szczury_wroclawia_szpital

Inne gry RPG » Newsy

Inne gry RPG

Lords and Lands już dostępne

Dodał: Courun Yauntyrr, piątek, 16 sierpnia 2019 · Komentarzy: 0

Wydawnictwo R. Talsorian Games udostępniło w swoim sklepie internetowym fizyczną formę zestawu o nazwie "Lords and Lands", który przeznaczony do fabularnej wersji "The Witcher". Co dostaniemy po wysupłaniu z kieszeni 25 dolarów?

witcher,lords and lands

Polska wersja fabularnego "Wiedźmina" jeszcze przed nami, podczas gdy zagraniczni gracze mogą nabywać dodatki. "Lords and Lands" oferuje nam przede wszystkim Ekran Mistrza Gry, jak też zupełnie nowe zasady, w tym niedostępną wcześniej rasę, profesję oraz zestaw ekwipunku. Poza tym możemy także liczyć na trochę statystyk postaci niezależnych. Wszystko to za skromne 25 dolarów.

Wydawnictwo Copernicus podzieliło się z nami szczegółami odnośnie polskiego wydania papierowych przygód wiedźminów, czyli "Witcher RPG". Pierwsze sesje w ojczystym języku zagramy pod koniec lata, zaś zamawiając podręcznik w przedsprzedaży możemy liczyć na rabat.

wiedźmin rpg,witcher rpg

Nie tak dawno mogliśmy zapoznać się z darmowym starterem, lecz tak naprawdę czekaliśmy na polską wersję "Witcher RPG", której anglojęzyczne egzemplarze trafiły do sprzedaży w sierpniu zeszłego roku. Okazuje się, że to właśnie w tym samym miesiącu będziemy mogli nabyć podręcznik po polsku. Długo czekaliśmy, ale przynajmniej przedsprzedaż pozwoli nam trochę zaoszczędzić względem ceny premierowej, którą ustalono na 179 PLN.

Chociaż jeszcze na horyzoncie nie widać pełnowymiarowych papierowych przygód Geralta, to możemy spodziewać się uproszczonej wersji, którą każdy miłośnicy świata wykreowanego przez Andrzeja Sapkowskiego będą mogli pobrać nie dość że w tym roku, to jeszcze za darmo.

wiedźmin rpg,witcher rpg

Taka wersja będzie nosiła podtytuł "Easy Mode", zaś na nasze stoły trafi dzięki firmie R. Talsorian Games. W środku znajdziemy podstawowe zasady oraz uproszczone reguły, dzięki czemu szybko rozpoczniemy swoje przygody w świecie stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego. Co więcej, 24 strony "Easy Mode" będziemy mogli pobrać zupełnie za darmo.

Podczas świętowania Portalconu 11, prezes Portali Ignacy Trzewiczek zapowiedział, że w 2019 roku ukażą się od dawna wyczekiwane dodruki klasycznych RPGowych hitów, a także almanachów dla Mistrzów Gry.

portal games

Z okazji 20-lecia wydawnictwa zbudowanego na publikacji gier RPG a także artykułów na temat grania, chcemy przybliżyć wam ten gatunek i dostarczyć opracowania, które rozpalały wyobraźnię graczy w całej Polsce.

Inne gry RPG

Ruszyła zbiórka na Void Dancers RPG!

Dodał: Tokar, środa, 26 kwietnia 2017 · Komentarzy: 0

Bezkompromisowy świat przyszłości, gdzie największym zagrożeniem nie są obcy, wirusy czy promieniowanie, lecz sam człowiek i jego mroczne żądze, które popychają go do coraz gorszych okropieństw w celu realizacji swoich skrajnie egoistycznych celów? Rzeczywistość, gdzie korporacje zastąpiły Boga, natomiast władza, chciwość czy dominacja to fundament nowego dekalogu? Bezduszni wizjonerzy, zaślepieni terroryści, szpiedzy oraz szpicle, a także zwykli ludzie, starający się jakoś związać koniec z końcem w koloniach, gdzie nierzadko woda czy powietrze urastają do rangi towaru luksusowego? Takie klimaty łykam bez popitki. Witajcie w 2323 roku.

void dancers

Gra fabularna "Void Dancers" zapowiada się intrygująco, szczególnie dla miłośników postcyberpunka oraz biopunka. Dodatkowo to polski projekt, bo stworzony od podstaw w umyśle Michała Selke. Od gracza dla graczy. Jeżeli w tym momencie pomyśleliście sobie – "Hej, to rodzaj inicjatywy, którą chciałbym w jakimś stopniu wesprzeć!" – to doskonale się składa. Właśnie rozpoczęła się zbiórka, której celem jest wydrukowanie podręcznika do gry. Cele są szczytne i przyziemne, więc warto chociaż rzucić okiem.

Inne gry RPG

I Am Zombie: Toxicity ogłoszone

Dodał: Wolvertino, piątek, 29 kwietnia 2016 · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Make Believe Games – nowa firma założyciela wydawnictwa White Wolf i twórcy "Wampira: Maskarady", Marka Rein Hagena, rozpoczęła zbiórkę na grę RPG pod tytułem "I Am Zombie: Toxicity" na Kickstarterze 20 kwietnia.

i am zombie: toxicity

"I Am Zombie: Toxicity" to gra fabularna, która łączy innowacyjną mechanikę i zaawansowane techniki narracyjne z tradycyjnymi motywami horroru w RPG. Specjalnie zaprojektowana jako gra typu "Dungeon Crawl" z klasycznym, oldschoolowym klimatem.... umożliwia graczom przeżycie na nowo ich ulubionych rpg-owych wrażeń w zupełnie nowym świecie. Podziemie lat siedemdziesiątych, które jest dosłownie pod ulicami miasta!

Inne gry RPG

Będzie nowy papierowy Wiedźmin

Dodał: Ati, czwartek, 30 lipca 2015 · Komentarzy: 5

CD Projekt RED ogłosił, że trwają pracę nad nowym papierowym RPGiem w świecie Wiedźmina! The Witcher: Role-Playing Game powstanie we współpracy z R.Talsorian Games, firmą, która stworzyła Cyberpunk 2020. Wykorzystany w nim zostanie system Fuzion, czyli właśnie ten z Cyberpunku 2020.

wiedźmin

Twórcy już obiecują nam mnogość ekwipunku, zaklęć, a nawet klątw. Będziemy także mogli się wcielić w dowolną postać – od łowcy potworów po kupieckiego magnata, a kto wie, może nawet zwykłego chłopa? Pomyślcie, ilu różnych Geraltów, Yennefer i Ciri zacznie chodzić w papierowych światach!

Premiera systemu zapowiadana jest na drugą połowę 2016 roku, a w międzyczasie mamy otrzymywać kolejne informacje. Jak myślicie Geralt wprowadzi RPGi do mainstreamu dzięki swojej dotychczasowej popularności?

Inne gry RPG

Plany FajnychRPG na ten rok

Dodał: Hrywi, piątek, 13 lutego 2015 · Komentarzy: 0

Jak Was niedawno informowaliśmy, nie będzie polskiej edycji "Earthdawna". Chociaż zespołowi Fajnych RPG udało się reaktywować Magię i Miecz, to nie spoczywają na laurach! Mają w planach wydanie podręcznika przeznaczonego do Savage World.

savage, savage world

Możecie głosować na jedną z ośmiu pozycji w ankiecie na stronie portalu. Twórcy zaznaczyli jednak, że nie będzie to definitywna decyzja, a wskazówka dla nich.

W rozwinięciu newsa przedstawiamy szersze opisy każdego z podręczników.

Inne gry RPG

Nie będzie polskiego Earthdawna

Dodał: Ati, wtorek, 10 lutego 2015 · Komentarzy: 0

Uruchomiona tuż przed nowym rokiem zbiórka na czwartą edycję "Earthdawn" zakończyła się. Niestety niepowodzeniem. Organizatorom udało się zebrać 28% planowanej kwoty, czyli nieco ponad 16 500 złotych. Całkowita suma miała wynosić 58 800 złotych i pokryć już całkowity koszt tłumaczenia oraz wydania dwóch podręczników (każdy po 500 stron), ekranu Mistrza Gry, także dwustronnej mapy. Mimo porażki Fajne RPG napisało krótkie podsumowanie kampanii, które przeczytać możecie na ich stronie, tam również znajdziecie podsumowanie wydanych przy tej okazji dodatkowych materiałów.

earthdawn
Inne gry RPG

Wprowadzenie do Earthdawna

Dodał: Ati, piątek, 9 stycznia 2015 · Komentarzy: 0

Zbiórka na polską edycję "Earthdawn" trwa. FajneRPG chwali się, że zebrało już prawie 20% i z tej okazji oddaje w ręce fanów Wprowadzenie do planowanego podręcznika oraz opowiadanie "Urodzony jeździec" mającego wprowadzić w klimat systemu. Co więcej na stronie znajdziecie serię wywiadów z osobami odpowiedzialnymi za tłumaczenie oraz konsultację w projekcie polskiego wydania czwartej edycji. Na pierwszy ogień ruszył Grzegorz „Łysy” Uberman. Szczegóły crowdfoundingu znajdziecie na wspieram.to.

earthdawn

"W pierwszej edycji Earthdawna, jak również innych jego inkarnacjach, bohaterami byli trollowy wojownik Lorm, elficki ksenomanta Mestoph oraz krasnolud Ragnar. W czwartej edycji poznajemy natomiast Davona, Erriga i Hrogara. Kim są, i w jakich okolicznościach połączą się ich ścieżki?"

Wczytywanie...