Pillars of Eternity – spojrzenie na smoki

3 minuty czytania

Jak w praktycznie każdym fantastycznym uniwersum, także i w "Pillars of Eternity" nie mogło zabraknąć miejsca dla smoków oraz ich dzielnych pogromców. Majestatyczne bestie niejednokrotnie przetną ścieżkę naszych dziarskim herosów, więc przed wyruszeniem w drogę, oprócz oczywistego zabrania drużyny, należy poznać ich zwyczaje, jak również rodzaje.

pillars of eternity, smok

Tych, w zależności od stadium rozwoju wspomnianego gada, jest kilka, a każdy kolejny etap wyciśnie prawdziwe siódme poty z naszej ekipy.

pillars of eternity, smok

Pisklę – to pierwsze stadium rozwoju młodego smoka, lecz należy zauważyć, że wiele z nich nigdy nie wychodzi poza wspomnianą fazę. Pisklęta są cwane i przebiegłe, jeśli nie faktycznie inteligentne. Jeżeli chcą rozwinąć się w smoczę (a później w pełnoprawnego smoka), muszą znaleźć odpowiednią ilość miejsca oraz zasobów (jedzenia). Nie będą się dalej rozrastać, jeżeli żyją w pobliżu innych smoczęt lub smoków – zostają postawione przed koniecznością odszukania siedliska, które nie zostało zajęte przez większego osobnika gatunku.

Ponieważ szansę dalszego rozwoju są dość niskie, pisklęta zaczynają działać w grupach gwarantujących większe szansę przetrwania. Są one odważne i niespotykanie agresywne – zarówno dla konkurentów w kwestii żywności, jak i członków swojej gromady w sprawach terytorialnych.

pillars of eternity, smok

Smoczę – to kolejna faza, będąca łącznikiem pomiędzy pisklęciem a dorosłym smokiem. Podczas, gdy pisklęta posiadają inteligencję kota (podstawowe instynkty), natomiast smoki są często o wiele mądrzejsze od ludzi, smoczęta znajdują się pomiędzy, charakteryzując się niespotykaną przebiegłością do rywalizacji z naczelnymi. To wyraźnie niegłupie bestie i ich oczy/pysk powinny odzwierciedlać wyższy intelekt. W przeciwieństwie do piskląt, mają dłuższe torsy z szerszą piersią. Ich zęby oraz pazury na przednich kończynach są wyraźnie dłuższe i ostrzejsze. Jeżeli chodzi o cechy, to są one zależne od podgatunku. W tym okresie życia u smocząt pojawiają się pierwsze symptomy "prawdziwych" smoków. Ich kolor zaczyna się zmieniać, zarówno pod względem ogólnym, lecz zdecydowanie bardziej w postaci łat. W wyniku tego, że są stosunkowo młode, ich łuski stale rosną i bardzo szybko się regenerują, w przeciwieństwie do dorosłych osobników tego gatunku, gdzie pewne rany i luki w pancerzu widać nawet po dekadach.

Wariacje ich łbów, kłów czy skrzydeł, odzwierciedlają klimat, w jakim się wychowały. Bagienne smoczę może mieć odcienia zieleni, brązu lub czerni. Żółte oczy, błonę migawkową oraz płaski, długi pysk zakończony podniesionymi nozdrzami. Osobnik, który zdecydowaną większość swojego życia spędził pośród chmur może mieć niebieskie lub białe łuski, które wydają się pierzaste. Ma także smukłe ciało i rozwinięte skrzydła umożliwiające mu dłuższe szybowanie w przestworzach. Gad zamieszkujący podziemia lub mroczne jaskinie charakteryzuje się "kolorami ziemi", szerokimi oczyma, rozwiniętą sylwetką, małymi skrzydłami i umięśnionymi kończynami dolnymi, zakończonymi wyraźnie wydłużonymi pazurami. Choć wszystkie smoczęta mogą ziać ogniem, to istnieje kilka innych rodzajów smoczych oddechów – błyskawice, trucizna, para... Wszystko zależy od gatunku oraz miejsca zamieszkiwania.

Agresywnie bronią one swojego terytorium i, w razie potrzeby, szukają większego lokum. Ich zabarwienie odzwierciedla ziemie, jakie opanowały, więc są najbardziej wrogo nastawione w stosunku do innych smoków, będących naturalnymi rywalami terytorialnym, stojącymi na drodze do dalszego rozwoju.

pillars of eternity, smok

Smok – finale stadium rozwoju gatunku. Podobnie do smocząt, ich sylwetka jest dostosowana do środowiska, w jakim żyją, lecz wszystko nabiera na intensywności. Zabarwienie, znaki szczególne oraz (w ograniczonym stopniu) budowa ciała, będzie odzwierciedlała specyfikę wybranego obszaru, podobnie jak niektóre z technik ataku i obrony. Ponieważ udało im się objąć we władanie dane terytorium, jak również przegnać konkurencję, są one spokojniejsze z natury, wzdrygając się przed niepotrzebnymi konfliktami.

Tylko smoki mogą się parzyć. Zazwyczaj jest to jedyna okazja, gdy smok opuści swoje miejsce pobytu i będzie poszukiwał kontaktu z innym osobnikiem gatunku. Po osiągnięciu pewnego etapu dorosłości mogą uprawiać seks. Warto jednak zaznaczyć, że potrafią one zmieniać płeć w przypadku, gdy na jednym obszarze jej proporcje są mocno zaburzone. Wynika to z tego, że niewielu przedstawicieli tej rasy dociera do ostatecznej fazy rozwoju, więc jest to kluczowe dla jej przetrwania.

Smoki są zdecydowanie inteligentniejsze od innych przedstawicieli istot myślących, lecz ich samotniczy charakter uniemożliwia im jakiekolwiek sensowniejsze interakcje z innymi.

Źródło: forums.obsidian.net

Komentarze

0
·
Dovahkiiiin, Dovahkiiiin - a, nie, to nie ta bajka.
0
·
https://m.youtube.com/...?v=uTQlmjS-JYM a mi się to skojarzyło
0
·
JAA CHĘĘĘ GRAAAAAĆ!
0
·
Tranwestyty jedne.
0
·
Gender, waćpanie.
0
·
Przepraszam bardzo, ale jeżeli chodzi o jakiś podkład muzyczny do walki z przerośniętym gadem, to tylko ten!

SPOILER
0
·
Wygląd smoków, miazga! Chociaż wolałbym potwory w 2d
0
·
Nie powiem ten też mi się kojarzy ze smokobójstwem Tokar. Kurcze muszę chyba pchnąć drużynę z 1.
0
·
Już niecałe 2 tygodnie do premiery! Smoki wyglądają zacnie, a w takiej grze jak Pillars of Eternity nie może ich zabraknąć.
0
·
*_*

Czekam.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...