Vizeran DeVir

2 minuty czytania

vizeran de vir Vizeran DeVir
autorstwa BryanSyme

Vizeran DeVir to jeden z najpotężniejszych czarodziejów w Podmroku. Ten arcymag urodził się w nieistniejącym już czwartym domu Menzoberranzan. Nim doszło do zagłady jego rodu, studiował wiedzę tajemną w tym samym czasie co sam Gromph Baenre. Ten ostatni odkrył jednak, że jego najpoważniejszy rywal w sekrecie oddawał cześć Tharizdunowi, za co DeVir został skazany na banicję. Paradoksalnie, w ten sposób uratował Vizerana w 1297 roku, kiedy to ród Do'Urden zaatakował i zniszczył czwarty dom Miasta Pająków.

Ostatni ocalały wyruszył do Podmroku, gdzie szukał odpowiedniego dla siebie miejsca. Dziesięć dni drogi od Menzoberranzan postawił wieżę, którą nazwał "Araj", co w drowim oznacza zemstę. To dość sugestywna nazwa zdradzająca, że Vizeran żywi nienawiść nie tylko względem Lolth, ale także Grompha, którego słusznie obwinia za swoje wygnanie. Stworzył broń dla wyznawców swego boga w krasnoludzkim Tyar-Besil, lecz jego oczy wciąż pozostają skupione przede wszystkim na Menzoberranzan.

Na swoją szansę musiał czekać aż do momentu pojawienia się władców Otchłani w Podmroku. Wtedy też ujawnił się jako nieformalny przywódca Rady Pająków, czyli sekretnego stowarzyszenia magów odrzucających matriarchat. Tam też zdobył ucznia w osobie innego wygnańca – Grina Ousstyla. Ta dwójka to jedyni mieszkańcy Araj, stąd Vizeran chętnie sprzymierzy się z kimś, kto urzeczywistni jego plany. Arcymag pragnie zebrać wszystkich władców Otchłani w jednym miejscu, czyli Menzoberranzan. Liczy na to, że lordowie będą walczyć między sobą, zaś osłabionych zwycięzców bez problemów odeśle do ich dziedziny. Aby tego dokonać, potrzebuje pewnych składników, które znajdują się w komnatach Grompha Baenre.

Vizeran sam domyślił się tego, że to manipulacja Lolth przy zaklęciu rzuconym przez arcymaga Menzoberranzan sprawiła, że w Podmroku pojawili się władcy Otchłani. To tylko dodatkowo podsyca jego motywację do tego, by obalić kult Pajęczej Królowej.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...