Bestie

Tamer "Tamc." Bsoul poniedziałek, 19 lipca 2010

Alit

potwór

Alit jest dwunożnym stworzeniem. Zwierze opiera swe ataki na swojej dużej uzębionej paszczy. Nie stanowi dużego zagrożenia. Posiada jedynie 30 pkt. zdrowia.

Dusza: 20

Alit zarażony

Niewiele różni się od zdrowego, jedynie tym, że może zarazić naszą postać Ataksją.

Dusza: 25

Alit spaczony

Zdecydowanie wytrzymalszy od pozostałych (105 pkt. zdrowia). Prócz tego, zadaje większe obrażenia: 7-21 pkt.

Dusza: 25

Dreugh

potwór

Dreugh to starożytne podwodne potwory, pól-ludzie, pól-ośmiornice. Polowanie na Dreughy jest powszechne ze względu na zastosowanie ich pancerza w wyrabianiu zbroi. Te żyjące w wodzie stworzenia mogą wyrządzić krzywdę początkującym postaciom (atak 5-15 pkt.). Nie trzeba ich się obawiać, jednak nie należy również ich lekceważyć (60 pkt. zdrowia).

Dusza: 75

Guar

potwór

Guar jest zwierzęciem hodowlanym (38 pkt. zdrowia), wykorzystywanym przy pracach w polu (jako zwierze pociągowe) bądź też dla ich mięsa. Czasem pełnią rolę pupilków domowych, ponieważ, odpowiednio wytresowane, nie stanowią zagrożenia. Niektóre gatunki tych silnych zwierząt żyją na wolności i mogą być agresywne.

Porada: Jeżeli zobaczysz takie stworzenie, radzę nie atakować od razu, tylko najpierw sprawdzić, czy jest agresywne. Jeśli zachowuje się neutralnie, to prawie na pewno do kogoś należy i wówczas nie należy zabijać guara.

Dusza: 20

Guar dziki

Różni się tylko tym, że od razu atakuje naszą postać.

Dusza: 20

Kagouti

potwór

Kagouti jest dzikim zwierzęciem posiadającym duże kły wyrastające z pyska. Choć nie porusza się za szybko, atakuje nagle (4-12 pkt.), co utrudnia nam zadanie ciosu. Najczęściej spotyka się je w okolicach bagiennych. Początkowo mogą sprawiać problemu, jednak wyszkolone postacie powinny z łatwością się z nimi uporać (45 pkt. zdrowia).

Dusza: 20

Kagouti zarażony

Może zarazić naszą postać chorobą o malowniczej nazwie – Żółty Puchlak.

Dusza: 20

Kagouti spaczony

Nie tylko jest dwukrotnie wytrzymalszy (90 pkt. zdrowia), ale i zadaje dwa razy więcej obrażeń (8-24 pkt.).

Dusza: 20

Krab błotny

potwór

To bardzo prawdopodobne, że Krab błotny będzie waszym pierwszym przeciwnikiem. Zdecydowanie nie stanowi zagrożenia (pkt. zdrowia, 1 pkt. ataku), nawet dla początkujących postaci. Zwykle spotykane są w pobliżu zbiorników wodnych.

Dusza: 5

Krab błotny zarażony

Nie różni się niczym, prócz tego, że może zarazić naszą postać Bagienną Gorączką.

Dusza: 5

Mały zębacz

potwór

Młodszy przedstawiciel zębaczy. Ma mniej punktów życia (15) i zadaje mniejsze obrażenia (1-5 pkt.).

Dusza: 10

Ogar

potwór

Bardzo często spotykane stworzenie, które przypomina wyrośniętego psa. Nie powinien stanowić zagrożenia, gdyż posiada mało pkt. życia (23) i nie zadaje zbyt pokaźnych obrażeń – 1-6 pkt.

Dusza: 10

Ogar spaczony

Zdecydowanie potężniejszy (68 pkt. zdrowia oraz atak 6-18 pkt.), może zarazić naszą postać chorobą Czarne Serce.

Dusza: 10

Samica netcha

potwór

Samica netcha jest olbrzymim latającym stworzeniem, które niektórym może przypominać unoszącą się w powietrzu meduzę. Żeńskie osobniki są mniejsze od męskich, ale zadają większe obrażenia (10-30 pkt.) i mają więcej życia (113 pkt.). Są neutralne, więc nie będą z nami walczyć, jeśli nie zaatakujemy pierwsi.

Dusza: 75

Samiec netcha

potwór

Podobnie jak samica – jest neutralny. Jak wspomniałem, posiada mniej życia (45 pkt.) i zadaje mniej obrażeń (4-12 pkt.). Sprawa wygląda nieco inaczej, gdy atakuje nas z dystansu strumieniem trucizny (1-20 pkt. na 5 sek.), jednak mimo wszystko łatwiej z nim walczyć, niż z samicą.

Dusza: 50

Skarabeusz

potwór

Stworzenie przypominające powiększonego żuka. Największe obrażenia można mu zadać czarami opartymi na mrozie, bowiem jest całkowicie odporny na ogień, którym sam atakuje. Posiada 38 pkt. życia i przeciętny atak (3-6 pkt.).

Dusza: 30

Skarabeusz zarażony

Odróżnia się jedynie tym, że może zarazić naszą postać chorobą znaną jako Trzęsawka.

Dusza: 30

Skarabeusz spaczony

Ta odmiana posiada więcej pkt. życia (80) oraz silniejszy atak (10-30 pkt.), a w dodatku może zarazić naszą postać Spopielcem.

Dusza: 30

Skrzekacz

potwór

Stworzenie, którego sama nazwa wywołuje ciarki na plecach niejednego gracza. I nie należy tu myśleć, że jest to stwór tak potężny (45 pkt. życia, atak 3-8 pkt.), bowiem przyczyną owych ciarek jest fakt, że Skrzekacze są nieznośne. Nie uniknie się z nimi walki, nawet jak są daleko od naszej postaci.

Dusza: 20

Skrzekacz zarażony

Możne zarazić naszą postać Palenicą.

Dusza: 20

Skrzekacz spaczony

Odmiana potężniejsza (90 pkt. życia oraz atak 6-18 pkt.), która jest w stanie zarazić naszą postać Popielicą.

Dusza: 20

Szczur

potwór

Zwykły szczur, który nie powinien nikomu sprawić problemów. Posiada jedynie 23 pkt. życia i gromowładny atak 1-2 pkt.

Dusza: 10

Szczur zarażony

Ta odmiana posiada silniejszy atak (2-6 pkt.) oraz może zarazić naszą postać chorobą znaną jako Tępica.

Dusza: 10

Szczur spaczony

Zdecydowanie potężniejszy od reszty – 45 pkt. zdrowia i atak 4-12. Co więcej, może zarazić naszą postać chorobą Czarne Serce.

Dusza: 10

Zębacz

potwór

Zębacz to typowy mieszkaniec podwodnego świata. Nie stanowi wielkiego zagrożenia, jednak jest bardzo agresywny i nawet przy przewadze sił wroga nie cofnie się przed atakiem. Posiada 23 pkt. życia i atakuje 1-6 pkt.

Dusza: 10

Komentarze

Gość_SirXan* · sobota, 18 lutego 2012, 16:42
0
Skrzekacze są straszne denerwujące i nie dają spokoju podróżnicy. Aż chcę ich posiekać i zrobić z nich mięso na kolacji!
Gość_KropX* · środa, 29 lutego 2012, 21:02
0
Najgorzej jest jak uciekasz przed jakimś potężnym stworem, a tu taki skrzekacz przyleci... W tedy masz porobione
Gość_Gość 12* · wtorek, 28 sierpnia 2012, 19:44
0
uwaga na błotne kraby jeden z nich gada i jest bardzo bogatym kupcem (10000!) mieszka daleko i jest biały ale radzę uważać
Bhaal998 · wtorek, 28 sierpnia 2012, 19:49
0
Wiem, że to stary temat, ale o ile pamiętam nie ma "spaczonych" zwierząt tylko chore i zarażone.
Gość_S11* · sobota, 5 stycznia 2019, 14:24
0
Dobrze, że w Morrowind nie było smoków, bo u mnie w Skyrim gdy robiłem interesy z krabowym kupcem (co też ma 10 tys szt. złota), to przyleciał smok i zabił na moich oczach tego kraba . Musiałem wczytywać poprzedni zapis, bo mi go było szkoda .

Dodaj komentarz

 
 
Wczytywanie...