Pieśniarz

poe, pieśniarz

Pieśniarze żyją we wszystkich kulturach w całej Eorze. Wielu historyków uważa, że pieśniarze stanowią najstarszą grupę związaną z praktykami magicznymi. Za sprawą świętych formuł poruszają oni pamięć zbiorową niesfornych dusz z otoczenia – wywołują efekt magicznej "rekonstrukcji". W niektórych społeczeństwach pieśniarze tworzą zorganizowaną grupę bajarzy i badaczy, ale w przeważającej części świata stanowią po prostu fragment lokalnych tradycji ludowych.

Pieśniarz jest jedną z najciekawszych klas dostępnych w "Pillars of Eternity". Jego zadaniem jest wyśpiewywanie podczas starć strof, które wpływają na sojuszników oraz wrogów. Poza śpiewaniem zajmuje się także normalną walką, cechuje go jednak niewielka ilość zdrowia oraz wytrzymałości, jest więc podatny na ataki przeciwnika.

Pieśniarz może używać strof oraz inwokacji. Strofy to krótkie wersy pieśni, które bard układa w jeden utwór. Każda trwa określoną ilość czasu i zapewnia pewne korzyści. Ułożone w ten sposób pieśni wykonywane są przez pieśniarza podczas walki automatycznie, nie ograniczając w żaden sposób jego ruchów, może więc śpiewać i jednocześnie walczyć mieczem. Inwokacje to silne czary, których pieśniarz może użyć po wyśpiewaniu określonej liczby strof, zazwyczaj trzech lub czterech.

Zdolności specjalne

Zdolność Opis Dostępność
poe, pieśniarz Strofy/Pieśni Każdy pieśniarz może nieustannie wyśpiewywać pieśni złożone z magicznych strof. Strofy te wywołują efekty pasywne i pomagają zwiększyć moc pieśniarza aż do momentu, w którym może użyć inwokacji. Pieśniarze od 1 poziomu doświadczenia mogą korzystać z pierwszopoziomowych strof. Dostęp do potężniejszych pieśni otrzymują na 5, 9, 13 i 15 poziomie doświadczenia – mogą wówczas nauczyć się wybranych strof. Automatycznie na 1 poziomie. Kolejne poziomy pieśni na poziomach postaci: 5, 9, 13, ,15.
poe, pieśniarz Inwokacje Potężne efekty magiczne, które pieśniarz wytwarza po wyśpiewaniu wymaganej ilości strof. Pieśniarze od 1 poziomu doświadczenia mogą korzystać z pierwszopoziomowych inwokacji. Dostęp do potężniejszych inwokacji otrzymują na 6, 10, 14 i 16 poziomie doświadczenia – mogą wówczas nauczyć się wybranych zaklęć. Automatycznie na 1 poziomie. Kolejne poziomy inwokacji na poziomach postaci: 6, 10, 14, 16.

Talenty klasowe

Talent Opis
poe, pieśniarz Pradawne Wspomnienie Przywołuje pierwotną energię, która podczas trwania pieśni przywraca Wytrzymałość sprzymierzeńcom znajdującym się w jej zasięgu.
poe, pieśniarz Umiłowane Duchy Wzmacnia więź pieśniarza z wykorzystywanymi strzępami dusz, zwiększając moc leczniczą Pradawnego Wspomnienia.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...