Sschindylryn

2 minuty czytania

Połowę mniejszy od Menzoberranzan, Sschindylryn, to rosnąca w potęgę siła, na którą z niepokojem spogląda nawet leżący na powierzchni Cormyr. Kilometry pod Królewskim Lasem, na brzegach jeziora Thalmiir, wznosi się miasto pełne portali, które pozwalają na podróżowanie po całym Podmroku. Ale nie zawsze tak było.

dom yauntyrr, drow, maerimydra

Sschindylryn zbudowano na ruinach osiedla kuo-toa. W ten sposób mieszkańcy przystosowali do swoich potrzeb już powstałe budowle, tworząc zaskakującą, jak na drowy, mieszankę stylów architektonicznych. Co więcej, część miasta znajduje się ponad, a część pod powierzchnią wody. Zwłaszcza ta druga jest wyraźnie chroniona. Tam też znajdują się podwodne portale.

Czy mieszkańcy zawsze byli wojowniczo nastawieni? Niegdyś Sschindylryn postanowił wykorzystać portale do ataku na wrogie Menzoberranzan. Plan się jednak nie powiódł, zaś siły Miasta Pająków skutecznie zniechęciły tutejsze rody do podejmowania kolejnych prób. Rządzące domy postanowiły skupić się na stopniowym odbudowywaniu potęgi za pośrednictwem handlu. Tutejsi mieszkańcy wykorzystują miejskie portale do transportu czy łowienia ryb. Szkoły czarodziejów wyszkoliły adeptów magii wieszczącej i podróżnej, którzy potrafią stworzyć urządzenia lokalizujące wodę, żywność czy minerały.

dom yauntyrr, sschindylryn

W czasie Milczenia Lolth, rządzące miastem Opiekunki doszły do wniosku, iż brak odpowiedzi na modlitwy jest karą od Pajęczej Królowej za okazaną słabość. Argument ten nie był bezpodstawny, jeśli brać pod uwagę niemal zerowe siły militarne miasta. Rozpoczęły się masowe ataki skrytobójcze, lecz ta droga okazała się niewystarczająca. Osłabienie kleryczek Lolth wykorzystali stojący tuż za nimi w hierarchii mężczyźni, stając się prawdziwymi władcami swoich rodów. Dysponując znacznym potencjałem magicznym, mogli przejąć w pełni ster rządów, lecz w końcu Lolth zaczęła odpowiadać na modlitwy i można powiedzieć, że sytuacja wróciła do punktu początkowego.

Obecnie Sschindylryn obejmuje we władanie coraz większe obszary Głębokich Pustkowi, w dalszych planach mając odbicie ruin Maerimydry.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...