą nawet pogłoski, że niektóre z nich potrafią mówić ludzkim językiem. Nieustannie prowadzono próby "oswojenia" tych muskularnych, prostolinijnych gigantów, na wzór domowych zwierząt. Zwykle ich jedynym wynikiem była krwawa łaźnia.

Jednakże, czasami takie próby kończyły się powodzeniem, tak więc dziś sporadycznie można natknąć się ogra w ludzkiej osadzie, pełniącego rolę strażnika, bądź wykonującego ciężka pracę. Innym sposobem na jego poskromienie jest "życiowy dług", który zobowiązuje ogra do służenia ludziom.

Źródło: Risen.deepsilver.com

Komentarze

0
·
Dodać by warto, że natkniemy się często na spore grupy. W północno-zachodniej części wyspy występują drużyny nawet do pięciu osobników. Walka z nimi jest trudna, potrafią nieźle przywalić, a obrona przed ich ciosami zwykle nic nie daje. Nawet najlepsza zbroja zapewnia słabą ochronę przeciwko ich broni, a samo zabicie ich jest trudne. Dobrą bronią zabijamy go na sześć ciosów.
0
·
Zdecydowanie najtrudniejszy przeciwnik w grze. Oczywiście poza Tytanem ;D

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...