dziki_lad

Barbarzyńca

4 minuty czytania

klasa postaci, pillars of etenirty

Brutale. Szaleńcy. Berserkerzy. Choć mieszczanie często używają terminu "barbarzyńcy" z pogardą, to ci prowincjonalni wojownicy cieszą się szacunkiem ich własnych społeczności. Zawdzięczają to zaciekłości i popłochowi, jaki wywołują na polu bitwy. Barbarzyńcy odgrywają w niektórych kulturach szczególną, niemal religijną rolę, jednak w wielu miejscach taki barbarzyński brak dyscypliny i strachu jest typowy dla wojowników.

Barbarzyńca jest najbardziej bazującą na sile klasą w całej grze. Charakteryzuje się bardzo dużą ilością zdrowia oraz wytrzymałości, niskim poziomem obrony i słabą celnością. Najlepiej sprawdza się w walce przeciwko kilku przeciwnikom jednocześnie. Bardzo dobre efekty osiąga w duecie z wojownikiem lub paladynem, którzy przyjmują na siebie większość ciosów, by barbarzyńca mógł spokojnie zadawać obrażenia.

Umiejętności barbarzyńcy można podzielić na dwie grupy – bezpośrednie oraz wspomagające. Zdolności bezpośrednie przeważnie polegają na potężnym ataku, który dodatkowo osłabia przeciwników. Do umiejętności wspomagających zalicza się efekty obszarowe, dzięki którym barbarzyńca może obniżyć statystyki przeciwników na stosunkowo dużym obszarze. Wszystkie umiejętności odnawiają się po zakończeniu każdej walki.

Zdolności specjalne

Zdolność Opis Dostępność
barbarzyńca, pillars of etenirty Masakra Potężny atak barbarzyńcy uderza także inne cele wokół przeciwnika. Każdy pomyślny atak oznacza dodatkowe uderzenie o zmniejszonej sile, wymierzone we wrogów w pobliżu pierwotnego celu. Automatycznie na 1 poziomie.
barbarzyńca, pillars of etenirty Szał Barbarzyńca wpada w szał, który przyznaje tymczasową, potężną premię do Mocy, Kondycji i Tempa Ataku, ale powoduje zmniejszenie Odbicia. Podczas trwania szału, wartości Wytrzymałości i Zdrowia barbarzyńcy są niewidoczne. Na 1 poziomie.
barbarzyńca, pillars of etenirty Barbarzyński Ryk Potworny ryk wywołuje Przestrach u wrogów w obszarze działania. Na 1 poziomie.
barbarzyńca, pillars of etenirtyDziki Opór Barbarzyńca skupia swą niezłomną determinację, regenerując znaczną część Wytrzymałości. Na 3 poziomie.
barbarzyńca, pillars of etenirty Skrwawienie Raniony barbarzyńca gwałtownie odpowiada ciosem, otrzymując premię do obrażeń, dopóki Wytrzymałość nie przekracza 50%. Na 3 poziomie.
barbarzyńca, pillars of etenirty Dziki Sprint Pozwala przeprowadzić brawurowy atak bez zatrzymania ruchu związanego z Nawiązaniem Walki oraz zwiększa obronę przeciwko atakom związanym z Odstąpieniem od Walki. Na 3 poziomie.
barbarzyńca, pillars of etenirty Żądza Krwi Rozbudza niepohamowaną żądzę krwi, która zwiększa Szybkość barbarzyńcy, jeśli zabije przynajmniej dwóch wrogów. Na 5 poziomie.
barbarzyńca, pillars of etenirty Brutalna Siła Barbarzyńca uderza tak potężnie, że przełamuje standardową obronę przeciwnika. Atak, który normalnie wymierzony jest przeciwko Odbiciu, zostanie skierowany na Hart, jeśli jego wartość jest niższa. Na 5 poziomie.
barbarzyńca, pillars of etenirtySamotnie Przeciw Wszystkim Barbarzyńca dzielnie odpiera ataki wszystkich napastników. Otrzymuje premię do zadawanych obrażeń, jeśli w walce bierze udział dwóch lub więcej przeciwników. Barbarzyńca nie może zostać oflankowany, dopóki przeciwników jest mniej niż czterech. Na 5 poziomie.
barbarzyńca, pillars of etenirtyGruba Skóra Dodatkowo wzmacnia naturalnie grubą skórę barbarzyńcy, zwiększając Redukcję Obrażeń. Na 7 poziomie.
barbarzyńca, pillars of etenirtyZagrożenie Sama obecność barbarzyńcy przeraża wrogów tak bardzo, że aż robi im się niedobrze. Póki barbarzyńca stoi w miejscu, wywołuje u przeciwników Mdłości. Na 7 poziomie.
barbarzyńcaGłód Krwi Po zabiciu przeciwnika, Barbarzyńca nie musi czekać na Odzyskanie Gotowości, lecz może niezwłocznie zaatakować ponownie. Na 7 poziomie.
barbarzyńca, pillars of etenirtyMściwa obrona Ostateczna zemsta barbarzyńcy, który przy zerowej Wytrzymałości wykonuje pełne ataki, masakrujące wszystkich w zasięgu. Na 9 poziomie.
barbarzyńca, pillars of etenirtyBarbarzyński Wrzask Okropny krzyk wywołuje Przerażenie u wrogów w obszarze działania. Na 9 poziomie.
barbarzyńca, pillars of etenirtySerce Furii Barbarzyńca atakuje wszystkich napastników nawałnicą szybkich ciosów. Przeciwnicy w pobliżu zostają zaatakowani każdą z dzierżonych broni, otrzymując dodatkowe obrażenia – jeżeli to możliwe, spowodowana zostaje Masakra. Na 11 poziomie.
barbarzyńca, pillars of etenirtyOko Cyklonu (BM I) Przeciwnicy słabsi o więcej niż 1 poziom nie mogą nawiązać walki z barbarzyńcą. Nie chroni to jednak barbarzyńcy przed atakami bezpośrednimi. Na 11 poziomie.
barbarzyńcaSmoczy Skok (BM I) Korzystając z rezerw intensywnej spirytualnej mocy, barbarzyńca skacze wysoko w powietrze, by po chwili spaść na swoich wrogów, wywołując u nich Skołowanie. Na 13 poziomie.
barbarzyńcaBarbarzyński Odwet (BM II) Barbarzyńca instynktownie uderza każdego, kto trafi go w zwarciu. Zadaje tym samym obrażenia bazowe. Na 13 poziomie.
barbarzyńcaEcho Krzyku (BM II) Barbarzyńca ukierunkowuje swój gniew w postaci fali energii, która powoduje obrażenia miażdżone i oszałamia trafione cele. Jeżeli krzyk natrafi na przeszkodę, obije się od niej. Na 15 poziomie.

Talenty klasowe

Talent Opis
barbarzyńca, pillars of etenirtyPrecyzyjna Masakra Barbarzyńca uczy się, jak wyprowadzać najdziksze uderzenia, poprawiając Celność drugorzędnych ataków Masakry.
barbarzyńca, pillars of etenirtyWiększy Szał Dzięki wewnętrznej wściekłości barbarzyńca otrzymuje dodatkowe premie podczas działania Szału.
barbarzyńca, pillars of etenirtyMocarny Sprint Ataki barbarzyńcy stają się jeszcze gwałtowniejsze. Prędkość Dzikiego Sprintu wzrasta.
barbarzyńca, pillars of etenirtyNiezłomny Opór Wzmacnia Dziki Opór, zapewniając premię do wszystkich rodzajów obrony.
poeBarbarzyński Cios Barbarzyńca zadaje potężny cios, skutkujący dodatkowymi Trafieniami Krytycznymi i powodujący dodatkowe obrażenia od Trafień Krytycznych zarówno przy pierwszym ciosie, jak i przy trafieniach Masakry, która uderza na większym obszarze.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...