Morrowind na miarę 2011 roku

1 minuta czytania

Na początku grudnia 2002 roku ukazał się w końcu w Polsce Morrowind. Trzeba jednak pamiętać, że od powstania gry w maju tego samego roku upłynęło już ponad 8 lat, co wpływa na wygląd gry dzisiaj. Pojawiła się jednak fanowska modyfikacja, która znacząco odświeża wygląd gry i czyni ją atrakcyjną nawet dla dzisiejszych graczy.

Zmiany objęły nowe modele postaci – dużo bardziej wyraziste i szczegółowe. Następnie zabrano się za lokacje, które co prawda wciąż przyciągały wzrok, ale należało brać poprawkę i oglądać je z pewnego oddalenia.

Ekipa zajmująca się ulepszeniem Morrowinda zebrała razem wszystkie najpotrzebniejsze i najlepsze modyfikacje w jednej paczce, dzięki czemu wystarczy pobrać jeden plik, ważący bagatela 2 GB, by następnie podmienić pliki i cieszyć się ładniejszą trzecią odsłoną cyklu.

Plik można pobrać z głównej strony projektu. Poniżej filmik prezentujący grę w akcji po upiększeniach.

Komentarze

0
·
Wreszcie przyjemność dla oka. Wcześniej Morrowind wydawał mi się bardziej pusty i skąpy graficznie.
0
·
Hej, Lionel, take that back! >:[

Morrowind zawsze miał w sobie coś niesamowitego - głównie dlatego, że odpalał na każdym posiadanym przeze mnie kompie. Miło jednak, że chcą dopracować coś już i tak idealnego.
0
·
Myślałam właśnie nad tym, by znów powrócić do grania w Morrowind. To ulepszenie przekonało mnie jeszcze bardziej, choć nie wiem - nie wydaje się Wam, że niektóre kolory (zwłaszcza kolory samych miast) są zbyt jaskrawe i przesadzone? Podobnie jak wystrój w domach.
0
·
Pewnie wystarczy zabawa z suwakiem jasności.
0
·
Jakby coś było z kontrastem. Ciemność jest czarna, co powoduje, że w nocy nic nie widać. Pomieszczenia są przesadnie kolorowe. Elfy święcą wręcz od złota. Dobrze by było stonować te elementy a zostawić środowisko bo dobrze wygląda. Z drugiej strony Morrowind mnie nudził i nie przepadam za nim, to powoduje, że moja ocena poprawek jest dość ostra. Dla fana pewnie rewelacja.
0
·
No nie powiesz Eirin, że te kilkaset dodatkowych pikseli rozklekotałoby twój sprzęt.

Prawda, wnętrza są dość jaskrawe, ale chyba instalator oferuje listę wyboru danego ulepszenia, bo samemu tego wszystkiego po kolei sprawdzać mi się nie chce.
0
·
A zarzuci ktoś link do downloadu? Bo jak klikam w link w newsie to się wyświetla że strona nie istnieje.
0
·

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Jasina dnia wtorek, 23 października 2012, 18:52 napisał

A zarzuci ktoś link do downloadu? Bo jak klikam w link w newsie to się wyświetla że strona nie istnieje.


Pojawiły się problemy, bo nagle ujawnili się niektórzy modderzy, których zabrakło w creditsach. Podnieśli larum, jednak nie udało im się dogadać z osobą odpowiedzialną za cały projekt. Co prawda ten ostatni pisał o chęci współpracy na swoim blogu, jednak ten przepadł także, zaś oryginalne linki do downloadu zostały zablokowane.

Znaleziony w necie link: http://games.on.net/file/39324/ Ostrzegam, że nie testowany.
0
·
Z graficznych modów do Morka polecam ten http://planetelderscr...Detail&id=8987
0
·
Przy Skywindzie Overhaul wypada blado.

http://forum.gexe.pl/..._1#entry319364

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...