Irae T'sarran

2 minuty czytania

irae

Maerimydra to niegdyś dumne i piękne miasto mrocznych elfów, a także dom dla Irae T'sarran. Albinosi, znani jako szarkai, są rzadkim widokiem, zaś opisywana drowka zawsze uchodziła za wyjątkowo urodziwą. Spokojne życie zmieniło się z chwilą upadku Domu T'sarran, który nie sprostał potędze przeciwników. Przebywająca wówczas poza Maerimydrą Irae nie mogła wspomóc swojej rodziny, lecz poprzysięgła zemstę na rodach miasta.

Plan ten pewnie nie miałby szans powodzenia, gdyby nie fakt, iż Irae T'sarran w ukryciu wyznawała Kiaransalee i to właśnie głównie aspektowi zemsty oddała się całkowicie. Na okazję nie trzeba było długo czekać, bowiem perfidia arcymaga Dunetha Whaerrila podczas Milczenia Lolth nie tylko sprowadziła na Maerimydrę demoniczną armię Kurgotha, ale pozwoliła także przełamać opór obrońców i rozpocząć rzeź mieszkańców. Irae zgromadziła wokół siebie grupę współwyznawców Kiaransalee i wykorzystała bitewny zgiełk, aby wywrzeć pomstę na rodach miasta, które doprowadziły do upadku Dom T'sarran.

Charyzmatyczna i przy tym bezwzględna albinoska nie zamierzała na tym poprzestać, więc ruszyła na siedzibę osoby, która w największym stopniu doprowadziła do upadku Maerimydry. Arcymag zamknął się w swojej słynnej Strzaskanej Wieży, jednak nie przeszkodziło to Irae w dotarciu do niego. Whaerril i jego wartownicy zostali przemienieni w nieumarłe sługi, zaś oczy Irae szybko zwróciły się w stronę oblężonego Zamku Maerimydra. Siedziba rządzącego miastem Domu Chumavh była ostatnim punktem oporu, jednak albinosce i jej poplecznikom udało się zakraść do środka. Podczas długiego dnia rzezi wymordowano wszystkich czczących Lolth mieszkańców twierdzy. Kapłanki przemieniono w quth-maren, zaś pozostali podzielili los nieumarłych. W ten sposób Irae zwiększyła własne siły i zabarykadowała się w Zamku Maerimydra. Na straży warowni stanęło jej zaklęcie Zakazu, blokujące możliwość przedostania się lub teleportacji demonicznej armii Kurgotha. Zabicie czarta stało się dla niej jednym z priorytetów, jednak jako cel nadrzędny obrała stworzenie zaklęcia Większej mściwości i ożywienie podległej sobie armii złożonej ze wszystkich okolicznych zabitych. W tym celu rzuciła czar Cud i z jego pomocą przywołała Nieśmiertelną Świątynię – konstrukt z innego wymiaru, poświęcony Kiaransalee. Ostatecznie jej plany zostają pokrzyżowane, zaś córka domu T'sarran ponosi śmierć.

Albinoska poraża swoją nieprzeciętną urodą oraz łysą głową. Część jej twarzy zasłania bogato zdobiona i wysadzana rubinami płytka, będąca w istocie jednym z przedmiotów magicznych. Irae spowija niemal eteryczna energia, stanowiąca jej strój i owijająca się wokół szyi niczym wysoko postawiony kołnierz.

Szarkai nie zna się zbyt dobrze na zarządzaniu twierdzą, zaś dość chaotyczny i luźny pod względem struktury kult Kiaransalee tego zadania nie ułatwiają. Pomocą służą jej córka Dorina oraz syn Zedarr, jednak dwójka ta realizuje plany matki w Szith Morcane. Irae nie okazuje im większych uczuć, ale w przypadku porażki oszczędzi ich życie i uwięzi. Niemal całą uwagę poświęca pracom nad zaklęciem i odpoczywa tylko wtedy, kiedy naprawdę musi. W swojej wygodnej kwaterze spędza niewiele czasu, pokój otaczając dodatkową ciemnością. Poruszanie się w tych warunkach nie sprawia jej kłopotów dzięki noszonym na głowie Pajęczym oczom. Artefakt ten zakrywa jedno z jej oczu, ale pozwala doskonale widzieć w ciemnościach. Poza tym Irae ma na podorędziu Szpon mścicielki, czyli potężną rękawicę kultu Kiaransalee. Artefakt ten może ranić, bronić swojego właściciela i pozwala mu raz dziennie stworzyć nieumarłego. W przypadku rozbrojenia, wciąż ma w zanadrzu sztylet, zaś gładki pierścień z mithrilu noszony na jednym z palców to w istocie relikwiarz licza Umaerha.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...