Moloc

2 minuty czytania

Historia

moloc, władca systemu, ishta, fenicja, liban, hak'tyl, jaffa, sg-1, ba'al, goa'uld
Moloc

Nieznane są początki Moloca. Wiadomo, że jest to imię bóstwa czczonego na terenach starożytnej Fenicji (obecnie Liban). Pierwsza wzmianka o tym Władcy Systemu, panującym nad rozlicznymi światami rozrzuconymi na Drodze Mlecznej, pochodzi z 1973 roku. Wtedy też Moloc zdecydował, że tylko męscy wojownicy Jaffa mogą mu zapewnić zwycięstwo, dlatego kobiety należy zabić. Wszystkie kazał poświęcić w rytuale nazywanym Ceremonią Ognia. Wysoka kapłanka Ishta sprzeciwiła się temu i zawiązała tajną organizację Hak'tyl (w języku Jaffa słowo to oznacza "wyzwolenie"), składającą się z tych kobiet, które należały do Moloca.

moloc, władca systemu, ishta, fenicja, liban, hak'tyl, jaffa, sg-1, ba'al, goa'uld
Moloc i Ishta

W 2004 roku ten Władca Systemu dowiedział się o istnieniu drugiej z planet, która należała do ruchu oporu. Moloc przybył na Hak'tyl II, aby przeszkodzić spotkaniu przywódczyń Jaffa. Udało mu się porwać Ishtę, którą następnie torturował. W tym samym czasie trwało tworzenie sił skierowanych przeciwko opisywanemu Władcy Systemu. Za jego śmierć nie odpowiada jednak Hak'tyl, lecz SG-1, które wystrzeliło przez wrota pocisk powodując śmierć Moloca. Znaczne wojska pokonanego zostały następnie przejęte przez Ba'ala.

Osobowość

Tytuł Władcy Systemu prawdopodobnie nigdy nie został mu nadany oficjalnie, jednak Moloc dysponował pokaźną i dość silną armią. Rozkaz zamordowania wszystkich kobiet przyszedł mu nad wyraz łatwo, więc można powiedzieć, że ten Goa'uld uosabiał standardowe cechy tych samozwańczych "bogów".

Mechanicznie

Rasa Goa'uld
Główna planeta Nieznana
Płeć bezpłciowy (osobowość mężczyzny)
Pozycja Władca Systemu

Postać w trakcie sesji

Rozkaz wybicia kobiet nie oznacza, że Moloc pała do nich jakąś szczególną nienawiścią. Nie toleruje buntu i uważa pozostałych Goa'uld za swoich wrogów, dzięki czemu pokonanie go, mimo znacznych sił własnych, powinno przyjść dość łatwo.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...