Informacje wstępne

1 minuta czytania

Alchemia jest uprawianą od dawna sztuką magiczną, która znalazła duże zastosowanie w świecie Morrowind. Polega na łączeniu ze sobą konkretnych składników, w wyniku czego powstają dane mikstury.

Do składników zalicza się praktycznie wszystko: wszelkie grzyby i rośliny, skóry oraz mięsa potworów bądź różne kruszce. Jak je zdobyć? Zdecydowaną większość składników można znaleźć samemu, głównie podczas przemierzania świata. Jednak niektóre komponenty spotykane są bardzo rzadko, dlatego najprostszym sposobem, choć kosztownym, na ich pozyskanie jest zakupienie u któregoś z magów bądź alchemików.

Aby móc praktykować Alchemię, należy posiadać odpowiednią aparaturę, którą w Morrowind stanowią: moździerz, palnik, alembik oraz retora. Wszystkie sprzęty posiadają określoną jakość i dzielą się na: amatorskie, uczniowskie, mistrzowskie i arcymistrzowskie. Co to oznacza? Proste: im lepsza jakość sprzętu, tym lepsza mikstura.

Zastanawiacie się, do czego aż tyle sprzętów?

Podstawowym, a zarazem jedynym niezbędnym narzędziem jest moździerz, który umożliwia warzenie mikstur.

Palnik odpowiada za zwiększenie działania wszystkich właściwości mikstury.

Za zmniejszenie działania negatywnych właściwości mikstury odpowiada Alembik.

Natomiast Retora zwiększa działanie pozytywnych właściwości mikstury.

Pamiętajcie, że ogólnie pojęta jakość warzonych mikstur nie zależy tylko od poziomu umiejętności Alchemia oraz jakości posiadanego sprzętu, ale również od współczynnika Inteligencja.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...