bitwa_blizniakow
Risen

Co ciekawe transakcja odbyła się na zasadzie barteru. Jest to raczej rzadko spotykane w branży elektronicznej rozrywki, stąd też póki co nie wiemy, czy wspomniane zakupy zostały poczynione na stałe, czy też układ jest czasowy. Z drugiej strony obie firmy, które brały udział w wymianie są sobie dość bliskie (to podmioty zależne od grupy Embracer) i żyją we względnej zgodzie, więc kij jeden tam wie...

thq nordic,sacred,risen

Tak czy inaczej, THQ Nordic dodało do swojego portfolio prawa do takich marek jak “Risen”, “Sacred”, “Rush for Berlin”, “Second Sight” oraz “Singles: Flirt Up Your Life”. Z kolei do grupy Koch Media trafiła seria “Painkiller” oraz “Red Faction”.

Risen
risen, wydanie kompletne

W końcu pudełko z oboma części sukcesora cRPGowego cyklu "Gothic" na pokładzie ujrzało światło dzienne. "Risen: Wydanie Kompletne" dostępny jest już w sprzedaży od piątku (który gdy kreślę te słowa, powoli odchodzi do przeszłości) w sugerowanej przez wydawcę cenie 119 zł. Cóż, jeśli ktoś z was do tej pory nie grał w żadną cześć "Risena", to ma teraz dosko...ekhm...dobrą okazję, aby to nadrobić. Jeśli zaś ktoś grał, to myślę, że taniej i lepiej będzie dokupić brakujący produkt. Bo jakby to delikatnie ująć – cena do zbyt atrakcyjnych nie należy.

W rozszerzonej części newsa możecie przeczytać cóż takiego upchnięto do pudła "Risen: Wydanie Kompletne". A ja standardowo – czekam na wasze opinie i komentarze. Ktoś z was w ogóle planuje zakup "dopakowanego" o sequel "Risena"?

Risen

Cenega planuje na dzień 26 lipca premierę "Risen: Wydanie Kompletne". Do pudełka wpakowano grę "Risen" wraz z kontynuacją – "Risen 2: Mroczne Wody". Dodano też garść rozmaitych bajerów, pełną listę znajdziecie w rozszerzonej treści newsa. Ceny póki co nie znamy, ale jeśli będzie w miarę przyzwoita, to zestaw może okazać się gratką, szczególnie dla tych fanów cRPG w Polsca, którzy jeszcze nie grali w wymienione produkcje. Pozostali, zwłaszcza posiadacze obu części "Risen", zapewne nie będą aż tak bardzo zainteresowani tym wydaniem. Warto też dodać, że jest to pierwsze takie, kompletne wydanie obu części cyklu na świecie.

risen, wydanie kompletne
Risen

Solucja Risen na GameExe!

Dodał: , · Komentarzy: 2

Nasza podstrona "Risen" powstała jakiś czas temu, ale wciąż brakowało jej tej wisienki na torcie, crème de la crème – solucji. Postanowiłem więc zająć się tym mankamentem, i tak oto mam zaszczyt zaprezentować wam dziś jej premierę.

risen, ghul

Dla tych mniej ogarniętych, pozwolę sobie wspomnieć, że "Risen" to spadkobierca legendarnej serii "Gothic", z którą fabularnie może nie jest powiązany, lecz mechanicznie nie odbiega od pierwowzoru. Nie przez wszystkich uznawany za cud, ale większość zgadza się, że był to zbawca niemieckiej serii, bo dość felernej trzeciej odsłonie.

Czytaj dalej...

Risen

Ogromna aktualizacja działu Risen!

Dodał: , · Komentarzy: 2

Niezmiernie mi miło ogłosić tę fantastyczną nowinę: dzisiejszego wieczora portal GameExe urósł w siłę za sprawą kolejnego, jak sami się przekonacie, fantastycznego działu, tym razem traktującego o grze Risen. Nasza podstrona, która dotychczas zawierała jedynie tłumaczenia tekstów o poszczególnych potworów oraz krótkie historie, obrosła o całe trzydzieści jeden artykułów, napisanych specjalnie dla Was przez mini-zespół naszych redaktorów: Ammona, Lionela, Nazina, Tarameliona oraz Tamc.'a.

W wypchanym po brzegi dziale, na specjalnej podstronie, znajdziecie nie tylko dokładne opisy poszczególnych umiejętności bohatera, ale i charakterystyki wszystkich dostępnych frakcji oraz artykuły traktujące o osiągnięciach, roślinach czy kamieniach teleportacyjnych. To jednak nie wszystko, bowiem grzechem byłoby zapomnieć o kilkunastu tekstach zawierających cały ekwipunek, jaki pojawił się w grze. Żywimy nadzieję, że za sprawą umieszczonych tego wieczora materiałów rozgrywka stanie się dla Was nie tylko łatwiejsza, ale i przyjemniejsza, więc nie krępujcie się i śmiało odwiedzajcie nasz dział!

Za zakończenie dodam tylko, że wszyscy fani gry Risen mogą spodziewać się w najbliższym czasie jeszcze jednej niespodzianki. To jednak w swoim czasie!

Risen

Jesień zawitała na Wyspie

Dodał: , · Komentarzy: 0

Dobrze zatem... jesień przybyła na wyspę. Tropików więcej nie zobaczymy, palm na wyspie już nie ma. Skoro za oknami mamy smutę, to i niechaj Inkwizytor uświadczy skutków jesieni.

autumn in risen, mod, jesień, risen

Po zainstalowaniu moda całość gry stała się o wiele mroczniejsza, nie ma tylu jasnych kolorów, została tylko zanikająca przyroda.

Mod do ściągnięcia tutaj.

Trochę screenów w rozwinięciu.

Risen

Recenzja "Risen" na GameExe!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Mało gier ostatnimi czasy było tak wyczekiwanych przez rzesze fanów. Na niewielu grach i developerach ciążyła taka presja po "ostatniej porażce", jak często i gęsto określano "Gothica 3", duchowego poprzednika gry "Risen". Co z tego wszystkiego wyszło? Już dziś macie okazję przekonać się o tym czytając recenzję autorstwa Lionela.

risen

Cała historia rozgrywa się na odciętej od świata wyspie z położonym na niej centralnie wulkanem. Nasz bohater, będąc na okręcie w roli gapowicza, trafia w wyniku sztormu, jako rozbitek, na wyspę Faranga. Tubylcy z przerażeniem w oczach poinformują nas o dziwnych wydarzeniach. Po serii niepokojących wstrząsów wyrosły z pod ziemi antyczne świątynie. Z tego powodu przybyła na wyspę inkwizycja. Klerycy zaczęli terroryzować miejscową ludność, ograniczając przywileje, zabraniając wychodzić poza granice miasta i zmuszając do niewolniczej pracy na wykopaliskach. Wielu mieszkańców Farangi nie zaakceptowało obecnej władzy i z własnej woli udało się na tamtejsze bagna. Do frakcji zamieszkujących wyspę zaliczamy owych buntowników, a także inkwizycję oraz magów, którzy w mniejszym lub większym stopniu podlegają zakonowi. Przypomina to trochę, a nawet bardzo, podział sił z serii Gothic. Podobieństw jest jednak więcej, nie tylko w sferze fabularnej.

Czytaj dalej...

Risen

Jak przyjmuje się Risen?

Dodał: , · Komentarzy: 0

Premiera gry Risen już za nami i niejeden fanatyk zapewne zajęty jest teraz odkrywaniem tajemnic owej gry. Jeśli nadal nie wiecie, czy jednak zdecydować się na zakup, prezentujemy dziś niektóre z opinii opublikowanych w internecie:

Dobre, bo polskie i zaczniemy tutaj od recenzji serwisu Gry-Online, według którego Risen zasłużył sobie na 89%. Choć gra bardzo przypomina na początku serię Gothic, to jednak dla jej zagorzałych fanów przygotowano parę znacznych poprawek. Inne pozytywne aspekty to ciekawy świat gry, wymagający wrogowie i dobry styl walki. Wiele zagranicznych serwisów również wyraża się o grze całkiem dobrze, dając jej takie oceny jak 8/10 czy 17/20. Zazwyczaj powtarzane opinie to 'ciekawa fabuła, wciągające zadania oraz straszliwie absorbujący świat fantastyczny'.

Risen

Premiera Risena jednak w najbliższy piątek

Dodał: , · Komentarzy: 0

Firma Cenega Poland, polski wydawca gry Risen, poinformowała, że najnowsze dzieło studia Piranha Bytes trafi na półki polskich sklepów w ten piątek. Wcześniej spekulowano jakoby premiera miałaby się odbyć 6 października bieżącego roku.

risen, inkwizytor, piranha bytes

Wyjątkiem będzie popularna sieć handlowa Media Markt, do której gra trafi już jutro w cenie 119 złotych.

Risen

Polska premiera gry Risen już za 5 godzin!

Dodał: , · Komentarzy: 2
risen, obrazek, cenega

Już przed oficjalną premierą gra Risen, firmy Piranha Bytes, przez niektórych ogłoszona została najlepszą produkcją roku 2009. Pomimo wielu głosów, że będzie to odgrzewany kotlet w klimacie serii Gothic z lepszą grafiką, oddani fani już zamówili ją w formie pre-order w oficjalnym sklepie Cenega Poland. Jednak największym zaskoczeniem jest fakt, że zegar, ukazujący pozostały czas do polskiej premiery, informuje, że już za niecałe 5 godzin nadane zostaną paczki, które trafią do wiernych graczy. Jest to wielka zmiana w stosunku do dotychczasowych danych, które wspominały o dacie 16 października, jako oficjalnej polskiej premierze gry. Najwidoczniej wkraczamy wielkimi krokami w wielki świat.

Teraz wystarczy tylko czekać na kuriera i samemu ukształtować swoje zdanie na temat następcy serii Gothic. Tych, którzy jeszcze wahają się przed zakupieniem tego przedstawiciela gatunku cRPG, zapraszamy do przeczytania naszej zapowiedzi.

Wczytywanie...