dziki_lad

Poziom trudności i tryby gry

2 minuty czytania

"Pillars of Eternity" oferuje cztery poziomy trudności gry oraz dwa dodatkowe tryby.

poe, poziom trudności, pillars of etenirty

Poziomy trudności

Niski

Gra na poziomie Niskim wymaga minimalnej ilości mikrozarządzania i wybacza błędy popełnione podczas walki.

Średni

Gra na poziomie Średnim wymaga strategii i skuteczności, ale wybacza część błędów popełnionych podczas walki.

Wysoki

Gra na poziomie Wysokim przeznaczona jest dla spragnionych wyzwań weteranów Infinity Engine. Aby przetrwać, wymagane jest mikrozarządzanie i optymalizacja statystyk za pomocą przedmiotów, zaklęć i zdolności.

Ścieżka Potępionych

Na poziomie trudności Ścieżka Potępionych wrogowie otrzymują premię 50% do większości statystyk, a w potyczkach może pojawić się więcej przeciwników. Tego ustawienia nie można zmienić po rozpoczęciu gry.

Tryby

Tryb Eksperta

W Trybie Eksperta wyłączone zostają wszystkie funkcje pomocnicze. Gracze chcący polegać podczas gry wyłącznie na własnych zdolnościach i intuicji, powinni grać w Trybie Eksperta. Ustawienie to włącza się przy rozpoczęciu gry – nie można wyłączyć podczas rozgrywki. Jeśli zaś zostanie podczas gry wyłączone, nie jest możliwe ponowne włączenie go bez rozpoczęcia nowej rozgrywki.

Próba Żelaza

W trybie Próba Żelaza używany jest tylko jeden zapis stanu gry. Jeśli postać gracza zginie, zapis zostanie skasowany i należy zacząć grę od początku. Tego ustawienia nie można zmienić po rozpoczęciu gry.

Dodatkowe ustawienia

Jest też parę możliwości w opcjach na precyzyjną zabawę z trudnością gry. Możesz je włączać i wyłączać w dowolnym momencie gry, zależnie od twoich obecnych potrzeb.

Bojowe

  • Agonia przed śmiercią – kiedy zdrowie postaci spadnie do zera po raz pierwszy, znajdzie się ona w stanie Agonii, zamiast zginąć.
  • Podświetlenie Obszaru Działania – pokazuje zasięg działania zaklęć obszarowych.
  • Pokaż parametry obronne – najechanie kursorem na wrogów wyświetli okienko z porównaniem ich parametrów obrony względem celności atakującego.
  • Podpowiedzi dotyczące walki – podczas walki nad wszystkimi postaciami pojawiać się będą podpowiedzi dotyczące walki.

Niebojowe

  • Pokaż niedostępne interakcje – wyświetli opcje rozmowy, dla których drużyna nie spełnia wymagań.
  • Pokaż wymagania – wyświetli wymagania, po spełnieniu których odblokowują się dodatkowe opcje rozmowy.
  • Nie ograniczaj schowka – pozwoli na dostęp do schowka z dowolnego miejsca.
  • Pokaż Osobowość/Reputację – wyświetli skutki wyboru poszczególnych opcji rozmowy dla reputacji i osobowości postaci gracza.
  • Szczegółowe aktualizacje misji – zaktualizowana w dzienniku misja zostanie odpowiednio oznaczona w rejestrze gry.
  • Pokaż samouczek – wyświetli wiadomości samouczka, wyjaśniające mechanikę gry.

Komentarze

0
·
Gram na ścieżce potępionych i znalazłem błąd, który będzie wkurzał podczas dalszych potyczek w grze! ;/ Postaci z którymi będziemy walczyć będą otrzymywały nadzwyczajne statystyki do obrony czyli: idę zabijam wrogów i w pewnym momencie pojawia się gość którego tłuke i tłuke i nic nie traci żyć, musze wykorzystać praktycznie wszystkie czary żeby go zabić. Ale prób jest z 30 i zazwyczaj jeden rozwala wszystkich moich na kawałeczki.

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...