Cechy

2 minuty czytania

pillars of eternity

Moc

Moc reprezentuje siłę fizyczną i duchową postaci. Podczas interakcji przydaje się do efektownego zastraszania i manifestowania brutalnej siły. W walce wpływa zarówno na zadawane Obrażenia, jak i na Leczenie oraz Hart.

Kondycja

Kondycja warunkuje zdrowie i wytrzymałość postaci. Choć nie jest zbyt często wykorzystywana w kontaktach z innymi, czasem jest stosowana przy sprawdzaniu odporności na ból i zmęczenie. W walce jest czynnikiem wyznaczającym maksymalny poziom Zdrowia i Wytrzymałości oraz zwiększa obronę Hartu.

Zręczność

Zręczność określa koordynację ręka-oko, równowagę oraz ogólną grację ruchów postaci. Przydaje się do różnych sztuczek, a także umożliwia szybkie reakcje. W walce przyczynia się do szybkości wszystkich ataków, zaklęć i umiejętności oraz zwiększa obronę Refleksu.

Percepcja

Percepcja odzwierciedla zmysły postaci oraz jej instynktowne zdolności dostrzegania szczegółów. Przydaje się do wykrywania kłamstw, czynienia trafnych uwag na temat czyjegoś wyglądu oraz pomaga zauważyć wydarzenia w tle. W walce ma wpływ na Celność i Refleks oraz daje premię do Przerwania.

Intelekt

Intelekt odzwierciedla umiejętności logicznego i rozsądnego rozumowania postaci. Przydaje się do dedukcji, szybkiego rozeznania oraz rozwiązywania problemów. W walce przyczynia się do Woli oraz wpływa na czas trwania oraz zasięg Obszaru Działania wszystkich Zdolności i Talentów.

Stanowczość

Stanowczość odzwierciedla wewnętrzny zapał postaci, jej determinację, odwagę oraz umiejętność przenoszenia na innych intensywnych stanów emocjonalnych. Może być przydatna do mentalnego zastraszania, do przewodzenia i tworzenia przekonujących wystąpień. W trakcie walki Stanowczość pomaga postaciom utrzymać Koncentrację, a także przyczynia się do dwóch rodzajów obrony – Woli i Odbicia.

Tabela rekomendacji cech

Klasa postaci Moc Kondycja Zręczność Percepcja Intelekt Stanowczość
Barbarzyńca ++ ++ + +
Druid ++ ++ +
Enigmatyk + + ++
Kapłan ++ + ++ +
Mag ++ + ++
Mnich + ++ ++
Łotrzyk ++ ++ + +
Łowca ++ ++ + +
Paladyn + ++ + ++
Pieśniarz ++ ++ +
Wojownik ++ + ++
  • ++ Cecha wysoce rekomendowana
  • + Cecha rekomendowana

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...