Inne gry RPG
thorgal,thorgal rpg

Sławna seria komiksowa, za którą graficzną stronę odpowiadał Grzegorz Rosiński, ma szansę stania się pełnoprawną grą fabularną. Wydawnictwo Dark Rabbit ogłosiło, że w przyszłym miesiącu wystartuje zbiórka na Thorgal RPG. Czy to połączenie fantasy, science fiction i świata Wikingów ma szansę odnieść sukces? Na to pytanie trudno dzisiaj odpowiedzieć, bowiem wiele będzie zależeć od hojności darczyńców. Na co mogą liczyć w zamian?

Inne gry RPG

Czwarte urodziny Alis Games

Dodał: , · Komentarzy: 0
ais games,kult

Coraz prężniej działające wydawnictwo Alis Games świętuje czwarte urodziny i z tego powodu przygotowało promocje na podręczniki RPG, które dzięki ich staraniom trafiły na nasz rynek w twardej oprawie oraz rodzimej wersji językowej. Mowa tutaj chociażby o "Kult: Boskość utracona", "Diunie" czy też najnowszej edycji "Wampir: Maskarada". Podręczniki oraz inne suplementy w niższej cenie, jak też specjalne pakiety, będą się pojawiać codziennie na oficjalnej stronie, zaś cała akcja potrwa do 16 lipca lub do wyczerpania zapasów.

Inne gry RPG
copernicus corporation

Wydawnictwo Copernicus Corporation za pośrednictwem swojego profilu na serwisie Facebook opublikowało raport, w którym przedstawiono najbliższe plany dotyczące wypuszczenia na rynek kolejnych produktów sygnowanym swoim logiem. Najwięcej powodów do zadowolenia będą mieli fani książek z serii "Herezja Horusa" oraz "Prymarchowie: Fulgrim", ale nie zabraknie także czegoś dla miłośników papierowych gier RPG spod szyldu "Warhammera", "Dark Heresy II" czy "Witcher RPG".

Inne gry RPG

"Werewolf: The Apocalypse" będzie miało swoją najnowszą, czyli już piątą, edycję. Właściciel marki ogłosił, iż znalazł strategicznego partnera i zarazem twórcę, dzięki czemu będziemy mogli raz jeszcze przenieść się do alternatywnej współczesności, w której nie brak stworów z legend czy mitów.

werewolf

Szwedzkie Paradox Interactive od pewnego czasu szukało kogoś, kto stworzy najnowszą edycję gry znanej nad Wisłą jako "Wilkołak: Apokalipsa". Strategicznym partnerem przy tym projekcie będzie Hunters Entertainment, czyli firma stojąca za za systemem Kids on Bikes. Obecnie zajmuje się także przekształceniem serii "Modyfikowany Węgiel" na pełnoprawną grę RPG.

Inne gry RPG

Polski Wiedźmin RPG na ostatniej prostej

Dodał: , · Komentarzy: 0

Polska wersja podręcznika źródłowego do papierowej wersji "The Witcher" miała pierwotnie pojawić się jeszcze w sierpniu, ale wszyscy nabywcy przedpremierowego egzemplarza otrzymali wiadomość o zmianie daty premiery. Ostatnie doniesienia wskazują, że tytuł ten trafi do sprzedaży w połowie listopada.

wiedźmin rpg,witcher rpg

Zmiany w dacie premier nie są niczym nadzwyczajnym, ale Copernicus Corporation informowało nas o tym, iż opóźnienia wynikały z "wydłużających się procedur akceptacji przez licencjodawców", co w przypadku tak znanej marki oraz doświadczonego wydawcy powinno wywoływać co najwyżej politowanie. W końcu jednak mamy dobre wieści z drukarni, która obiecuje wysłać pierwszy nakład do 15 listopada tego roku.

Inne gry RPG

Lords and Lands już dostępne

Dodał: , · Komentarzy: 0

Wydawnictwo R. Talsorian Games udostępniło w swoim sklepie internetowym fizyczną formę zestawu o nazwie "Lords and Lands", który przeznaczony do fabularnej wersji "The Witcher". Co dostaniemy w swoje ręce po wysupłaniu z kieszeni 25 dolarów?

witcher,lords and lands

Polska wersja fabularnego "Wiedźmina" jeszcze przed nami, podczas gdy zagraniczni gracze mogą nabywać dodatki. "Lords and Lands" oferuje nam przede wszystkim Ekran Mistrza Gry, jak też zupełnie nowe zasady, w tym niedostępną wcześniej rasę, profesję oraz zestaw ekwipunku. Poza tym możemy także liczyć na trochę statystyk postaci niezależnych. Wszystko to za skromne 25 dolarów.

Inne gry RPG

Wydawnictwo Copernicus podzieliło się z nami szczegółami odnośnie polskiego wydania papierowych przygód wiedźminów, czyli "Witcher RPG". Pierwsze sesje w ojczystym języku zagramy pod koniec lata, zaś zamawiając podręcznik w przedsprzedaży możemy liczyć na rabat.

wiedźmin rpg,witcher rpg

Nie tak dawno mogliśmy zapoznać się z darmowym starterem, lecz tak naprawdę czekaliśmy na polską wersję "Witcher RPG", której anglojęzyczne egzemplarze trafiły do sprzedaży w sierpniu zeszłego roku. Okazuje się, że to właśnie w tym samym miesiącu będziemy mogli nabyć podręcznik po polsku. Długo czekaliśmy, ale przynajmniej przedsprzedaż pozwoli nam trochę zaoszczędzić względem ceny premierowej, którą ustalono na 179 PLN.

Inne gry RPG

Chociaż jeszcze na horyzoncie nie widać pełnowymiarowych papierowych przygód Geralta, to możemy spodziewać się uproszczonej wersji, którą każdy miłośnicy świata wykreowanego przez Andrzeja Sapkowskiego będą mogli pobrać nie dość że w tym roku, to jeszcze za darmo.

wiedźmin rpg,witcher rpg

Taka wersja będzie nosiła podtytuł "Easy Mode", zaś na nasze stoły trafi dzięki firmie R. Talsorian Games. W środku znajdziemy podstawowe zasady oraz uproszczone reguły, dzięki czemu szybko rozpoczniemy swoje przygody w świecie stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego. Co więcej, 24 strony "Easy Mode" będziemy mogli pobrać zupełnie za darmo.

Inne gry RPG

Portal Games zapowiada powrót RPGów!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Podczas świętowania Portalconu 11, prezes Portali Ignacy Trzewiczek zapowiedział, że w 2019 roku ukażą się od dawna wyczekiwane dodruki klasycznych RPGowych hitów, a także almanachów dla Mistrzów Gry.

portal games

Z okazji 20-lecia wydawnictwa zbudowanego na publikacji gier RPG a także artykułów na temat grania, chcemy przybliżyć wam ten gatunek i dostarczyć opracowania, które rozpalały wyobraźnię graczy w całej Polsce.

Inne gry RPG

Ruszyła zbiórka na Void Dancers RPG!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Bezkompromisowy świat przyszłości, gdzie największym zagrożeniem nie są obcy, wirusy czy promieniowanie, lecz sam człowiek i jego mroczne żądze, które popychają go do coraz gorszych okropieństw w celu realizacji swoich skrajnie egoistycznych celów? Rzeczywistość, gdzie korporacje zastąpiły Boga, natomiast władza, chciwość czy dominacja to fundament nowego dekalogu? Bezduszni wizjonerzy, zaślepieni terroryści, szpiedzy oraz szpicle, a także zwykli ludzie, starający się jakoś związać koniec z końcem w koloniach, gdzie nierzadko woda czy powietrze urastają do rangi towaru luksusowego? Takie klimaty łykam bez popitki. Witajcie w 2323 roku.

void dancers

Gra fabularna "Void Dancers" zapowiada się intrygująco, szczególnie dla miłośników postcyberpunka oraz biopunka. Dodatkowo to polski projekt, bo stworzony od podstaw w umyśle Michała Selke. Od gracza dla graczy. Jeżeli w tym momencie pomyśleliście sobie – "Hej, to rodzaj inicjatywy, którą chciałbym w jakimś stopniu wesprzeć!" – to doskonale się składa. Właśnie rozpoczęła się zbiórka, której celem jest wydrukowanie podręcznika do gry. Cele są szczytne i przyziemne, więc warto chociaż rzucić okiem.

Wczytywanie...