wow_malfurion
Pillars of Eternity

Pierwsze screeny z The White March Part 2

Dodał: , · Komentarzy: 5

Za dwa tygodnie, a dokładniej 16 lutego , odbędzie się premiera dodatku "The White March Part 2" zamykającego historię Baterii Durgana i nowych towarzyszy, którzy razem z nami ruszyli odeprzeć atak ogrów. Jak lepiej wywołać u fanów zaciekawienie i gorączkę, niż wypuścić serię nowych screenów? Ich bohaterem jest przypominające Lodowiec Ząb Wielkiego Gada, Opactwo Upadłego Księżyca.

pillars of eternity, the white march part 2, abbey of the fallen moon, opactwo upadłego księżyca,
Pillars of Eternity

Studia Obsidian Entertainment oraz Paradox Interactive ujawniły datę premiery drugiego dodatku do gry "Pillars of Eternity", czyli "The White March Part II". Okazuje się, że tytuł trafi na PC nie w styczniu, a dopiero 16 lutego 2016 roku. Przy okazji tej wiadomości, pojawił się też nowy fabularny zwiastun DLC.

poe
Pillars of Eternity

Studio Obsidian Entertainment udostępniło szerokiej internetowej publiczności film dokumentalny o powstawaniu gry "Pillars of Eternity". Materiał pt. "The Road to Eternity" dostępny jest w serwisie Vimeo, ale żeby go obejrzeć należy zapłacić 3,99 zł. Dotychczas film był dostępny wyłącznie dla osób, które wsparły produkcję na Kickstarterze.

the road to eternity

Odnośnik znajdziecie w rozwinięciu newsa. Skusicie się na 84 minuty materiału o jednym z najlepszych cRPG ostatnich lat?

Pillars of Eternity

Brandon Adler, producent gry "Pillars of Eternity" poinformował na forum studia Obsidian Entertainment, że w drugą część "The White March", czyli dodatku do gry "Pillars of Eternity", będziemy mogli zagrać już w styczniu 2016 roku.

biała marchia

Co zaoferuje nam nowy dodatek? Na pewno pojawi się świeży wątek fabularny oraz podniesiony zostanie maksymalny poziom doświadczenia naszych bohaterów. Ale to nie wszystko.

Pillars of Eternity

Wprawdzie dział gry "Pillars of Eternity" na Game Exe istnieje już od dawna, ale dodatek "Biała Marchia – Część I" wprowadził sporo zmian i nowości, które należałoby uwzględnić. Tak oto zaktualizowaliśmy go o wszystkie nowe zdolności klasowe, czary i umiejętności postaci magicznych, talenty międzyklasowe oraz towarzyszy. Wszystko to już teraz możecie sprawdzić (prawdopodobnie) tylko u nas – oczywiście jeśli chodzi o Internet polskojęzyczny. Przy okazji zapraszamy do przeczytania świeżutkiej recenzji rozszerzenia "Biała Marchia – Część I".

poe

Podczas zabawy w "Pillars of Eternity" z wypiekami na twarzy zwiedzałem kolejne lokacje, poznawałem nowych towarzyszy, rozwiązywałem zadania i brnąłem przez fabułę. Nie mogłem więc nie ucieszyć się, gdy usłyszałem, że Obsidian Entertainment planuje dodatek do gry w postaci "Białej Marchii". Nieco zrzedła mi mina, kiedy doczytałem, że rozszerzenie będzie zawierało dopisek w tytule "Część I". Obawy związane były rzecz jasna z tym, że po udanej premierze podstawki twórcom być może uderzyła woda sodowa do głowy i dodatek będzie już zwykłym skokiem na kasę i to w dwóch aktach. Czy faktycznie tak jest? Czy "Biała Marchia" spełnia oczekiwania zadowolonego po ukończeniu podstawowej wersji "Pillarsów" gracza?

Czytaj dalej...

Pillars of Eternity

Dotychczas o "Pillars of Eternity 2" było raczej cicho, ale w końcu pojawiła się pierwsza wzmianka o tytule. Kierownik projektu ze studia Obsidian Entertainment, Josh Sawyer, poinformował, że jeśli gra powstanie, jej akcja prawdopodobnie rozegra się w mniej znanych lokacjach – na wzór "Baldur's Gate II", które przeniosło graczy do niezbyt popularnej wówczas Athkatli.

poe
Pillars of Eternity

Takie stanowisko padło wspólnie z ust Josha Sawyera, Adama Brennecke oraz Brandona Adlera – czyli ludzi, którzy podejmują najważniejsze decyzje w kwestii przyszłości marki "Pillars of Eternity". Perypetie na granicy Jelenioborza oraz Readceras, zakończą historię Widzącego, co według włodarzy Obsidianu nie powinno być dla graczy żadnym zaskoczeniem, ponieważ od początku zapowiadano, że ewentualny pudełkowy dodatek do gry ma przypominać strukturą oraz skalą "Opowieści z Wybrzeża Mieczy" – i tak to wygląda w praktyce, gdy połączymy obie części "Białej Marchii".

pillars of eternity

Po zakończeniu prac nad drugim epizodem dodatku, studio od razu weźmie się za produkcję "Pillars of Eternity 2". Sawyer zdradził kilka pomysłów, poprawek i ulepszeń, jakie powinny znaleźć się w sequelu.

Pillars of Eternity
pillars of eternity, biała marchia

Choć mroźną Białą Marchię można śmiało przemierzać już od wczoraj, to kolekcjonerzy i przeciwnicy e-handlu, którzy niecierpliwie wypatrują edycji pudełkowej rozszerzenia, muszą jeszcze trochę poczekać. Cenega Polska, oficjalny partner studia Paradox Interactive na terenie naszego kraju, oficjalnie poinformowała, że tytuł w wersji DVD-Box trafi do sklepów dokładnie 11 września.

Przepustka sezonowa "Pillars of Eternity" da nam możliwość ściągnięcia pakietu dwóch dodatków "Biała Marchia" w cenie 79,99 zł. Pierwszy z nich dostępny jest do pobrania od razu po użyciu kodu z pudełka, drugi zainstaluje się automatycznie po premierze. Całość, oczywiście, w polskiej wersji językowej (lokalizacja kinowa).

Pillars of Eternity

Oto nadszedł dziś, prawdopodobnie wyczekiwany przez wielu fanów "Pillars of Eternity", dzień wydania pierwszego dodatku do owej gry. "The White March Part I" debiutuje na PC i jest już dostępne w kinowej polskiej wersji językowej w sklepach internetowych – oczywiście jedynie w dystrybucji cyfrowej. Koszt dodatku to około 48 złotych.

biała marchia

Warto dodać, że nawet bez zakupu rozszerzenia, wszyscy posiadacze własnej kopii PoE mogą zaktualizować ją za darmo do wersji 2.0, która zmienia nie do poznania wiele elementów rozgrywki.

Wczytywanie...